Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Не, ако сака нешто да не видам логично бо било да го избрише пред време. Ако сакам некогаш нешто да видам, ќе прашам.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
ee pa toa ne go sakam..ne sakam ni toj da mi cepka po mob ni jas..ednostavno sekoj si ima svoja provatnost neli? :toe:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ee pa toa ne go sakam..ne sakam ni toj da mi cepka po mob ni jas..ednostavno sekoj si ima svoja provatnost neli? :toe:
Aма ако си дозволувате да си буричкате значи сте еден левел погоре у врската на тема доверба, рајт? :wink:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Aма ако си дозволувате да си буричкате значи сте еден левел погоре у врската на тема доверба, рајт? :wink:

Ако постои доверба тогаш таа ке постои и без тоа...така да...is't nessesery.:baeh: :baeh: :baeh: ..а веќе ако нема доверба тогаш треба да се бара друг нацин за да се стекне..:baeh: :baeh: :baeh:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Ако постои доверба тогаш таа ке постои и без тоа...така да...is't nessesery.:baeh: :baeh: :baeh: ..а веќе ако нема доверба тогаш треба да се бара друг нацин за да се стекне..:baeh: :baeh: :baeh:
:pos: вака сеа, ако имате доверба меѓу вас нема потреба од забранување за буричкање пошо ако сте слободни и си `буричкате` сте го надминале проблемот недоверба. ..:pipi: т.е сте послободни :)

The point is . .. неможеш да градиш доверба, кога немаш доверба да му дадеш на партнерот да ти `чачка` низ мобилката
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
:pos: вака сеа, ако имате доверба меѓу вас нема потреба од забранување за буричкање пошо ако сте слободни и си `буричкате` сте го надминале проблемот недоверба. ..:pipi: т.е сте послободни :)

The point is . .. неможеш да градиш доверба, кога немаш доверба да му дадеш на партнерот да ти `чачка` низ мобилката

Мy mobile is my private :toe: тка да...:locked: ама нема ни зашо да ми чачка има си мобилен нека си чачка во неговиот..
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
hm....nikogas
ama mene mi cepkale po mobilen......gadno koga nekoj ne ti ja pocituva privatnosta
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Мy mobile is my private :toe: тка да...:locked: ама нема ни зашо да ми чачка има си мобилен нека си чачка во неговиот..
Се гледа кој колку е спремен за врска. .. а за доверба да не зборуваме ..:smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Да хехе чисто од љубопитност и он ми чепка такви сме си љубопитни.Не се работи за недоверба и што ако мобилниот е моја приватност се делам со партнерот.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Ne mu burickam vo telefonot oti nema potreba od to.
Ne znam, nikogas vo zivotot ne sum osetila potreba da mu cepkam vo mob. na deckoto.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Немам навика да буричкам по нејзиниот телефон ...Ама кога си барам "рачка" за кавга пред да ја бакнам и го барам мобилниот ...Мора да се најде нешто за да стигнам до целта...т.е до кавга :lol:
 
Член од
14 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
1
Не верувам дека некој е до толку глуп и доколку сака “да скрие“ нешто, сигурно нема да крие во телефонот. Ако веќе се изневерува нека се изневерува со стил :D...
Ај да речеме дека го изневерувам дечкото со уште 2-3ца и неговиот најдобар другар :D... и што сега? ако ги избришам пораките сум чиста? или ако оставам некоја порака, тогаш сум неверна а?
Дајте бре луѓе, зарем со цел памет мислите дека сте толку "паметни" па ќе го откриете неверството преку порака?
ај таму времето за претурање по мобилните искористете го квалитетно... :back:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
само едно ќе кажам: тоа што нејќеш да ти го прават, не го прави на други.кога ќе осетиш како е да ти чачкаат и колку тоа нервира нема да го правиш истото. :salut:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
А демек сите се напрајвте дека не чепкате по телефоните на партнерите. Немој молим те.

Како шо кажав претходно. Чепкам да, ама јас сакам да чепкам кај сите. Ептен радознала сум, љубопитна, се ме интересира и се сакам да знам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom