Дали има вечна љубов?

Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Ова е во зависност од личностите односно од дотичните заљубени, да е вечна може, но само доколку е обострана :wink:
А да, не е како во бајките каде што љубовта засекогаш е вечна и главните ликови виже никогаш не се заљубуваат само еднаш и што се не не е така:nenene: :wink:
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
nishto ne e vechno pa ni ljubovta...se si ima svoj pochetok, a se shto ima svoj pochetok najlogichno ima i kraj, a ljubovta ne iskluchok...barem spored mene
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
иако бескрајно многу сакам да верувам во такво нешто и денонокно се убедувам самата себеси- нема... погледнете само наоколу... се почнало од страст, прераснало во љубов, завршило во навика... :toe:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
mozebi///

znaci ...vo vrska sum godina ipol...ponekogas stanuva i dosadno kako sto e momentalnava situacija kaj mene...ali jebi ga ..koga veke sum pocnala ...do kraj...!!..sepak ubavo mi e do nego, toj e edinstvenoto nesto sto mi znaci vistinski i sto go imam do mene...i veruvame i dvajcata vo vecna ljubov//:toe:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ова е во зависност од личностите односно од дотичните заљубени, да е вечна може, но само доколку е обострана :wink:
А да, не е како во бајките каде што љубовта засекогаш е вечна и главните ликови виже никогаш не се заљубуваат само еднаш и што се не не е така:nenene: :wink:
И јас мислам така...само ако е обострана љубовта тогаш може да е вечна,а вака само еден кога сака (макар било тоа и после 20-30 години) тоа е веќе само измачување ништо друго.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
вечна љубов па да има,но зависи само дали е среќна вечна љубов или несреќна т.е дали ќе ја овековечиш или ќе останеш да патиш и мечтаеш за неа,во мојот случај мислам дека ја најдов вечната но сепак несреќна пошто ми се омажи :uvo:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Imav vrska od 5god koja pocna so simpatija,prerasna vo strast i ljubov,premina vo navika se,i zavrsi so dosada.Moze e taka zasto mi bese i prava vrska do togas,znaci prv decko i odma dolga vrska.Kako i da e staviv kraj.Posle imav druga koja pocna isto kako prvata i go imase seto toa dodeka ne se srusi se..i povtorno kraj.No sepak jas veruvam vo ljubovta i mislam deka postoi megu dve vistinski licnosti stvoreni eden za drug.
 
O

Out Boy

Гостин
За жал, нема.
На почетокот се е страст, која потоа може да се претвори во љубов или не.
И да се претвори страста во љубов, по извесно време, со страста, бледнее и љубовта.
На крај се се претвора во зависност од таа особа, од потребата да си направиш муабет со неа, да седнеш заедно на ручек, заедно да прошеташ. Ама и тоа до некаде може да се нарече љубов...
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
порано имало
колку проаѓа време толку помалку личиме на луѓе, па така да не сме ни способни искрено да сакаме една личност цел живот
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pa ima vecna ljubov t.e. ljubov do krajot na zivotot inaku site tie lugje koi se vo brak so ista licnost cel zivot ne bi bile zaedno ako nemalo ljubov.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Нема вечна љубов.Се почнува со љубов нормално,но потоа со текот на годините, таа љубов преминува во навика и обврска...:raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom