Дали може љубов помеѓу братучеди?

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Еваааа забегани. Во која група не знам да ве класифицирам. Како бе љубов помеѓу братучеди освен роднинска- другарска јас не разбирам како поинаку. Далеку од нормално е ова
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
чек сеа, проблемот за љубов со фамилијарни членови е биолошки или религиозен?
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
13
Се вљубив во моја трета братучетка...тоа го дознав откако почнав да и се пуштам,сега е више прекасно за назад.Треба ли да ја окончам врската или да продолжам да се гледам со неа?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Јас не знам кој ми се вторите братучеди, а ти си се засекирал за третите. Ако гледаш малку подалеку во државава до 1,5 мил жители ги рачунам само етничките македонците секој на секое е некој 4ти, 5ти.7 ми братучед. Инаку не сум сигурен но мислам дека дека за трето колено за братучеди не се рачуна за крвно сродство, мада провери си закон и прашај некој доктор во врска со тоа дали ќе има генетски последици ако евентуално некат имате дете. П.с Кај рамковните и со први и со втори брачудеи се плескаат и се женат ти си се засекирал за трети братучеда. П.С.С Јас не ни знаев дека постоји терминот трети братучеди.
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
У нашето село се имаат втори братучеди земено и немаат проблем :)
 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Според мене едино лошо со братучеди се ако се ептен блиску први/втори тука има проблеми ...а све над тоа не гледам зашто би било лошо...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Еј ова ми е болна тема. Шо убаво пиче требаше да си ќарам,на крај дознаваме дека сме 2ри братучеди :tapp:
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
Според семејното право Со секое раѓање доаѓа до намалување на заедничката крв меѓу роднините, (мешање со туѓа крв), и со тоа се намалува интензитетот на сродничката врска.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Добро бе, од толку многу луѓе кои не ви се роднини, да се прилепите за братучеди/ки?!? Нормални ли сте?
Кој има ваков проблем, нека си побара стручна помош, дур не е доцна. Да не ви дојдам таму да ве истепам сите:D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 16:31 ---
Добро бе, од толку многу луѓе кои не ви се роднини, да се прилепите за братучеди/ки?!? Нормални ли сте?
Кој има ваков проблем, нека си побара стручна помош, дур не е доцна. Да не ви дојдам таму да ве истепам сите:D
Братучетке, не рипај и ти сеа, да не те издадам.

;)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Според законот се што е трето колено и нагоре е легално,реално ват д фак е тоа трети братучеди,досега не сум запознал такво нешто у животов ..:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom