Дали мислите дека во денешно време постои вистинска љубов?

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Не :) Само некои си површности, емитации и копии на наводна љубов.
Има, на 1000 (или појше нули) еден случај, ама прашањето е и таа љубов колку трае. И нејзе крај и доаѓа. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.280
^Тоа е затоа што погрешно ја интерпретираат љубовта денешниве филмови.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сите што сега брзо раскинале или се развеле викаат : Секако дека не постои. тоа ти е измислица......
инаку ја во дилема сум. еднаш викам вака, па после ќе ми текне некоја случка и го менувам мислењето, така да воздржан.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
Има, ама не трае вечно.. Секоја испарува со тек на време. Доколку не е возвратено преболуваме, а доколку сме останале со него, сме го сакале,не сакал, после тоа се се претворува во навика а во постари години и потреба.. :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
со вакви ставови и 2 години ќе ви се многу...и не, на постари години ама ич не е навика, стварно дал филмовите или сивилото...нешто влијае...
и да, љубовта е потреба и кај старо и кај младо,..и не не е навика.
бај д веј, 22 години (вчера) ...рачунам бар на уште 40-50 ;)
 
H

HITCH

Гостин
со вакви ставови и 2 години ќе ви се многу...и не, на постари години ама ич не е навика, стварно дал филмовите или сивилото...нешто влијае...
и да, љубовта е потреба и кај старо и кај младо,..и не не е навика.
бај д веј, 22 години (вчера) ...рачунам бар на уште 40-50 ;)
Да ви се множат!
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
баш ко шо велат баткиве............(читај наслов) :)
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
со вакви ставови и 2 години ќе ви се многу...и не, на постари години ама ич не е навика, стварно дал филмовите или сивилото...нешто влијае...
и да, љубовта е потреба и кај старо и кај младо,..и не не е навика.
бај д веј, 22 години (вчера) ...рачунам бар на уште 40-50 ;)



 
Член од
8 септември 2011
Мислења
19
Поени од реакции
5
дали постои вистинска љубов?
можеби првата љубов на детски години ............
после тоа повеќе внимание обрнуваме на изгледот
секси е ваков е наков е ............:unsure:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
neka sum bogat i neka bidam nesakan vo bmw 7 ;), samoto toa sto si bogat sto imas pari ednostavno site vrati ti se otvoreni normalno e deka nesto dobivas nesto gubis ama zamisli da si siromav poln so lubov ama sekojdnevno da se boris za egzistencija
--- надополнето: Jul 21, 2011 5:38 PM ---
tocno e imase eden bogatas bas na ovaa tema progovori na 45 godini mislam bese so eden kup zeni znaese deka site so nego se samo zaradi pari ali vika parite ne mi ja kupuvaat srejkata ali me pravat pomalku nesrejken
Многу пати исто сум размислувал понекогаш е убаво да си добро ситуиран и да имаш девојка што помалку ја сакаш , а некогаш пак љубов голема со помалце пари незнам што е правилно по некогаш иако поарно е љубов и сигурност да имаш него што кеш и немир во брак/врска. А иначе парите не те прават среќен те прават само посигурен :)))
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Постои.. за тој шо сака да верува во неа... за тој шо неќе нема да постои никогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom