Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
15 април 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
DECKO JAS PO GRESKA NAPIOSAV EDNA SLUCKA KAJ VUDU KUKLI ALI NE VIDOV DEKA IMA TEMA I ZA MAGII
PA PROCITAJTE
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Хмм...Мислам дека никој не се осмелил на ваков потег xD
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Магија .. Врз Мене ??? Имун сум на пласибо ефект глупости...
 
Член од
31 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
e jas imam za ova.. zedov od pat 5denari ili 1 denar( nz sto potocno ali bese moneta) i ja stavam vo kese i nocta na celoto telo imav odsekotini... sakate veruvajte sakate ne..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не сум видел, почувствувал ниту употербил никаква магија.Според мене и моето скромно животно искуство такво нешто не постои.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Како може да ми фрли некој магија , кога не верувам во магии??
Значи тој што верува има шанси да му фрлат ;)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Да да еднаш ми фрлија. Во душекот кај што спијам стабил копче и црн конец.... :tapp:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
бифшата ми има фрлено клетва малце хардкор али нема везе...сеа ке морам со тоа да зивеам у курац:(
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Јас верувам во некои магии ама не во такви некои страшни работи или оние магии како што ги гледаме на телевизија. Пошто секој ден, мислам и мои блиски што имаат зборувано за магии, и искрено имам поверувано во тоа. Ама се надевам дека никој немал на мене фрлено магија, а ако па има дупло да му се враќа на него, хахаха!
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
А бе за маѓии не верувам баш затоа што не постојат и до сега никој не ми фрлил маѓија затоа што тоа не постои
Магии ,клетви , малери- се тоа се суеверни глупости, се додека не веруваш во нив нема да се ,,фатат,,.
За мене не постојат, живо празноверие...
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Не досега ама јас не верувам во такви работи.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Уф леле толку малер колку шо иам јас цела македонија заедно нема.Чаре нешто анти малер.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Запознав еднаш еден чоек, носеше една ко амајлија околу врат и ми рече демек то го штитело од магии и ја ваѓаше секоаш ко ќе пиеше алкохол зш можела да станит лоша.
А некоаш мајка му фрлила магија на него и му излегле синици на ногата, така нешо.
Јас вервам, не знам за вас, ама не морат да забегвите со муабети од типот ,слабо те лажел, и слично :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom