Дали на машките им смета шминката на девојките?

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Kaj ziveete vie sto vi smeta sminka kj devojkite? :-D
Aj razbiram da mrzite onie party sminki, smokey eyes, crven karmin, povekje kamena pudra, akcentirani crti na lice i sl, ama everyday sminka da ne sakas i da ti smeta? What is wrong with you? Pudra mrzele...
Ne e do sminkata do devojkata e.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
Kaj ziveete vie sto vi smeta sminka kj devojkite? :-D
Aj razbiram da mrzite onie party sminki, smokey eyes, crven karmin, povekje kamena pudra, akcentirani crti na lice i sl, ama everyday sminka da ne sakas i da ti smeta? What is wrong with you? Pudra mrzele...
Ne e do sminkata do devojkata e.
Жената се гледа колку е убава кога ќе стане од спиење...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
I sto ako? Ako e ubava ne treba da se sminka? :-D
Gluposti. Mene toa mi deluva ko nekoj da ne vodi smetka za sebe. Ko da ne se izbanjala, isto mi e. :-D
Zamisli dojde nekoja na intervju za tabota, kosa neisceslana, nenasminkana, nedoterana, a ubava... Zamisli.
Sminkanjeto ne e za poubav da bides, posredeno da deluvas, pocisto. Si videl kako izglea devojka bez sminka in real life? :-D
Kozata temna, mrtva, se gledaat fleki od mozolcija poranesni, podocnjaci, neizednacen ten... Nesredeno!
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
133
Поени од реакции
127
I sto ako? Ako e ubava ne treba da se sminka? :-D
Gluposti. Mene toa mi deluva ko nekoj da ne vodi smetka za sebe. Ko da ne se izbanjala, isto mi e. :-D
Zamisli dojde nekoja na intervju za tabota, kosa neisceslana, nenasminkana, nedoterana, a ubava... Zamisli.
Sminkanjeto ne e za poubav da bides, posredeno da deluvas, pocisto. Si videl kako izglea devojka bez sminka in real life? :-D
Kozata temna, mrtva, se gledaat fleki od mozolcija poranesni, podocnjaci, neizednacen ten... Nesredeno!
А што,пак,подобро да лижам пудра?
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
^Pa ako ti e sekojdnevna navika devojka ti da ja pozdravuvas vo javnost so lizenje... Ok... Te sfakjam :-D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не. Она темноно околу очине што го ставаат најјако е, сенка ваљда го викаат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Поголемо срање човек нема измислено, дури е смешно ако се гледа со здрави очи :pos:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Да им смета ако е нашминката мн нападно и мене ми сметаат таквите девојки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom