Дали имате некој вреден предмет, но по никоја цена не би го продале?

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Дали имате некој предмет, било што, што вам ви значи, и по никоја цена не би го продале... Јас на пример, имам голема колекција поштенски марки, можеби многу вредат (можеби!), но не би ги продал по никоја цена... ај пишете вие..
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Имам многу работи кои не би ги продала, можеби и повеќето од работите што ги имам ми се драги и не би се одрекла од нив. Но како посебни ги одвоила колекцијата обетки кои ги имам и часовникот кој си го купив ова лето од охрид. Еден другар ми нудеше дупло пари за да му го продадам а не прифатив :).
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Имам цела збирка на полускапоцени камења ги собирам усте од мали нозе...имам: опал, кризолит, аквамарин, аметист,смарагд, карнеол, рубин, оникс..., а последниот минерал ми е лорандит...:salut:
Оваа збирка не би ја дал по никоја цена...многу долго време ми требаше да ги најдам овие минерали и многу пари да ги купам...ми ги бараа да ги продадам ама нема шанси.....
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Еден калкулатор (дигитрон). Премногу сум приврзан за него. :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Се што имам што би можело да се продаде,би продала.
Има работи што ми значат многу повеќе од сите тие.Спомените...слики,некои ситни работи што ме потсетуваат на некои моменти со драги личности што сум ги проживеала итн.Тоа вреди многу повеќе од цело злато и сребро што го имам дома.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Еден куп лим и железо, кој се нарекува кола стар едно 40 год.
Нема шанса некогаш да се продаде. И во тестаментот ќе пишам да си остане во сопственост на семејството и да се чува!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Koмпјутерот не би си го продал:)
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Неколку драги поклони, работи кои силно емотивно сум ги прифатила, чувала. Работи на кои со задоволство мислам, кој силно ме потсетуваат на тооа како сум се чувствувала... И некои слики кој постојано ги гледам :pipi:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стварите од Kiss, плочите од Michael Jackson, шаловите, знаменцата, беџовите и дресовите од Црвена Звезда и Челзи, и тоа...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Има некои работи кои не би ги продадол...ама што знам,не се некои многу вредни :)
Никад,ама баш никад не би ги дадол семејните албуми...сите тие слики се многу повеќе вредни од колку-толку скапоцените работи у куќава. Друг предмет не знам....скоро све би продал по некоја цена,нормално ги изоставам и луѓето ама тие не се предмети. И не би ги продал значките на мајка ми. Не знам зошто ми се важни,бидејќи јас ги оставив на број колку што таа ги собирала,ама едноставно таа ги собирала скоро цел свој живот и не мислам да ги фрлам ниту продадам по никоја цена во моментов. Од толку малку спомени од неа,и толку малку познавање на карактерот,само нејзиното хоби остана во мои раце.... Ама што знам,замислете сега ви нудат 5 милијарди евра за сите слики што ги имате дома и вие му кажувате не?.... Што знам,на крај и краишта ние сите ги кажуваме домашните "највредни" предмети,ама мислам дека се има цена освен спомените у тебе и човекот,односно блиските(освен ако не си лудак и да ги предадеш/убиеш своите за пари :nesvest: )
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
КОМПЈУТЕРОТ И КАСАТА
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
епа вака да почнеме од почеток со детали:
Siemens S3, Siemens S4, Siemens S8, Siemens S10active, Ericsson 318, Ericsson 337, Ericsson 628, Ericsson 888, Ericsson T10, Ericsson 1018, Ericsson R380 Audiovox H1, Hagenuk K1, Nokia 3110, Nokia 8110, Nokia 1610, Nokia 2110, Nokia 7110, Motorola Micro Tac, Motorola Talkabout, Motorola Flare, Motorola C520, Philips Fizz, Panasonic G450, Panasonic GD90, Universal Champion Box, Motorola RoEmmi 2.0 Proffesional Tool, Motorola Emmulator Smart Clip од 96' - првиот бокс за декодирање и флешување донесен во Македонија.
работи кои не би ги продал по никоја цена, и покрај тоа што не вредат - за повеќето луѓе.

п.с. за сименсот Ѕ10 Актив пред извесни 2/3 години ми нудеа 4000денари, на некој пријател му требал за кит-карот во кола... ама како што кажав и претходно некои работи немаат цена. (иначе држи 13/14 дена батерија)
п.с. на сите овие телефони сум јас или татко ми прв сопственик и се во 90% исправна состојба.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Сабјата и мускетот од двајцата прадедовци... Ни за жива глава не ги продавам (заедно со мене во гроб)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Imav.Go nosev na mene 5 godini,ama go dadov.Za da ima nesto od mene,nesto sto ni na kraj pamet ne bi mi teknalo da go prodadam za bilo koja cena.Go osekjav ko del od mene.Ama ne mi e krivo.Bas naprotiv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom