Дали има живот на Марс?

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А леталово на Марс сигурно Чавдар сликарот(покоен) го има сликано или има опција само себеси да се слика(сам себе го убијал). Да е жив и здрав тој што измисли фотошоп:pos2:


027_marsexplorerDM2301_468x.jpg
 

Attachments

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има пронајдени бактерии кои опстојувале на примероците од камења донесени од Марс, значи на Марс има каква таква форма на живот.... но за поголеми - посовршени форми на живот мислам дека нема.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Прочитав пред малку дека сликава(што ја постирав погоре) била направена пред 4 год,демек научниците ги разгледувале сликите и не пронашле ништо,и некој си научник се јавува после 4 год и тврди дека разгледувајки ги сликите толку време конечно нашол доказ дека на Марс постои суштество сто личи на човек

Инаку јас не верувам во ова
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Видете на сликата и од друга перспектива... Тоа што се гледа е црно и има форма на човек... Ок. Она што се гледа во пустина и има форма на вода се нарекуваше... фатаморгана така? Или оптичка илузија? Ова што се гледа на сликите можеби е прекршување на светлината под одреден агол и ни го дава она што сакаме да го видиме :) а којзнае што е тоа во реалност
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
јас дефинитивно верувам дека постои живот на мар-К-с.:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: (к-15)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
По деталниот преглед на фотографијата која ја снимила сондата на НАСА, научниците откриле дека станува збор за вонземјанин.



НАСА наводно успеала да сними нешто што наликува на вонземјанин, а на фотографијата јасно може да се види дека станува збор за човечко тело.

Еден од стручните лица во НАСА со години ги проучувал фотографиите кои биле снимени од страна на сондата Спирит и одеднаш успеал да ја види чудната фигура, која наликува на човек, како се движи низ браздите на Црвената Планета.

„Фотографиите се фантастични. Не можев да поверувам дека гледам вонземјанин“, рекол еден од аналитичарите во НАСА, кој сакал да остане анонимен поради оние луѓе кои не веруваат, за да не стане цел на смеа.

Сепак некои научници сметаат дека станува збор за оптичка мамка, бидејќи човековото око многу лесно може да се излаже преку разни сенки и бои.​






 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Има живот ако викаат американциве.
Инаку мене ми е сеедно ако има или нема живот на марс.
И со нив и без нив сонце ке грее.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434

Има и тоа не е марсовец него наш е , по суратот изгледа дека е мариовец .Одма ова мое откритие да се стави во архива како доказ , да не кажат комшииве дека е нивни :vozbud:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Па не знам дали на марс, но има логика дека има нешто и некој друг свет на некоја планета :toe:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
107
Поени од реакции
0
I da ima nesto na Mars , najverojatno ke bidat nekoj bakterii , niso poveke , ai se poveke ima dokazi deka POSTOEL zivot na Mars , osnoven postulat na ovaa teorija e deka Mars nekogas bil kako planetata Zemja t.e imal uslovi za zivot i najvazno Voda , sega posto e susen( ima malo kolicestvo na voda vo vid na mraz ) , tesko deka ima nesto ,osven primitivni mikrobi .
A slikata e ZAKON !!!:):)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0

Има и тоа не е марсовец него наш е , по суратот изгледа дека е мариовец .Одма ова мое откритие да се стави во архива како доказ , да не кажат комшииве дека е нивни :vozbud:

овој мене ми личи на Исус без предрасури
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Видете, условите за живот на марс се до некаде задоволителни. Имам читано дека се планира да се направи вештачки атмосвера на марс. Е сега како го замислуваат тоа само тие си знаат, а кога би имал атмосвера марс ќе биде доста погодно место за живеење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom