Дали има вечна љубов?

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Секој човек може да најде некој, кого ќе го сака и на 20 и на 70 год. Ама за жал, многу често, луѓето не ја наоѓаат таа личност. Некој што ќе биде прикладен.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Можда има, можда и нема,ама сепак мислам дека со текот на времето љубовта се претвара во слатка навика...односно да бидам појасна ги нема веќе тие искри што некогаш ги имало.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Tesko deka Love is forever. Isto kao energirajata preminuva od eden vo drug oblik. Samo kaj mene znam deka ljubovta kn muzikata e vecna:))
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Адам енд Ив? ор Ромео енд Џулиет?:pos::pos::pos:

Сепак мислам дека такво нешто не постои. Колку и да е силна љубовта меѓу партнерите, сепак со текот на времето...доаѓа до врска, брак, семејство...па после ќе биди тоа само илузија. Можеби љубовта била силна на почетокот сепак со време се избледува.

Сега ќе реплицирате ааа на овај или онај баба му и дедо му се 70 години во брак. Е ама тоа се ретки случаи неможеме да ставаме се во ист кош, а и времињата тогаш биле сосем различни. Сега кога гледам од 17 год бремени, па присилно омажени...еее катастрофа е сеа. Па кога јас ќе се женам па она тогаш ќе биди баба нормално ли е тоа?
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
NEMA VECNA LJUBOV
so tekot na vremeto taa ljubov isceznuva posle toa seto stanuva navika se...
:pos2: forever in love:nenene:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
NEMA VECNA LJUBOV
so tekot na vremeto taa ljubov isceznuva posle toa seto stanuva navika se...
:pos2: forever in love:nenene:
Еве добро објаснување како мутира вечната љубов,во превод постов би бил:
љубов...па нема љубов...па од кога ќе снема љубов иде тоа во навика...и на крај ќе се насмееш:retard

п.с.ова е за оние на кој му е тешко да го дешифрираат постов,некои како мене,па морав и да го разглобам,па да го споделам сознаниево со останатите.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Искрено- не знам, со мојата скромна возраст и несериозни искуства со љубовта, стварно не можам да кажам.

Можам да нагаѓам, да кажам што би било логично, да зборам од туѓи искуства и со туѓи примери... Ама додека сама тоа не го доживеам, не би можела да кажам „прецизно“.

Од оваа гледна точка, би рекла дека нема. Нема единствена љубов, нема вечна љубов, има само во бајките. Ама тогаш ќе видам некој стар пар како грицкаат семки на клупа и се смеат потсетувајќи се на заедничката младост... И веќе не сум толку сигурна. :)

Ете тема на која признав дека не го знам одговорот и на која не се направив паметна. :pos:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Има... За мене само љубав за хип хоп остаје - ДеНиро :D
Вечно ќе го сакам хип хоп-от
А кон личност... Има... Само што подоцна се менува формата, се појавува несигурност, сомнеж... Сепак тоа е мое мислење...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Има... За мене само љубав за хип хоп остаје - ДеНиро :D
Вечно ќе го сакам хип хоп-от
А кон личност... Има... Само што подоцна се менува формата, се појавува несигурност, сомнеж... Сепак тоа е мое мислење...
Напротив ако љубовта е вистинска, искрена и двајцата партнери се исполнети со таа љубов, се менува во формата ама се менува во позитивно... станува нешто повеќе од љубов тоа... приврзување еден кон друг да станат едно...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Вакви прашања се одговараат со да и не.Вечна љубов, само во приказните!Можеби и да, ама сомнително ми е.Вечна љубов ќе имам само кон пеењето и кон себе:)
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Верувам дека има, но не секој или подобро кажано многу малку може да ја најдат :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Секако дека има вечна љубов, еве еден пример мајками и татко ми :pos::pos::pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам да верувам дека има.Мислам дека има вечна љубов,само што во денешно време е премногу ретка.

Уверена сум во тоа дека може да постои толку цврста и голема љубов,која што ќе постои вечно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom