Дали мислите дека во денешно време постои вистинска љубов?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Se e usloveno od uslovi oti za se treba uslovi pa i za tkzvana ljubov, treba mesto, kade... so sto ke se plakaat trosocite i sve koa ke vidis poevtino i poprofesionalna usluga dobivas od profesionalka.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Љубов постои. Не постои време и трпение, разбирање и компромиси, но љубовта...да, постои.
Не постојат луѓе кои знаат како да ја негуваат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Верувам дека луѓето се монструми... кои меѓусебно ќе се испоколеме многу набрзо...;)
А тракатрунци за крај на свет, веќе 4 такви преживеавме :D
WINNERS !!!
Не има многууууу и да сакаме нема да успееме да се испоколеме :) BTW не сме монструми, луѓе сме :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
4.108
Постои, ама многу ретко...се останато е забегано по пари
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Ти не знаеш ништо дете .
Не сум дете ;) ок ако така мислиш... и јас мислев така како тебе, се додека не се појави личноста што требаше да се појави. И со сигурност тврдам дека ќе ти биде мака што вака си размислувал.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Не сум дете ;) ок ако така мислиш... и јас мислев така како тебе, се додека не се појави личноста што требаше да се појави. И со сигурност тврдам дека ќе ти биде мака што вака си размислувал.
хахаха кешки да бидам на таква мака т.е што сум размислува вака ама да знаеш дека не си преметнал повеке пи**ња од мене ,ама ајде има надеж .
п.с сепак мислам дека полесно се фака 7 мица на лото отколку да се фане убава и памента девојка .
 
К

Кики.

Гостин
Иако не сум романтична, мислам дека вистинска љубов постои, а дали ќе знаеме да ја препознаеме и задржиме зависи од нас. Сепак, луѓето често се слепи и глуви кога се работи за љубов.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Што ако сум со човек кој има премногу пари и сум во кругот на сите познати фаци и имам се што ќе посакам.Што ако го иам тоа ? Кога ја немам онаа потреба да го гушнам,да бидам до него,да споделам се со него.Ама нели најбитно е дека сум богата ?! Тие што можат да живеат така,алал да им е ! А вистинска љубов постој ,само од нас зависи дали ќе ја препознаеме и негуваме.Сепак на крајот сваќаш дека тоа е единственото нешто за кое вреди да се бориш ! :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
вистинаска љубов имало отсекогаш и секогаш ке има.
само треба да се најдат вистинските луѓе за да ја споделат љубовта меѓу себе!
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Зависи за каква љубов се мисли. Мајчинска, љубов кон татковина, семејство, ХРАНА (хаха) постои..но и ако зборуваме за љубов кон партнер/ка, мислам дека и тоа постои..само, таквата љубов ретко кога опстанува од повеќе разлози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom