Дали лажат децата?

Член од
18 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
jas mislam da,i ne treba nikoj pat da gi slusate oni sto kazuvat bidejki mnogu lazat. jas na deca ne veruvam.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас мислам не. Душички.

Па нормално дека лажат, ти сега ли откри?
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Нормално дека лажат , а освен тоа мислам дека беше негде до 3-та година не ни можат да разликуваат лага од вистина а кој од нас не излажал кога бил дете или сеуште не подлажнува од време на време па макар тоа биле оние ,, бели ,, лаги...
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
лажат ко ѓупци ..

па не децата ,сите лажеме ..си имаме потреба да ја избегнуваме вистината ..па зашо децата да бидат поинакви ?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Па ние коа сме биле деца не сме лажеле? Сме лажеле секако.
Нормално дека лажат и децата. Секој човек лаже. Што е тука страшно?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
jas na deca ne veruvam.
кога би требало да бирам дали да верувам на возрасен или на дете порадо би поверувала на дете...тие лажат ама нема да те излажат за да ти наштетат или за да те стават во поголема каша...они или кажуваат нешто што слушнале или се бранат ако направиле некоја беља...
јас на деца верувам
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Па ние коа сме биле деца не сме лажеле? Сме лажеле секако.
Нормално дека лажат и децата. Секој човек лаже. Што е тука страшно?
Страшното е тоа што често им преминува во навика и лажат за се’ што ќе ги прашаш. Гледам по сестра ми и нејзините другарки... што и да ги прашаш обавезно ќе те излажат, ќе скријат од тебе, иако ти се трудиш да ги поднаучиш за нивно добро. И уште ќе те направат будала на здрав мозок.
И не, не мислам на дете од 5 години, мислам на пубертетлија (значи сеуште дете) од 14-15 па и 16 години.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Лажат де. Нормално е тоа. Хехе, коа ќе ми текне голем л'жго бев ко мал :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Auf ne da lazat... imam edna mala bratucetka 8 godini 2 zbora kaze 3 izlaze... mn se losi malite deca mislam i jas bev los kako mal ama ovie sega sto se.... :drk:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Новиве деца се вансериски :pos:

Иначе и ја ко мал многу сум ги лажел моите. Професионалец сум :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom