Дали секогаш треба да се кажува вистината?

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Ne e loso po nekogas mala laga za golema dobrina odnosno se dodeka neznae "majkati" nema da ja boli :)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
U idealni uslovi da , ko tuka na forum apsolutno da a u realen zivot samo ako si naiven
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Порано мислев не, ама сфатив дека една ситна лага предизвикува многу сомнежи кај луѓето. Затоа, вистина од почеток до крај. На кој му се допаѓа супер, на кој не со здравје.:toe:
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
vo globala ne ja opravduvam lagata megutoa site sme svesni deka nekogas i vo nekoi situacii mora da se izlaze a ako so yoa ne povreduvame nikoj zosro da ne samo da ne stane navika zatoa sto ne mozes cel zivot da begas od vistinata
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
ne sekogas zosto lugevo bez razlika sto site vikaat deka ja sakaat vistinata, toa sekogas ne e tocno.:deneae
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во принцип сум искрена.Но,секако не можам да се правам светица и да кажам дека никогаш не сум излажала,кога тоа би било апсурдно и глупо.
Никогаш не сум излажала за некоја крупна работа,тоа никогаш нема ни да се деси,него некои ситни работи кои не ги ни памтам.
Голем противник сум на лаги,кои можат сериозно да му наштетат некому или пак лаги кои би повредиле некој.
Тоа во никој случај.
Е сега плус и незнам да се снајдам во такви ситуации кога треба да излажам.Целата се туткам,се сцрвенувам или пак се смеам.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да ја кажувам сега одоколу или директо битно ја кажувам, знам дека вистината боли менува многу нешта ама јас сум да се живее реално не во некој круг на испревртени не вистинити работи.
 

666satana666

I love angels
Член од
25 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Lazete be lazete, ama ke ve vidam do koga:poss: !
Koga togas ke ve doznaj nekoj, a sto togas, sto ste postignale, nisto!
Ili "aj ako se lazi neka se lazi" rabotava a?
Abe i toa lagata e ponekogas dobra rabota ama ne da ja koristis za da nastetis ili da povredis nekoj!
Pa ko ce vidis i ne e tolku loso lazenjeto, go ima na sekoj cekor!
 

little girl

~Little Girl with Big Heart~
Член од
30 август 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
Covek retko moze da bide siguren deka ja znae vistinata t.e. deka mu ja kazuvaat.Jas sum za za mali lagi. Ako nekogas vistinata e navistina bolna zosto da ne se skrie. Zosto da go rastazuvas drugarot a voedno i tebe ti se kine srceto. No sekako da ne se zadlabocuvas mnogu vo lagata.
No, sepak nema sto, najmnogu gi lazeme roditelite i toa samo za da ne pustat da izlezeme ili da ni kupat toa sto go sakame ili za da ne ne fatat deka sme piele ili pusele. Eeeee za sto gi lazeme roditelite!Sram da ni e!ali:toe: zivot
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
па понекогаш има и корисни лаги.ако морам да лажам-лажам.вистината не е за секој бидејки има луге кои не сакаат да ја слушнат и во тој случај подобро е да ги лажеме.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
По некогаш мора да се излаже за на некој друг да не го навредаш со нешто и сл но подобро да се кажува истината
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
НИшто порационално од корисна лага. Иако сум на страна на вистината - секогаш сум спремен да излажам ако знам дека лагата е корисна.
Se slagam so tebe,isto mislenje delime:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom