Дали имате некој вреден предмет, но по никоја цена не би го продале?

T

theTinule

Гостин
Имам еден прстен од баба ми...ми го подари...
Стварно е вреден..има неколку дијаманти(розе) на него...
Е него за ништо не го давам:)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Имам доста предмети,сега колку се вредни-знак прашалник,ама не ги продала по никоја цена.Пример,подароци или некои што сум ги купила сама,но се посебни на некој начин за мене,или екстремно ми се допаѓаат па не би се откажала од нив за ниедна цена.

Сепак,не се врзувам емотивно за предмети,се што е неупотребливо го фрлам.Употребливото,пак не ми е за продавање.:)

Вака испадна дека немам ниту еден предмет за продавање моментално...:kesa::icon_lol:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Компјутерот и рачката за ПЕС.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Паа... Кога ќе размислам подобро, тоа е една колекција на поштенски марки, која ја собираме со еден другар. Мада се загуби некаде во последно време, се надевам не засекогаш. :nesum:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Оригиналниот фудбал од светско 2006.:smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Сликата со Omeyer.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Naocarite za sonce i bizuterijata na nikoj ne bi mu gi prodala pa so saka neka bidi
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Чудна работа бе...ја немам ништо такво...:toe:
Се би продала за добра сума пари... Секогаш може да се купи нешто ново и поубаво...освен можеби цд-ињата со слики и видеа мои или воопшто фотографиите што ги имам ако можат да се сметаат за предмети.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Немам таков предмет што ми е толку драг и не би го продала. Постојано само фрлам нешто. Шо е до мене, се ќе продам. :)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Шаловите од Вардар!!!
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Имам 3 такви предмети прстенот од мајка ми што отсекогаш го носам.Ланчето што го носам постојано и не го вадам.И уште едно ланче кое е со преврзок скршено срце кое го носам у новчаникот.Тоа се работите кои едноставно немаат цена :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom