Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
А демек сите се напрајвте дека не чепкате по телефоните на партнерите. Немој молим те.

Како шо кажав претходно. Чепкам да, ама јас сакам да чепкам кај сите. Ептен радознала сум, љубопитна, се ме интересира и се сакам да знам :)
А како реагираш ако некој ти чепка тебе во мобилниот?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Сеедно ми е :wink:
Не сум несалам да остам некоја работа шо нејќам да ја дознат в телефон.
остај сеа... уште не ја сфати работава...
никој никому не чепка во телефон... никој никого не вара.... и ред такви ствари.... сите се против мување ....
и после јас ќе се осеќам ко црна овца....
ај да престанеме да се лажеме... барем тука на форум каде не се знаеме немора да се прајме светци.... со тек на време станува излитено клише...
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Не, не чепкам немам потреба од тоа. Ако му е нов телефонот, да, го разгледувам, да видам што опции има. А инаку не. Немам друга работа па ќе му чепкам во телефон.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Сеедно ми е :wink:
Не сум несалам да остам некоја работа шо нејќам да ја дознат в телефон.
Епа ако не си ставиш некои приватни работи во телефон каде?Значи јас треба да бришам работи во случај да те видам да не ми го чепнеш телефонот.Тоа е исто како да ми чепкаш во новчаник:smir:.А да и Tikvi4ka никој не рече дека ти си црна овца.Ама ај најискрено оправдуваш чепкање во мобилен?:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Да.... Така дознав дека еден кретен ме вара... да не му претав по телефон никогаш немаше да дознаам дека се мувал со некоја гуска...
така да... да го оправдувам... како што поминува времето се повеќе и повеќе го оправдувам...
немаш појма како горам од желба на типот што моментално ми се допаѓа да му прокопам по телефон... чисто да видам што се дешава да не би била пак непријатно изненадена...
кога си со некого во врска нормално треба да имаш доверба во него... а ако го крие телефонот ко змијата нозете тогаш таа доверба ке ти се размрда.... веруј... од искуство
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Да.... Така дознав дека еден кретен ме вара... да не му претав по телефон никогаш немаше да дознаам дека се мувал со некоја гуска...
така да... да го оправдувам... како што поминува времето се повеќе и повеќе го оправдувам...
немаш појма како горам од желба на типот што моментално ми се допаѓа да му прокопам по телефон... чисто да видам што се дешава да не би била пак непријатно изненадена...
кога си со некого во врска нормално треба да имаш доверба во него... а ако го крие телефонот ко змијата нозете тогаш таа доверба ке ти се размрда.... веруј... од искуство
Во ред кога сумљаш дека крие нешто тогаш во ред ама од чиста мира да земеш да чепкаш не оправдувам.Али во ред тоа е твое.Сепак ти имаш такво искуство според кое се раководиш:smir:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Јас не чепкам не сум имала потреба од тоа освен ако има некое клипче интересно па да го гледам или некоја песна да ја слушнам а тоа пораки,пропуштени поз.не ме интересираат такви работи.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ај кога ќе најдам партнерКА ќе ви кажам. :)
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Да.... Така дознав дека еден кретен ме вара... да не му претав по телефон никогаш немаше да дознаам дека се мувал со некоја гуска...
така да... да го оправдувам... како што поминува времето се повеќе и повеќе го оправдувам...
немаш појма како горам од желба на типот што моментално ми се допаѓа да му прокопам по телефон... чисто да видам што се дешава да не би била пак непријатно изненадена...
кога си со некого во врска нормално треба да имаш доверба во него... а ако го крие телефонот ко змијата нозете тогаш таа доверба ке ти се размрда.... веруј... од искуство
И самата кажа то шо никој нетребе да го прочита го бришеш...он неможи да го избриши? Јас неглеам причина зш би се буричкал во туѓ телефон... а ништо немам против ако сакаат да ми се буричкат тој глупав моб не знам ни како се ракува ... освен мојов... а за бришење бришам ко ми е фул меморијата...

Тиквичке ак те сака дечко ти ... не е потребен ни моб ни ништо да му буричкаш а ако ти не му веруваш ... преиспитај се дал го сакаш
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мене ми е многу глупо и ниско тоа.Многу мразам кога некој ми чепка по мобилен и затоа не го правам тоа. А плус имав една другарка чијшто дечко нон-стоп и го пречепкуваше телефонот и потоа се караа :tapp: а јас многу се нервирав за тоа и затоа не чепкам. Ако имам доверба во дечкото нема што да му пречепкувам и да го шпионирам а ако немам доверба тогаш нема ни да бидам со него. Се е толку кристално јасно.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Не.
Сакам , не дека не , ама по малце и глупо ми е ..:)
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Само неспособни жени имаат потреба да чепкаат по мобилниот на својот партер.
Патетично е да бидам искрена.
:retard:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
И самата кажа то шо никој нетребе да го прочита го бришеш...он неможи да го избриши? Јас неглеам причина зш би се буричкал во туѓ телефон... а ништо немам против ако сакаат да ми се буричкат тој глупав моб не знам ни како се ракува ... освен мојов... а за бришење бришам ко ми е фул меморијата...

Тиквичке ак те сака дечко ти ... не е потребен ни моб ни ништо да му буричкаш а ако ти не му веруваш ... преиспитај се дал го сакаш
PA SE PREISPITAV I ZATOA POVEKE OD GODINA DENA NE SUM SO NEGO
 

Kajgana Shop

На врв Bottom