Дали ова е Аврил?

Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Старата Аврил беше закон, али новава нешто не ми се свиѓа.Не е она.
aj kazi mi dali si videla masko so se pali na modri zeni so crna sminka ko od pogreb da se vratila......edinstveno ne e za zena da ja sokrie svojata ubavina, podobro da ja istakne na sekoj mozen nacin otkolku da se krie
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
E za tie so vikaat deka Avril e punk aj prvo slusnete neso od sex pistols pa posle razmislete dali Avril e punk!
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ај и ја да се испуцам..
Типката не ми е ништо посебно за глас прво.. на Fuel звучи стварно катастрофа смешно...У фаца океј..не ми е ружна симпатична е
ама у тело ништо.. нема ни гз ни цицка..не ја бива за конкуренција со други (погоре наведени) у никој случај
За стил не коментирам-ич не ми се свиѓа:toe:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Ja mislam deka Avril e SUPER i normalno deka ke se smeni, ne e veke tinejdzerka, na spotot na "Sk8er boy" imase 16-17 godini, sega ima 22, normalno deka sozreala za 6-7 godini. I muzikata i e super, onaka rock, lesni tekstovi za pametenje i ubava, vesela muzika (posebno posledniot album, prethodniot bese potazen). Btw toa deka e punk nema vrska, toa se samo lagi na mediumite, Avril sama kaza vo edno intervju deka ne saka da ja narekuvaat punk-princeza zosto ona ne e pankerka, tuku rokerka.
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Супер си е сега . А нема што и албумот и е топ .. Оваа година направи голем ретурн :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
abe super si e samo sto porano poveke mi se dopagjase stilot na oblekuvanje ....ama i sega e ok.... mnogu ja slusav porano super i bea prvite dva albuma.....a i ovoj sega.....odlicno :smir:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Poveke mi se svigase starata Avril ali i sega ima dobri pesni
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Не ми смета променат кај Аврил, мислам дека беше е добра, а и има убави песни.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мене баш ми се свиѓа новата Аврил супер си е па сите прават промени па зашто не и она:helou:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ескејп, шо да праам, мене ми е грда, ситна и преслаба.
Гласот установивме дека го нема, дај само слушни ја "изведбата" на Fuel и знаеш колку е саатот.
А Цецата ако ја напраиме нова вокалистка на готик бенд и ако се потруди малце, има да отварате теми за неа. :icon_lol:


Е чим глас нема, да се вратам на изгледот, тоа би ја спасило у денешната индустрија.
Фацата не ја коментирам, секој со свој вкус, али сепак е минијатурна даска без цицка гз or whatsoever, и својствено на тоа неможе да биде ни секси.
Да не има некој гз да каже дека изглеа убаво со конкуренцијата од mtv како агилера, бијонси и тако даље?


А стил, де бре шо толку интересен, ja го викам нео панк шмизл, т.е. Неколку Кратки Чекори За Инстант Надворешен Рок Изглед, па сепак има премногу безимени девојки наоколу со стфарно оригинални стилови, и тоа произлезени од нивната имагинација што не е случај овде :smir:.
Како ли установивте дека гласот го нема?...по тоа што пеела машка песна. А тоа што во лице е една од најубавите девојки на свет претпоставувам е причината за негатиноста кон неа. Ја имам гз и ќе кажам дека нај нај нај во се затоа што ме мрзи да објаснувам во детаљи.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Јоцо не ја форсирај лол
Не е толку убава, а и детски глас има ко да не и е ни сеуште оформен.
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
aj kazi mi dali si videla masko so se pali na modri zeni so crna sminka ko od pogreb da se vratila......edinstveno ne e za zena da ja sokrie svojata ubavina, podobro da ja istakne na sekoj mozen nacin otkolku da se krie
Старата Аврил мн се правесхе пункерка , даркерка .. сега се гледа убавината на нејзиното лице .. барем за мене така е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom