Дали имате некој вреден предмет, но по никоја цена не би го продале?

Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Имам неколку омилени играчки од детството со кои сум многу приврзана ,првото моливче со кое научив да пишувам и уште си го чувам:pipi: една икона од Св. Богородца која ми ја подари една пријателка на мајка ми на мојот прв школски ден во прво одделение:pipi: исто и работната маса си ја сакам многу и не ја давам за никој пари на светов ,абе има многу работи ,јас уствари сум многу посесивна личност и не подарувам/трампам/продавам ништо што е мое!:kesa:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Сите венчиња што ги имам...за НИШТО на светов не би ги продала.Дел си се од мене,не би можела да се одделам од нив.Можеби не се којзнае колку вредни,ама за мене си се од посебно значење затоа и ги сакам олку.:pipi:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
За ниедна цена не би ја продала трзалицата од Сантана, не би ја продала мајцата од David Coverdale, огромниот постер од Pearl Jam кој ми го краси ѕидот,оригинал ЦД-ња, прстен од мајка ми кој го имам од кога знам за мене и моменталниот процесор.
 
А

Александра Д.

Гостин
Ништо, можеби мојов стар компјутер. Колку и да ме нервира некогаш, колку и да ми кочи, тоа е почестен дел од мојата фамилија :pos:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
имам виолина стара 300-400 години и е совршена копија од страдиварди односно е градена како страдиварди со некој оргинални делчиња и вади незамисливо магичен звук. совршено е сочувана и одржувана и ако ја продавам можам да земам многу пари :) само заљубена сум во неа така да потешко дека би ја продала
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Никогаш не би дала некој мали ствари алки ланчиња обетки сувенири мечиња и такви ситни работи кои сум ги добила на поклон од многу драги личности или сум ги купила од некаде кај шо сум идела за спомен. Исто така за ниеднаа цена не го давам моето кученце шо го обожавам и не можам да живеам без него! Незнам што ќе правам коа ќе го нема!?:toe:
Ондак не би продала книгата за готвење зашо увек коа сум сама за да не јадам лебче и нешо намачкано имам книгица да си напраам нешо за јадење:pos2:
Ондак не би ги дала за ниедна цена тетратките од осмолетка зашо ептен ме потсеќаат! Па ете тоа не би давала претежно работи кои се сентиментално поврзани со мене и шо мајка ми ги мрази зашо и зафаќале простор!:baeh:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Нешто што не би го продала ни за сите пари на светов е една алка.. дрвена со пеперутка на нејзе.. мн ми е драга.. си ја купив пред една година во охрид.. ми се сикна и сеуште си ја чувам и секаде си ја носам со мене.. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Компјутериве не ги давам :)
И тастатурата :)

Имам многу коцки од детство и тие не би ги продал дефинитивно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оригинален дрес од Јохан Кројф(тој го носел), некако ми го дадоа за роденден и не би го дал никако, ми пречи само што е од Манчестер и не сакам да го носам иако има значење за мене.Телевизор од пред триесетина години одсекогаш сум го чувал горе всоба кај мене.Иако треба да станам да менам програма тевето си е во боја и не би го дал...
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Ништо не би продала. Едноставно се што е мое си го сакам.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
хехехе освен компјутерот...уствари освен хардискот се би продал...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Обетката на увово :vozbud:..нема шанси ..со години ја немам извадено
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
се што имам добиено за подарок не би го подал по ниедна цена. и најмала ситница да е, ако ми е подарок не би ја продал.....а нешто посебно да издвојам сега не ми текнува
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Па еве прво што ми падна на памет е кутијата со амблеми. Кога бев помал собирав амблеми од кошаркарски и фудбалски клубови. Имам преку илјада кои ги чувам во една кутија. Сега веќе подолго време не сум ставил некој нов (иако е многу лесно со интернетов), но сепак многу ми значи и не би ја продал (рака на срце и нема некоја вредност :)) за ништо на светот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom