Дали на машките им смета шминката на девојките?

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Има девојки што се убави , односно не им треба шминка и пак ставаат , незнам зошто ,
Имаат и девојки што имаат дупчиња во лице ( баш вчера видов такво лице кога бев во продавница ) имаше пудра , црвен кармин и црни очи - ич не ми се допадна ...
и возрасни жени се убави , некои пак од стрес , плакање , нервоза - им се појавуваат подочњаци па ставаат шминка , во главно убави се , дома не ставаат шминка , додека на работа и излегување ставаат , има и некои и кои баш и не ставаат шминка
има и жени ( баби ) кои се убави и не ставаат ...

Замислете на ова топло време , шминка на девојки да им се растурат , тогаш што ќе се случи , брзање , овој оно , пак ставање шминка и т.н
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Убава девојка е убава и без шминка.

Мене не ми смета кога некоја има шминка, само да не биде тоа претерано да има 1кило пудра на неа.
 
П

Пепси_

Гостин
Повеќе ме привлекува она чисто природно лице без никаква шминка,одбивни ми се оние нашлапани како фасада на куќа некоја (посебно оние малите девојчиња).
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Има девојки што се убави , односно не им треба шминка и пак ставаат , незнам зошто ,
Имаат и девојки што имаат дупчиња во лице ( баш вчера видов такво лице кога бев во продавница ) имаше пудра , црвен кармин и црни очи - ич не ми се допадна ...
и возрасни жени се убави , некои пак од стрес , плакање , нервоза - им се појавуваат подочњаци па ставаат шминка , во главно убави се , дома не ставаат шминка , додека на работа и излегување ставаат , има и некои и кои баш и не ставаат шминка
има и жени ( баби ) кои се убави и не ставаат ...

Замислете на ова топло време , шминка на девојки да им се растурат , тогаш што ќе се случи , брзање , овој оно , пак ставање шминка и т.н

Тешко нас девојките.....секогаш мораме да сме убави за вас! :cool:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
речиси секој дечко сакал од мене да не се шминкам кога сум со нив. Велат дека не сакаат да јадат пудра, и имаат право.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не, ама да не биде претерано, зошто глупо е да е убава со шминка, а грда без шминка или обратно :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Па не ми смета, незамислив е мислам современиот женски имиџ без шминка. Тоа е. Апокалиптични сценарија ми излеваат пред очи од помислата што би се десило ако од утре ги снема шминките :icon_lol:. Но имам само еден апел до понежниот пол - Не се шминкајте сега летвиов период пред одење на плажа. Just don't ! Нема никаква смисла тоа, а да не почнувам со описот како изгледаат некои после првото гнурење ..
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми е океј кармин, посебно ако е расположена покасно да го бележи до каде може да го лапне.
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
Јас мислам де им сметат...пошо природно си е природно.
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 06:14 ---
Убава девојка е убава и без шминка.

Мене не ми смета кога некоја има шминка, само да не биде тоа претерано да има 1кило пудра на неа.
Паштета аргета :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.615
Поени од реакции
12.424
дали на машките им смета шминка ? .... зависи колку си ( е ) грда :cautious:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Им смета нападна и неубава шминка. Но знам да убаво и нежно нашминкана со убава облека им се допаѓа и им делува сензуално на девојка.
Мада воглавно нејќат шминка на девојка воопшто;)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.553
Ја сама себе си не можам да се поднесам со шминка, можам да замислам како би му било на него. Не се шминкам, да не можам да си се почешкам на раад после :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom