Дали можете да издржите 2 дена без благо?

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Можам по цели месеци без благо, ако не рачунаме овошје во благо нормално. Рафиниран шекер е многу многу штетен, ја старее кожата итн..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Не, сабајле на станување прва работа што ја правам мавам два три реда чоколадо или што и да има благо.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Јас комотно можам да издржам два дена без јадење а не пак без благо.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не, сабајле на станување прва работа што ја правам мавам два три реда чоколадо или што и да има благо.
Ама дали можеш да издржиш 2 дена без овесни снегулки??????
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Можам не ми е проблем. Порано не можев, бев зависен. Кога ќе снемав дома, а ќе ме фатеше криза земав шеќерот и со лажица јадев. Сега неам проблем можам и повеќе од два дена без благо.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Не, сабајле на станување прва работа што ја правам мавам два три реда чоколадо или што и да има благо.
Ја со години 100g чоколадо доручкуем. Можда не секој ден, али постојат и други добри ствари (колачи, пудинзи...).
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Ја со години 100g чоколадо доручкуем. Можда не секој ден, али постојат и други добри ствари (колачи, пудинзи...).
Баш пишував во една друга тема за ова, нешто во врска депресија. Бев на одмор и дома улежан, и така после будење одма чоколадо и преку ден исто. Три големи од 300 грама ги изедов за 5 дена и ептен лоша ми беше неделата, без мотивација и волја, успорен, раздразлив, несоници ме мачеа. Веројатно немаш такви нуспојави, можда е ствар на навика и слично. Мене ми сметаше.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Три големи од 300 грама ги изедов за 5 дена
cute
Често се дешава таа количина да ја кркам за тоа време.
100 насабајле, и 100 преку ден ми се минимум.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Баш пишував во една друга тема за ова, нешто во врска депресија. Бев на одмор и дома улежан, и така после будење одма чоколадо и преку ден исто. Три големи од 300 грама ги изедов за 5 дена и ептен лоша ми беше неделата, без мотивација и волја, успорен, раздразлив, несоници ме мачеа. Веројатно немаш такви нуспојави, можда е ствар на навика и слично. Мене ми сметаше.
Шеќерот ти смета, не чоколадото.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ја со години 100g чоколадо доручкуем. Можда не секој ден, али постојат и други добри ствари (колачи, пудинзи...).
Тоа и јас понекад си доручкувам чоколадо кога ќе ми здосади од стандарден доручек . А кога имам дома сутлијач, обавезно тоа го доручкувам

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Пробајте чоколадо со стевиа, можно е да не ви направи проблем од аспект на апатија.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Читам на состојките од некои чоколади недостасува шеќер. Можно е чоколада без шеќер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom