Дали лажат децата?

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
пресуши вардар поради тоа што многу лажат

ама не се само децата што лажат
има и постари .....:wink:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
ako ne lazat ne bi bilo interesno:vozbud: site lazeme ponekogas potrebno e da se izvrti malce vistinata:smir:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Поискрени деца од оние кои се на возраст до 6-7 години нема. Тие секогаш кажуваат тоа што го слушнале негде. Ама многу често го кажуваат пред оние кои не треба да знаат. :)
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Decata se tie sto najmnogu lazat,,no i najlesno mozeme da gi izlazeme!!!! :vozbud::helou:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Поискрени деца од оние кои се на возраст до 6-7 години нема. Тие секогаш кажуваат тоа што го слушнале негде. Ама многу често го кажуваат пред оние кои не треба да знаат. :)
..точно...хаха...
..абе лажат..измилсуваат работи за само да се центар пажња..зарем не го правел тоа секој на мала возраст??!!!??...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
bolje da lazes otkolku da ne lazes, posto vistinata moze da se zloupotrebi a lagata ne.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Не се чуствувам компитабилен да одговорам на ова прашање. Одговорот треба да го барате од повозрасните членови =))
Сепак, мое лично мислење, донесено без претходно искуство со деца, е дека на родителите треба да им биде поважно зошто децата ги излажале, одколку самата лага.
Сметам дека не постојат лоши деца, туку лоши родители. Ако родителите предизвикаат страв кај децата, наместо доверба, кај децата инстинктивно ќе се појави потреба за лага.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Spored site istrazuvanja sto se spovedeni dojdeno e do zaklucok deka decata lazat.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Лажеме море лажеме сите и тоа сушиме....:toe::pos2::pos2:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Евааа не да лажат децата :) партали прават сушат :) да ги питаш после 1 саат незнаат после шо се кажале од шо лажат :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
:) Јас се прашувам кога не лажат. Јас сум лажел ептен многу :)
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
На децата секој трет збор им е лажен.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
ајде бе зар има некој што не излажал до сега ако има таков лаже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom