Дали лезбејскиот секс е секс...

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
или не се рачуна како таков? Дали треба да пенетрира машко во женско, па да се декларира чинот за секс?
Или сексот е вонтелесно и духовно доживување, кое е поабстракно и повозвишено од самиот акт на пенетрација?
Или поенатата е тури/вади? Има ли разлики во ова размислување помеѓу машките и девојките?
Дали размената на телесни течности и задоволството од тоа е секс? :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ова е тешка филозофија
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.576
Поени од реакции
7.499
Колку што дркањето е секс, толку и лезбејскиот. 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Hmm, jas mislam da ... i lezbejskiot i pederskiot seks se seks :lol: Neznam, postrucnite neka se istaknat poveke, ama jas mislam deka ne treba da go ima cinot turi/vadi za da se kaze "ete seks" :lol: :P
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Genetski sme stvoreni seksot da prestavuva akt megju dva sprotivni polovi... jas kako mashko normalno deka mi se svigja da gledam dve zenski kaj shto go pravat "TOA" (kako i poveke mashki).... sepak ne se rabotite sekogash taka "rozevi" treba da gi gledame site raboti obostrano... ne sum siguren ali na tie STRAIGHT devojki sigurno im se gadi od pomislata da gledaat dve zenski kako shto i na mashkite im se gadi da gledaat dvajca vo toj akt.

Inace moe licno mislenje e deka kako shto moze zensko da zadovoli drugo zensko... mashkoto nikogash ne moze.... sepak znaat shto praat neli?... :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
За форплеј све игра. Машко, женско, куче, маче, не е битно.
Ама пе-не-тра-ци-ја мора да има и тоа сериозна, мушка. Не е дека не си ги сакам жените, алу муж треба да се има при рука, или каде веќе треба.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Eko1 напиша:
Inace moe licno mislenje e deka kako shto moze zensko da zadovoli drugo zensko... mashkoto nikogash ne moze.... sepak znaat shto praat neli?... :wink:
па ако жена не знајт што сакат жена маж ич :lol:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Епа никогаш не сум пробала,што да ви кажам. Се надевам никој на форумот нема пробано таков вид секс,а кој има нека каже како е...Јас лично претпоставувам дека не е исто,ама на лезб можеби поубаво им е така,отколку со спротивниот пол.Не знам,кажете ми вие,ама сигурно е дека и тоа може да се нарече секс
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Јас мислам дека е секс. Има орално задоволување, значи има орален СЕКС. Кај лезбејките нормално е дека ќе се одвива сексот на друг начин - не може да биде исто како со машко. Си има “помагала“ кои донекаде го доловуваат чувството на вистинскиот секс 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Уживање е, ама поинакво. Пенетрација да фали-фали. Помагала се помагала...пенис е пенис.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Сигурно е уживање, штом редовно го практикуваат.
А за тоа како ќе го именуваш, дали "секс", "кумплуг" или нешто трето, тоа и не е толку битно нели? Битно е задоволството и тоа како си го сфаќаат партнерите, без разлика од кој пол се.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
streets_of_dublin напиша:
AuRoRa напиша:
Се надевам никој на форумот нема пробано таков вид секс
Зашто ова? :lol:
I jas ke ja prasav istoto ... sto ti e muabetot Aurora? Kako mozes taka da prasas bez da pomislis 2 pati? Sto ako ima takvi i ako si gi navredila? C c c mislete malce be ....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aurora, сеа ќе ти напраиме Вуду магија вечер да ти се закачат 10 лезбејки! Генг бенг, па ти да раскажеш за искуствата на форумов! :)))
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Nemoj Misticen, srce ke ja fati ... gledas kolku ispaniceno zbori za toa? :lol: A sama vo nea znae deka i toa e seks, i deka e ubavo ama aj ... neka podporasne ostavi ja :lol: :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom