Дали на машките им смета шминката на девојките?

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Прашањево е парадоксално!
Машките секогаш одговараат дека мразат шминка и сакаат природни девојки, а кога ќе ги ставиш на тест, да им помине една нашминкана, натапирана и силиконизирана и една ненашминкана природна девојка веднаш би се попалиле на нашминканата, a другата не би ја ни погледнале!

Од друга страна вистина е морам да принзнаам, дека некои девојки претеруваат, па излегуваат како паштета да намачкале на лице..:facepalm:
Во ред е да се користи шминка, да се нагласат некои црти или да се сокријат некои малечки недостатоци, но да се претерува верувајте не на машко и на женско му е грозно!
Се што е со мера е убаво!
Не е парадоксално женските(не сите) имаат некоја погрешна претстава за тоа што е убаво.
Кога некоја девојка ќе стави малце шминка најчесто е во ред и ја завршува работата ,но 90% од женските ставаат многу повеќе од реалната потреба.
И еве да ти одговорам на прашањето не не сакам нашминката,натапирана и силиконизирана женска и сигурно нема таква да одберам.
Можам ова со сигурност да го тврдам сум бил на многу собири каде што баш така се дотеруваат свадби,крштевки и посебно за матурска вечер и не не ми се допаѓа тоа.

Мислам дека кажаа веќе со шминката важи овој принцип што помалку толку подобро.

Магијата на шминката е да ја ставиш ама да биде толку суптилна што “тој“ нема да примети дека воопшто ја носиш.
Од друга страна шминкањето како кловн е крајно одвратно.
--- надополнето: Jun 10, 2012 3:32 AM ---
А бе им сметало, жими мајка, да поминат две девојчиња, едната нашминкана, другата без грам шминка, нема ни да ја приметат таа без шминка...
Не е парадоксално женските(не сите) имаат некоја погрешна претстава за тоа што е убаво.
Кога некоја девојка ќе стави малце шминка најчесто е во ред и ја завршува работата ,но 90% од женските ставаат многу повеќе од реалната потреба.
И еве да ти одговорам на прашањето не не сакам нашминката,натапирана и силиконизирана женска и сигурно нема таква да одберам.
Можам ова со сигурност да го тврдам сум бил на многу собири каде што баш така се дотеруваат свадби,крштевки и посебно за матурска вечер и не не ми се допаѓа тоа.

Мислам дека кажаа веќе со шминката важи овој принцип што помалку толку подобро.

Магијата на шминката е да ја ставиш ама да биде толку суптилна што “тој“ нема да примети дека воопшто ја носиш.
Од друга страна шминкањето како кловн е крајно одвратно.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Да, ми смета, затоа што е false advertising.
Па не е баш.
Би било кога таа би се шминкала само за да те натера да ја жениш или така нешто (to seal the deal на било кој начин), а после да престане скроз.
Ама по таа логика, таа може тотално да се запуши на милијон начини откако си за венчал.

А од друга страна, може да знае да се шминка и да продолжи така и понатаму. Тогаш, what you see is what you get.


И сите си живееја среќно и весело до крајот на животот....:LOL:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Не ми пречи ако е во границите на нормалата. Кога се претерува тогаш ми изгледаат уште повеќе неубави отколку без шминка.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Баш е интересно машкото око.Eм сака да изгледаш беспрекорно ем јао што си ставила толку шминка.Па мора да се покријат тие недостатоци.:vozbud:
Но неможам и да сватам жена кога ќе се омажи баш да се запушти.Сваќам и обврски и се,но да се одело од крајности во крајности,баш е глупаво.:tapp:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Да бе, иронија, парадокс и диоген...

Женско со малце шминка е супер, како што објасни погоре smihajlo.

И да, секако дека сакаме и девојки со многу шминка и дека се „палкаме на нашминкани и стегнати цури“ tea^^, но сте слушнале за one night stand?
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Да бе, иронија, парадокс и диоген...

Женско со малце шминка е супер, како што објасни погоре smihajlo.

И да, секако дека сакаме и девојки со многу шминка и дека се „палкаме на нашминкани и стегнати цури“ tea^^, но сте слушнале за one night stand?
ахам, да сум слушнала...
ама не можете да ме убедите дека не ве импонира кога ќе си ја видите девојката скоцкана ;)
инаку и јас мразам многу кит на лице, но сум за дискретна шминка во секое време
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
ахам, да сум слушнала...
ама не можете да ме убедите дека не ве импонира кога ќе си ја видите девојката скоцкана ;)
инаку и јас мразам многу кит на лице, но сум за дискретна шминка во секое време
Секако дека да... Ти горе-доле се сложуваш со нас, а и мислам дека нема машко што не сака девојка со шминка(барем малку) колку и да е таа совршена(физички)...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Убави се жените без шминки, посебно на сабајле....разбушавени брзале за негде и немале време за мачкање....хахахахх ги сакам тие моменти, иако се ретки. Знам женски што стануваат по два саати порано за шминкање :facepalm:
Ама тоа е, "некако" се упикало у колективна потсвест.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Девојките грешат кога се дотеруваат по критериумите на другите девојки, со цел да ги привлечат машките.
Машките не сакаат темно-лилав кармин и црн креон на уста, па колку и да е тоа модерно. Не сакаат црн лак за нокти, ниту пак трепки од 3 самтиметри. Многу ми се чудни рекламите за маскара: јас не сум сретнала машко што сака девојка со метла на очите!!

Девојките треба да сфатат дека е поважно да имаш складно тело, отколку да имаш скапа облека, поважно е да имаш чисто лице, отколку да имаш скапа пудра.

За складно тело, треба вежбање, а за убаво лице, возете велосипед.:pipi:
 
G

Gray Foxx

Гостин
mnogu smeta, posleednocasovno igranje na edna moma po svoeto lice i muce so mojot vili, mojot fenomenalen penis dobi vrukjanici i mali bruncinja kako alergiska reakcija od sminkata. NO FOR MEJKAP!!!1 (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom