Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Да.... Така дознав дека еден кретен ме вара... да не му претав по телефон никогаш немаше да дознаам дека се мувал со некоја гуска...
така да... да го оправдувам... како што поминува времето се повеќе и повеќе го оправдувам...
немаш појма како горам од желба на типот што моментално ми се допаѓа да му прокопам по телефон... чисто да видам што се дешава да не би била пак непријатно изненадена...
кога си со некого во врска нормално треба да имаш доверба во него... а ако го крие телефонот ко змијата нозете тогаш таа доверба ке ти се размрда.... веруј... од искуство
Си размислила ли дека пости и друг телефон кој што можеби никогаш нема да го дознаеш мислам ако некој сака да те вара ќе изнајде начин :smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Најмизерно нешто ми е тоа! Никогаш не ми се случило да му читам пораки, да проверувам повици и сл.
Мојов на почетокот ми буричкаше постојано, ама откако му кажав дека тоа ме нервира, и дека ако има нешто ќе му кажам ми го нема допрено мобилниот :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
гледам слики само и музика што има, за пораки не се замарам
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Си размислила ли дека пости и друг телефон кој што можеби никогаш нема да го дознаеш мислам ако некој сака да те вара ќе изнајде начин :smir:
Е ова е повеќе одлика на женските....или пак марјан кајнив е маријана, во моб се е можно... но како што имаш напишано....мож и никогаш нема да дознаеш но вистината испаѓа на видело секогаш сакале ние или неќеле...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Toa si e negova privatnost ako saka da vidam nesto ke mi go pokazi toj a ne jas skrisno da se cackam po negoviot mobilen pa da se stresuvam da ne zabeleze ili da ne me vide.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Само ако ми чепни некој во телефонот.:baeh:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ма што имам да буричкам, ако до толку сум полна со недоверба ќе си седам сама дома.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Само неспособни жени имаат потреба да чепкаат по мобилниот на својот партер.
Патетично е да бидам искрена.
:retard:
Сатори, уште со патетиките? Дај молим те.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Јас не му буричкам. Еден другар мој и викаше на девојка му ако сака да најде нешто што не сака да го најде нека чепка. Ако крие нешто од мене само ќе си излезе на виделина. Нема потреба да му чепкам во моблниот. Добро сега кога ќе гледам слики си чепкам, ама никогаш пораки, повици и слично. А оставам да ми чепкаат, немам што да кријам.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Лејди Сатори напиша:
И сега посреќна си?
Поспокојна?
Сатори, уште со патетиките? Дај молим те.
Не би сакал да застананувам помеѓу вашите потенцијални или веќе постоечки проблеми, но коментарот е ептен на место.

И сега откако знаеш дека те изневерува и секој ден му го проверуваш телефонот, врската ти цвета? Би требало да раскинете, medicinska. А поврзано со чепкањто, повод за раскинување се наоѓа речиси во секоја ситница во модерното време. Во нормална денешна врска, партнерите имаат пријатели, се дружат и уживаат во животот независно еден од друг. Во таква ситуација секогаш може да се најде нешто доволно за раскинување и без чепкање во интимата.

Алал вера на оној кој во врската ќе влезе без минато, било какви емоции и со комплетна посветеност на партнерот. Тој има купено билет за рајот, може слободно да умре и ќе биде ангел. :angel1:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не би сакал да застананувам помеѓу вашите потенцијални или веќе постоечки проблеми, но коментарот е ептен на место.

И сега откако знаеш дека те изневерува и секој ден му го проверуваш телефонот, врската ти цвета? Би требало да раскинете, medicinska. А поврзано со чепкањто, повод за раскинување се наоѓа речиси во секоја ситница во модерното време. Во нормална денешна врска, партнерите имаат пријатели, се дружат и уживаат во животот независно еден од друг. Во таква ситуација секогаш може да се најде нешто доволно за раскинување и без чепкање во интимата.

Алал вера на оној кој во врската ќе влезе без минато, било какви емоции и со комплетна посветеност на партнерот. Тој има купено билет за рајот, може слободно да умре и ќе биде ангел. :angel1:
А дали довербата е заснована врз то дали женската ти чепка или не ти чепка по телефонот?..
За мене е многу глупа и банална работа и не обрнувам никакво внимание. Ако ги прочиташе мојте постој ќе го заклучеше то.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
нормално дека не....ни му буричкам ни сакам да ми буричка во телефонот тој си е приватна работа.....зар усте некој тоа го прави?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom