Дали поддржувате доење во јавност?

Дали поддржувате доење во јавност?


  • Вкупно гласачи
    185
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Вчера имав жестока дискусија со другарката со мали цицки. :icon_lol: Нема деца, мајка ѝ никогаш не ја доела, ама она е „експерт“ за тоа колку млекото е квалитетно после првата година. За доењето во јавност и не само во јавност, туку и воопшто доење пред неа(во ситуација кога јас би доела и ние би седеле , зборуваше со такво гадење кон доењето, како да не видела цицка во живот. Во една прилика дури рече ѝ се згадило и престанала да јаде откако видела мајка како дои бебе. Ѝ посакав што поскоро да стане мајка, па да правиме муабет.
Силиконите веќе не се табу тема, кажи и нека стави, и нека не замара наоколу со комплексот.
Имав во средно ваква што на физичко зјапаше кога се соблекувавме, да ти стане дури непријатно од нејзиното немање осет, а пак тесна маичка да ставиш за на школо, ќе тресне некој коментар во кој ја гледаш дека се наоѓа увредена. Уште си е таква, не дај боже цицки да спомнеш во било кој контекс, одма влегува во дефанзива. Подосадни се од мажи ваквиве, оток.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Абе нели читаш ќерка...
Не, се возбудив уште кога видов "една од најубавите Швеѓанки објави селфи како дои". :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ирелевантно, ама според нејзините изјави, само брадавки имала и не знаела дали некогаш ќе успее да дои, па и' објаснував дека големината не игра улога. Можеби и затоа "се грози" од доење, ради помислата дека нема да може да го прави тоа.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ирелевантно
Не е баш затоа што на тоа се темели твојот аргумент.

Инаку ако оваа е една од најубавите жени горе! Можеби некогаш. Но не е ни прв пат Елса да си ги покаже цицките, ништо ново, ништо неочекувано. При едно гуглање ми излегоа 10тина послободни слики од неа. Повеќе ме чуди тоа што има дете отколку тоа што пак си ги покажала цицките. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Не е баш затоа што на тоа се темели твојот аргумент.

Инаку ако оваа е една од најубавите жени горе! Можеби некогаш. Но не е ни прв пат Елса да си ги покаже цицките, ништо ново, ништо неочекувано. При едно гуглање ми излегоа 10тина послободни слики од неа. Повеќе ме чуди тоа што има дете отколку тоа што пак си ги покажала цицките. :D
Od kade Agda svegjanka? Veke ako cepidlacime trebase da pisi naturalizirana Svegjanka pa agdeto da ima barem nekakva nadez za vozbuda, vaka stvarno ne mi e jasno od sto se vozbudila :toe:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Od kade Agda svegjanka? Veke ako cepidlacime trebase da pisi naturalizirana Svegjanka pa agdeto da ima barem nekakva nadez za vozbuda, vaka stvarno ne mi e jasno od sto se vozbudila :toe:
За некого кола и не е некоја јавност. Луѓето имаат секс во кола, дури и во оваа (затуцана) држава. Баш имаше статија колку долго, колку често и каде луѓето имаат секс во кола во Македонија. Најчесто ноќе и во зафрлени делови, но сепак... :unsure:

Затоа со оглед на минатото на Елса и околностите (кола во движење), не гледам ништо прогресивно и смело во нејзините фотографии (дури можеби само најпрогресивно е тоа што има бебе!). Плус тие од горе ќе ја бараат фотката за да видат бебе, а не цицка!

Од друга страна некоја се пофали со фотките. Се кладам дека се далеку посмели. :sneaky:
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.190
Од друга страна некоја се пофали со фотките. Се кладам дека се далеку посмели. :sneaky:
Nadevajse, tie se za odbrano drustvo, ne za opsto dobro ;).
Tuku ako ne sfati dosega, ovie nasite so se penjavat tuka okolu doenjeto vo javnost, za nekoj drugi tamu se penjavat, ne za niv licno. Jbg ona balkanskoto vo niv uste e jako i drzi.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ирелевантно, ама според нејзините изјави, само брадавки имала и не знаела дали некогаш ќе успее да дои, па и' објаснував дека големината не игра улога.
Јас дури би кажал дека жени со помали цицки многу полесно поминвет со цицањето и бебето многу поледно се фаќат за цицка. Ова чисто мое мислење.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Јас дури би кажал дека жени со помали цицки многу полесно поминвет со цицањето и бебето многу поледно се фаќат за цицка. Ова чисто мое мислење.
Големината не игра улога, фатот на бебето е многу битен. Жени дојат и со вовлечени брадавици, и со мали и со големи гради, сѐ е можно ако се сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom