Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Јас за сити навивам од74та , ми се бендисаја светло сините дресови (y)
Кога ќе се правите вака наивни фановиве на челзи,како ние да не знаеме дека сте од абрамович па наваму подржувачи на челзи.И не сум за сити она горе како пример го дадов
ауууу чекај малце дечко, сите сме од Абрамович ерата? Уште сега ќе ти обезбедам доказ не се секирај.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Епа според напишаноно заради убавите дресови не ми држи вода објаснувањено.
Не се нервирај одма така си помислив..
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Епа според напишаноно заради убавите дресови не ми држи вода објаснувањено.
Не се нервирај одма така си помислив..
celzi.jpg
--- надополнето: 18 февруари 2013 во 23:56 ---
Сега што ќе кажеш? :)
 
G

Geezer

Гостин
Епа според напишаноно заради убавите дресови не ми држи вода објаснувањено.
Не се нервирај одма така си помислив..
Не летај многу кога не знаеш. Дечкото не е дете па да му се курчиш и да му префрлаш за тоа од кога навива.
Впрочем од кога е битно кој за кого навива и од кога? Битно е да се навива од срце, а не лајвскор навивачи, како впрочем ти и таквите како тебе кои навиваат од 1903, ама навиваат трчајќи први да напишат дека нивниот тим им дал гол на Фејсбук.

Ја навивам од 2003 за Челзи, бев прилично мал, појма немав дека некој богаташ е сопственик на Челзи и дека Мурињо ќе биде тренер и дека ќе купи и има такви играчи.
Едноставно ги засакав, после една утакмица во 2003 против Ливерпул, која ја добија со 1-2(мислам).
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Не летај многу кога не знаеш. Дечкото не е дете па да му се курчиш и да му префрлаш за тоа од кога навива.
Впрочем од кога е битно кој за кого навива и од кога? Битно е да се навива од срце, а не лајвскор навивачи, како впрочем ти и таквите како тебе кои навиваат од 1903, ама навиваат трчајќи први да напишат дека нивниот тим им дал гол на Фејсбук.

Ја навивам од 2003 за Челзи, бев прилично мал, појма немав дека некој богаташ е сопственик на Челзи и дека Мурињо ќе биде тренер и дека ќе купи и има такви играчи.
Едноставно ги засакав, после една утакмица во 2003 против Ливерпул, која ја добија со 1-2(мислам).
Гронкјаер кога го даде голот :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Епа според напишаноно заради убавите дресови не ми држи вода објаснувањено.
Не се нервирај одма така си помислив..
Баш заради некои такви банални работи деца од 6,7,8 години ги засакуваат клубовите, нема ништо чудно тука :)

Он: Неможам да се сетам како почнав да навивам за Јуве, веројатно поради татко ми е кој е навивач исто така, па и јас по него, дете..што разбира :pos:
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
Не бев нешто многу по футбалот, па се до 7-8 одделение, не навивав за некој. Се дур еден тим почна секогаш да искача на спортска убаво, прогледав 2-3 утакмици од нив и мн инетересно играа, ферска игра, не местенски како во Италија. И од тогаш навивам за Ajax.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
ДОбро друже сликана не кажува дека си фан од тогаш, само нема врска неможам ништо да одречам кога не знаам како е.Може и да с иво право..
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
ДОбро друже сликана не кажува дека си фан од тогаш, само нема врска неможам ништо да одречам кога не знаам како е.Може и да с иво право..
Ако си згрешил признај си немој сега со вакви вадења. Што би имал ако лажам од кога сум за Челзи, реално кажувам ми се свиѓаа дресовите и затоа за нив сум до ден денес..веднаш потоа и успеав да набавам таков дрес, како што може да се види од приложеното :)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Не бев нешто многу по футбалот, па се до 7-8 одделение, не навивав за некој. Се дур еден тим почна секогаш да искача на спортска убаво, прогледав 2-3 утакмици од нив и мн инетересно играа, ферска игра, не местенски како во Италија. И од тогаш навивам за Ajax.
:pos::pos::pos: Ова е првпат да слушнам дека некој почнал да навива за тим пошто му искачал секад на кладилница :icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
177
Јас за сити навивам од74та , ми се бендисаја светло сините дресови (y)
Кога ќе се правите вака наивни фановиве на челзи,како ние да не знаеме дека сте од абрамович па наваму подржувачи на челзи.И не сум за сити она горе како пример го дадов
да погодам ти си за Манчестер, пошто секогаш се знаете во врска со фудбалот и навивањето :)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom