Дали им верувате на гатачките (гатање)?

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Па не веруам до сеа никој ништо не ми кажал не ми погодил.А што може да ми помогне е тоа незнаем како може да ми помогне? никако.затоа не се замарам со такви глупости.
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
...глупости...

НЕ верувам ама ич:nenene:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не им верувам воопшто ама забавни ми се.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Aјсшутер напиша:
Верувам пошто постојат такви луге што стварно се ке ти погодат
така мислиш дека се ти погодуваат,а всушност ти самиот им кажуваш се
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добри се за пополнување на слободно време и кога нема ништо добро на телевизија, што е доста чест случај ако на пример немаш сателитска во соба.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Не им верувам али сакам да ги ислушам што ломотат!
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
Не верувам
ПРОРОЦИ
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
па не верувам мн зошто неможам да знам дали стварно ја имаат таа способност или лажат за пари:pos2::pos2: обично другарка ми ми гледа на кафе за да убиеме досада:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Ne veruvav, se do pred nekoe vreme, edna drugarka me ubedi da odime kaj edna zena na kafe sto gleda, mnogu pogoduvala. Aj, od ednas sto ke bide... I luge, ne samo sto mi kaza za minatoto, ne samo sto mi kaza kako stoi segasnosta... tuku i se pogodi... I za toa deka so prethodniot decko raskinav poradi sestra mu, i deka eden prijatel blizok imal finansiski problemi (ja kaza duri i pricinata), i deka majka mi ne e od gradot kaj sto ziveam... I mnogu drugi, premnogu tocni za da bidat slucajnost.


A inace nasive severni sosedi vodat na listata na najdobri gataci..



 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Kolku ne im veruvam na bajackite i gledaricite( mada vo posledno vreme se vo moda mazite bajaci)tolku mi e i strav od niv.
Paganski se tie raboti i se protiv religiite i protiv crkva.I ne mi e jasno kako gledaat na ikoni i bas lugeto sto sluzat vo crkvi nudat takvi "uslugi".
Lugeto si imaat problemi dali zdravstveni ili ljubovni ednostavno maki macat a odednas se pojavuva nekoj koj leci od se i sesto a od sto ne znaat sto drugo da prezemat odat na baenje.A ovie pak BAJACITE (bezdusnici) samo si pecalat na tudja maka.
Mozebi i ima nekoj sto pomaga navistina ama ne e za veruvanje
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Верувам, јас си знам зошто и како ама ете верувам
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Ima luge na koi treba da im se veruva, zatoa sto oni se veke na pat kon prosvetluvanje i se rodeni,ili nekako po priroden pat uspeale da im se otvorat chakrite.Coveckata mok e najgolema,no retko koj gi poznava svoite moki.
Najmnogu od takvi gledaci koi navistina ja gledaat dusata a ne parite kako site Fejk Gledaci,zavrsuvaat u ludnica,Radi sto nikad ne se u edna dimenzija.
Onie pak koi navistina gledaat se vo nekja golema zabluda poveketo od niv,mislat deka gospod im ja dava taa mokj, taka da kje se naredat u sobata so miljardka ikoni posteri i slicni gluposti ke pocnat da se zamaraat so manastiri i slicni sranja so veke ke zaboraat na nivnata darba, i namesto da ja usovrsuvaat,tie ja zaboravaat i mislat deka koga ima potreba "bog" im ja dava taa mokj.
sepak ima poveke vizii na luge im se pojavuvaat na son kao so vikat ANGELI no toa se sepak prosvetleni luge, koi im vikaat na pr. Da izgradat crkva na nekoe mesto, radi so toa mesto ima nekoj si izvor na energija i da se zacuva da ne go napraat sranje lugeto,pocnuvaat da gradat crkvi i slicni sranja mislejki deka toa e bog so im se javil na son.
Jas u pp poznavam edna gatacka,koja tolku veke go digna nosot mislejki deka bog samo nea ja saka, so misli i da se smuva so gospo.Tipkava ima neso 40 godini,i gleda u edna soba mala so poveke nalikuva na Polsko Wc, ispolneta so ikoni.Od radoznalost pojdov da vidam koe nivo go ima gatackava, a samo sho vlegov slusnav eden Zhabo-Kreka4ki piskav glas- OVDE SO PATIKI NE SE VLEGUVA NE MOZAM DA CISTAM JAS PO CEL DEN!!!! Aj gi slekov patikite ali cel den bev na noze, sobata truese:),osven so truese od nozete moi kopashe vnatre na temjan. Edno vleguvanje se zakashlav.Prva rabota so mi rece tipkata- Zosto sum nosel prevrten krst i zaso sum imal na mene pirsovi i sum bil vo crno NE BILO HRISTIJANSKI.
PA ne sum jas hristijan covece, i vikam i pocna da mi prekoruva bla bla.
I so beshe od sve najglupavo, mi vika sedni prekrsti se ne mozam inaku da ti gleam ako ne se prekrstis demek, i slicni sranja demek gospo nemalo da i daj slila (LOL)
I aj se prekrstiv i vikam Dojde gospo? I ova cekaj cekaj...
Daj titni mu na mobilen i vikam, neka doj pa treba da si begam?
I ovaa pak pocna da mi se creka bla bla ti se zafrkavas so bozji raboti i toj si ima rabota mi vika ne mozi da vi gleda na nekrsteni ko vas.
Aee me zbesna u picku majcinu, i fanav i vikam more daj gledaj coveku i mi bara moja slika sreka u novcanikot so imav, i davam i toa slikata i pocna da ja mafta glaata, so eden krst nad nea da mafta abe smea me fati edvaj se vozdrzav.
I mi vika voa:
Gleam problemi imash bla bla..
Gleam ova gleam ona.... pocna samo povrsno da gleda a nikako da zapadne vo nekoj podlabok trans da mozhe da te zapoznai vnatresno.
I vikam posle, aj vidi dali SESTRA MI KJE SE OMAZHI bla bla i dali so ovoj so ide sea.
(a jas neam sestra) i ovaa:
Sestra ti e na losh pat ja gleam eve, vcera nesto ste se karale mi vika Taka?
Da da kako ne i velam alal da ti e.
I vika da go ostaj deckovo, gleam ima mn zheni neka ne odi so nego/.
Gotovo gotovo , fala na ubavata pretstava i vikam, ti posakuvam poverke glupi hristijani da ti dovagaat vo polskoto wc .
I fanav si zaminav od kaj nea.

E sea to so se desi, mi beshe muabeto so taa ja ima darbata, so sekoj edne mozhe da ja razvie, ama ona ja zapostavuvua mislejki deka gospo sitska edno kopce (VO SLUCAJOV IDE KAKO SO GI STAVAAT NEKOI CLENOVI MODERATORI NA FORUM,TAKA I VAA DEMEK E MODERATOR NIZ LUGEVO).
Glupa Nacija.
Tolku.

Tekstot go prevede: Devil - King
Citase: Site clenovi na kajgana
Obrabotka: Delux Tastatura
Proizvodstvo- 16-50 Septemvri , 2008
 

Kajgana Shop

На врв Bottom