Дали има живот на Марс?

M

makedon^

Гостин
вчера случајно барајки на интернет налетав на едни интересни слики.пирамиди на марс,планина како лице од човек,и зеленила.потоа имаше слики за кои пишуваше дека се вистински фотографии од марс,кои беа скоро идентични како да си во некој пустински предел на земјата.пишуваше дека наса намерно ги прави фотографиите да изгледаат црвено за да скријат дека има живот на марс.атмосферата беше иста како и земјината.имаше слика на кое се гледаше нешто слично како пцовисано животно на карпите. и уште нешто- се вели дека наса во 1978 година на марс снимила нешто кое го нарекле откритие на 20 век- на снимката имало животни слични на диносаурусите,но морфолошки многу поразлични од нив.тука има нешто нејасно, кое наса треба да го признае.инаку,е објавено дека на марс научниците откриле некои бактерии на половите,тоа е точно ,но не е официјално кажано.

 
Б

БејбиГрл

Гостин
гледам темава не е чачкана оддамна...дали оти немало нови податоци или е застарена незнам али еве ке ја поставам најновата слика од НАСА

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
гледам темава не е чачкана оддамна...дали оти немало нови податоци или е застарена незнам али еве ке ја поставам најновата слика од НАСА

А бе кој знае во која пустина во Африка е снимано, не верувам дека луѓе има таму!
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Ова сликата официјало од НАСА или чисто онака процурила по нетов ( фотошоп ово оно ? )
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Abe demek bilo od NASA i na nekoi vesti gledav. Ama, kako sto krijat se sekogas i NASA i CIA i taka natamu, ne mi se veruva ako e vistinska slikava deka bi ja otkrile na obicniot svet-nas!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
На истата слика уште една форма што наликува на човек:





Ја мислам дека ова се некои карпи што случајно се погодиле да наликуваат како што наликуваат :toe:
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Со оглед на тоа колку во последниве години низ светот е засилено емитувањето на разни документарци за НЛО, снимки и сведоштва... само прашање на време е кога ке се дознае дека постои живот на други планети.
Како на некој начин да не припремуваат за некое соопштение.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Бреј која моронштина се собрала тука, бетар сте дури од оние, конспиративните со аполо и месечината.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Еве линк целосно да прочитате и видите. Ипак е ставена на веродостјна страна само колку е за веерување проценете сами
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
абе карпа е хехе или можеби долу во под земјето живеат и овај го фатија кај со слегва по скали хехех
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе овој поише личи на Јети отколку на Марсовец. А тој до него како партизан кога паѓа ранет во бој.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
На официјаната страна на НАСА ненајдов ништо околу ова.:raz:
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
А видете подоле на сликата, брзата птица итрица :raz:

 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nema ova go vidov i na drugo mesto samo od drug agol se gleda deka toa esamo senka od edna karpa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom