Дали можете да издржите 2 дена без благо?

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Jaс можам и повеќе. Ми се случува ама многу ретко да ми се пријаде благо ама не сум некој голем љубител!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Можам околу 3-4 дена, за повеќе ќе треба да трпам.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Можам и многу подолго. Јадам благо понекад ради друштво, неам потреба. Едино некад кеф ми се прај за сладолед..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
2 дена? Да не мислите 2 минути:)?
Какви 2 дена, за 2 дена ќе изедам цел тон благо. Уште па ако сум во ПМС, мх мх мх, ќе треба да им речам на доставувачите на роба на продавницата кај мене да го пратат камиончето, јас да си го земам благото. Навика е пред се`, навикната сум пред и после тренинг да јадам чоколадо за мускулите и не можам да го отарасам:)
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Можам и повеќе, не сум благарка ич.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Па кога ќе размислам, веќе 4 дена немам каснато ништо благо. А зошто, не знам, оти многу сум си по чоколадото, слаткото, мармалади... Чудо некое.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Без благо? Слабо тоа, можам на пример неколку саати, после рипам на првото нешто со благ вкус, независно дали е чоколадо, колачи, торта, мармалад, џем...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Апсолутно можам да издржам без благо, во смисла кондиторски производи.

Но не можам без шеќер. Овде подразбирам праски, јаболки, млеко итн., значи храна што природно содржи шеќер.
 
D

Daftie

Гостин
Два дена да, ако ми ја пуштат брзината на нетов и да имам енормни количини алкохол...
 

The ReD DeviL

Supervisor
Член од
27 јули 2008
Мислења
135
Поени од реакции
15
hehe me nasmeavte. nemozam bez blago. zavisnik sum:nesvest:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
2 дена? Нема шанси на мене лошо ќе ми стане, ќе треба да одам на инфузија :vozbud:.
Незнам шо е проблемо само благо јадам, чоколади пред се милки, а нешто соленко тешка работа така да нема шанси 2 дена без благо.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
јадам благо често ама можам да издржам 2 дена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom