Дали лезбејскиот секс е секс...

Член од
17 февруари 2005
Мислења
190
Поени од реакции
4
ako

i lezbejski sex e sex ali i tie se cuket imam bideno so dve lezbejki
nemisklam deka ke bidat povejke lezbejki

pojke pati se imame cuknato
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Световид, мислев ако не им пенетрира к*р конкретно, само не сум се доискажала :wink:
 
S

Svetovid

Гостин
divine напиша:
Световид, мислев ако не им пенетрира к*р конкретно, само не сум се доискажала :wink:
Znam! Zatoa i prashav sho so pederaanata. Tamu ima penetracija ama ne vo p**e! :lol: Po taa logika (sex = k*r + p**e) ni kaj niv nema "sexual intercourse"! :lol: :lol: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Divider напиша:
Сексот е во главата, првин и најпрвин, потоа е физичкиот дел. Инаку, секс е сето она во кое се вклучени нагоните, емоциите, чувствата на пшозитивност и задоволство меѓу два партнера!!
Е па ќе го цитирам Дивидер за да не се повторуваме, потполно се сложувам со тоа мислење, според тоа и педерите и лезбејките и све и сите прават нешто што се вика секс :lol: :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Е па ќе го цитирам Дивидер за да не се повторуваме, потполно се сложувам со тоа мислење, според тоа и педерите и лезбејките и све и сите прават нешто што се вика секс
Добро ај, да почнеме од почеток. Еве со нешто мало. Дали и лапањето во кое двајцата се чувствувате убаво, има нагони, има емоции, има чувство на задоволство, дали и тоа е секс?
Или дали например кога двајца јадат пица. И тука има нагони, има уживање, има чувство на задоволство и позитивност. Дали и тоа може да се рачуна како секс?
Па од тука натака... :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола, не ти се исти прашањата на предходната страна со овие ... претера сега ... :lol: :lol: :P Ама некако ми изгледа као да си играш ку*ташак со нас ... што уствари сакаш да прашаш? :P
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, не ти се исти прашањата на предходната страна со овие ... претера сега ... Ептен смешно! Ептен смешно! Јазиче Ама некако ми изгледа као да си играш ку*ташак со нас ... што уствари сакаш да прашаш? Јазиче
Па јас фино си прашав, но сите го заобиколуваат тоа. Затоа си реков ај од почеток, па можеби и ќе се стигне до некаква дефиниција за тоа што е тоа секс. Кога веќе се релативизира поимот за секс, да видиме до каде може да се оди.
Значи
1. Лапање, секс е или не?
2. Лапање+фаќање на ерогени зони преку облека, секс е или не?
3. Л.+фаќање на ерогени зони без облека, с. или не?
4. Орален с, с.или не?
5. Пенетрација со дилдо, прст или фистинг (фала Световид:), с. или не?
6. Пенетрација со пенис, с.или не?
итн...
и ќе заборавев, дали еден од партнерите треба да сврши, двајцата да свршат, за да се нарече активноста секс или не е важно важно е самиот механичко+емотивен процес, без потреба од финиш.
:P
 
S

Svetovid

Гостин
Никола напиша:
...и ќе заборавев, дали еден од партнерите треба да сврши, двајцата да свршат, за да се нарече активноста секс или не е важно важно е самиот механичко+емотивен процес, без потреба од финиш.
:P
Divider bi rekol, ja shom si svrsham, sex e! Mene vazhno mi e ubavo :lol: :evil: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Па нема да згреши ако го каже тоа Дивајдер, всушност сите мислиме така ... нали? :lol: :wink:
 
S

Svetovid

Гостин
divine напиша:
Па нема да згреши ако го каже тоа Дивајдер, всушност сите мислиме така ... нали? :lol: :wink:
Ja ne mislam taka!

Update: Dzhidzhanite tie ama si se branat! :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Svetovid напиша:
divine напиша:
Па нема да згреши ако го каже тоа Дивајдер, всушност сите мислиме така ... нали? :lol: :wink:
Ja ne mislam taka!

Update: Dzhidzhanite tie ama si se branat! :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:
На крај се сведува на тоа ... повеќе ќе си задоволен ако само партнерката ти сврши? Ај да не се лажеме :lol: :wink:
 
S

Svetovid

Гостин
divine напиша:
Svetovid напиша:
divine напиша:
Па нема да згреши ако го каже тоа Дивајдер, всушност сите мислиме така ... нали? :lol: :wink:
Ja ne mislam taka!

Update: Dzhidzhanite tie ama si se branat! :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:
На крај се сведува на тоа ... повеќе ќе си задоволен ако само партнерката ти сврши? Ај да не се лажеме :lol: :wink:
Zashto povekje? Ne povekje, ama mene i toa mi e zadovolstvo. Nego za lezbejkite beshe... :D
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Па нема да згреши ако го каже тоа Дивајдер, всушност сите мислиме така ... нали? Ептен смешно! Намигнување
И јас не се сложувам. Сексот е активност за взаемно уживање во која партнерите треба целосно да се предадат и посветат еден на друг.
Не.. свршив јас, убаво ми е, за тебе не ме интересира веќе.
Кое себично размислување.
Тешко на мажот ти. :P :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Абе, зашто не се разбираме? Не реков дека не е задоволство ако партнерот сврши, ама задоволството нема да е исто ако вие не свршите ... како е можно да не ме разбирате? Машки сте уште повеќе треба да ме, ама што знам :lol: :wink:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
divine напиша:
Абе, зашто не се разбираме? Не реков дека не е задоволство ако партнерот сврши, ама задоволството нема да е исто ако вие не свршите ... како е можно да не ме разбирате? Машки сте уште повеќе треба да ме, ама што знам :lol: :wink:

Оваа дискусија ме потсети на еден мој пријател од Кавадарци, многу откачен тип. Пред неколку години се собираме друштво, доаѓа тој, и вика, абе шо е**в една, и се качив, и после 20 секунди свршив.
Го гледаме зачудено, И?
И тој ни одговара, И, И шо И? Ја се изнаеба, за неа не знам.

Не е убаво ни тоа, ама ја поддржувам divine дека најдобро е кога задоволството е взаемно, ама пак ако ти не свршиш, не би можел да кажам дека ќе бидеш премногу задоволен. И не знам кој нема да се сложи со овој став
8)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom