Дали можете да издржите 2 дена без благо?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Мари, 1 јануари 2006.

 1. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  706
  Можам по цели месеци без благо, ако не рачунаме овошје во благо нормално. Рафиниран шекер е многу многу штетен, ја старее кожата итн..
   
 2. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  903
  Допаѓања:
  246
  Неможам ни еден ден а не па два дена
   
  На povtornojas му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Не, сабајле на станување прва работа што ја правам мавам два три реда чоколадо или што и да има благо.
   
 4. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  9.642
  Допаѓања:
  5.609
  Јас комотно можам да издржам два дена без јадење а не пак без благо.
   
 5. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  За ова си ептен во право.
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.772
  Допаѓања:
  18.150
  Ама дали можеш да издржиш 2 дена без овесни снегулки??????
   
 7. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Можам не ми е проблем. Порано не можев, бев зависен. Кога ќе снемав дома, а ќе ме фатеше криза земав шеќерот и со лажица јадев. Сега неам проблем можам и повеќе од два дена без благо.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 8. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Ја со години 100g чоколадо доручкуем. Можда не секој ден, али постојат и други добри ствари (колачи, пудинзи...).
   
 9. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Баш пишував во една друга тема за ова, нешто во врска депресија. Бев на одмор и дома улежан, и така после будење одма чоколадо и преку ден исто. Три големи од 300 грама ги изедов за 5 дена и ептен лоша ми беше неделата, без мотивација и волја, успорен, раздразлив, несоници ме мачеа. Веројатно немаш такви нуспојави, можда е ствар на навика и слично. Мене ми сметаше.
   
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  cute
  Често се дешава таа количина да ја кркам за тоа време.
  100 насабајле, и 100 преку ден ми се минимум.
   
  На dARK_ElementaL му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.838
  Допаѓања:
  12.641
  Шеќерот ти смета, не чоколадото.
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Тоа и јас понекад си доручкувам чоколадо кога ќе ми здосади од стандарден доручек . А кога имам дома сутлијач, обавезно тоа го доручкувам

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 13. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.634
  Допаѓања:
  24.823
  a zamisli pa tri
   
 14. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.701
  Допаѓања:
  15.153
  Пробајте чоколадо со стевиа, можно е да не ви направи проблем од аспект на апатија.
   

Сподели преку: