Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
1999, za Baern, koga ja pobedija Barsa i doma i na gosti mislam ... iako podocna go izgubija finaleto so Man UTD , eve me do den deneska ... Bayern :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Навивач на Пелистер ..нормално кога играше порано Пелистер на домашен терен во градот преовладуваше молк и сите беа присутни на трибини и се гледаше фудбал и се оставаа гласовите за битолската гордост...така беше и во ракомет ....
Фан на Интер..уште од времињата на велемајсторот Рекоба и голгетерот Виери кога Интер и не беше некоја силна екипа но беше симпатична екипа и уште повеќе ги засакав поради неправдите кои му се случуваа на времето и тажно изгубената титула во 2002 година..
 
R

Roten 96

Гостин
Навивач на Баерн Минхен сум од 2007 година не се секавам како баш... :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Навивач на Пелистер ..нормално кога играше порано Пелистер на домашен терен во градот преовладуваше молк и сите беа присутни на трибини и се гледаше фудбал и се оставаа гласовите за битолската гордост...така беше и во ракомет ....
.
Одете бе скриете се некаде..кутирте се немате израдвано на титула од кога си фан на ....
Инаку, фан на Ливерпул уште пред падот на комунизмот.
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
4
Koga prv pat igrav fifa na kompjuter pred 7-8 god .. sve nekako me privlekuvase da kupuvam igraci od Baern koga igrav so drugi timovi onaka default izbereni .. I od ednas mi svetna. Pa ja sum navivac na Baern. I od togas pocnav da gi sledam, kupuvav dresovi , sum gi izgledal skoro site utakmici i se stvori nekakva hemija megu mene i timot,i zaedno porasnav so Shweinsteiger I lahm koi togas bea deca kako mene a sega izrasnaa u super igraci. Naskoro kaj i da e idam u Minhen da gi gledam u zivo.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Инаку, фан на Ливерпул уште пред падот на комунизмот.
?..зошто ме цитираш??.да испадниш интересен или да се извадиш за глупостите кои ги истреска во темаата во Сериа А?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
?..зошто ме цитираш??.да испадниш интересен или да се извадиш за глупостите кои ги истреска во темаата во Сериа А?
За да бидам славен и интересен и утре да ми бараат сите автограми и да имам кола и јахта и то.
И плус, да ти докажам колку си контрадикторен во твоите сфаќања и тврдења. Што е, практично, sick...

Друго?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За да бидам славен и интересен и утре да ми бараат сите автограми и да имам кола и јахта и то.
И плус, да ти докажам колку си контрадикторен во твоите сфаќања и тврдења. Што е, практично, sick...

Друго?
Значи ако најде со мене да се расправаш подобро најди си некоја друга занимација како на пример монопол...јас не гледам каде сум контрадикторен но од генерален аспект кога гледаш така сите сме помалку контрадикторни во нашите размислувања и неможи во секој момент да одржуваш едно ниво бидејќи човекот учи додека е жив а ако имавме сите исто размислвуање немоше да постои форумот...јас во двата постови си го кажав моето размислување и не гледам тука контрадикторност..првиот пат се искажав за кој навивам а вториот пат морав некако да реагирам бидејќи мојот омилен тим Интер беше маловажуван од фановите на Ливерпул каде звучи ужасно смешно на прв поглед...јас не навивам за титулите туку навивам за клубовите .ако беше така ќе навивав за Реал ММадрид и око немаше да ми трепни...ако си расположен за дискусија можиш комотно да ми се обратиш по приватна порака и со доблест ќе го прифатам секое твое размислување каде е покрепено со соодветни аргументи бидејќи не сум негативна личност и пред се арогантна.....
Доста беше со офф топик!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Убаво е ако навиваш за тимот без оглед на титулите. Но, лошо е кога напаѓаш некој фан на основа на тимот кој го преферира, заради тоа што... (те цитирам), изјави: Одете бе скриете се некаде..кутирте се немате израдвано на титула од кога си фан на ..

Нема да биде офтопик, па ќе те прашам... дали се чувствуваш кутар ако некој навивач на Вардар те праша за кого навиваш?
 

Mos

Дон
Член од
19 ноември 2010
Мислења
606
Поени од реакции
95
Едно поголемо другарче ми пушти на ТВ Реал Мадрид-Реал Зарагоса,и ми рече гледај ги ѕверкиве.The rest is history :)
 
Член од
28 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
5
Секако...
Уште како мал имав сендвичара у парк... И секоj викенд коа ке отидев со таткоми во дуќан обавезно ме носеа на натпревар со тек на време добив желба да тренирам во тој клуб(на мои 13 години)...Скоро секоја втора уткамица на домашен терен бев присутен на јужна со братучедми...Со тек на време дојде прославата 20 години КОМИТИ,60 години ФК ВАРДАР ! Што ние немавме врска за што станува збор...Само видовме полни улици и песна од секој агол па решивме и ние да се продружиме кон тој навивачки коп...иако имавме карти за на југ...Oна што ме фасцинираше беше таа бакља што се запали и што ја видов за прв пат за тоа како се прославуваше после уткамица од тогаш сватив дека ВАРДАР Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ !!!
И ДО ДЕН ДЕНЕС ПРИСУТЕН СУМ НА ЗАПАД !!!
ДАЛИ ИГРА ДОМА ИЛИ У ГОСТИ СЕКОГАШ СУМ ТУКА ! ДА ГО БОДРАМ МОЈОТ ТИМ КОН НОВА ПОБЕДА !!!
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Од татко ми. Тој ми го всади Јувентус во вените додека истото е и со Ѕвезда. Ми ја пушти преку вакцина во крвта. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom