Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Dani^^^ напиша:
Abe neam averzija da probam moze i bi probala ako epten zapne on mada poverojatno e deka inat bi me fatilo togash ama toa e neso sho mislam deka e gadno i sho ne sakam da go iskusam :)
Греота...

ГРЕОТА

Мислам шо поише да кажам...

90% веројатност дека живее во нељубовна атмосфера во сопствениот дом... меѓу нејзините... И тешко и е да го изанализира и прифати тоа.

И да не ме сфати грешка, нема ништо лошо во тоа ако не сака да голта... ама употребуавње на „инат“ и посебно „гадно’ коа се збори за водење љубов...

Жал ми стана за тебе девојче... :place::place::place:Искрено

Иначе порака до машките на форумов...

Не сака да голта?!?

Хееееееее... па кој ја прашува бе...

Пред ејакулација, ќе и кажете „лапни го најдлабоко што можеш“, и откако ќе се деси тоа, и ја притискате главата, и нема каде, и свршувате директно у грло!

А за да ја опуштите, ако и свршите у уста, и гледате дека и е шубе да голтне, залапајте ја дур и е устата полна сперма! Бар од лишно искуство тоа многу ги пали девојките, и потоа немаат проблем со голтање...

Иначе он а п`рсонал ноут... Многу обожавам да ги ишмукам сите сокови од нејзината внатрешност, да ми е цело лоце улепено со вагинални сокови, и ништо на светот не е повкусно од тоа... (Macedalien, de gustibus non disputabant, нели... :wink: )
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ди Ди, па дај и ти мал придонес да ја разрешат дилемата...:)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Slusaj ako e zdravo daj da goltame site :D :D :D :D :D :D
Kolku od zenive goltaat pojma nemam (nikoja mi se nema pofaleno), a sto se odnesuva dali e gadno ili ne, ako VISTINSKI I NAJISKRENO GO SAKAS partnerot nema nisto da ti bide gadno :wink:

Se slozuvas so toa?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Оф корс, оф корс! :)
Само девојчињава треба да се сложат! :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
U Islamot (chitaj: Kuranot) semeto ne smee da se frli (chitaj: da padne na zemja) znaci ostanue goltanje.Ova mi go kazuele pripadnici na islamskata veroispovest.Shto se tiche nasih curica...sho ve chudi...Dani zivee u Skopje kaj so site curi se "ne znam" i "ne" a zlobnica zivee u germanija i takof mentalitet ima juropian stajl of lajf.Sea mozda devojceto si e takvo i od porano ama tuka se glea i razlikata u konverzacija.Zlobnica razgovara otvoreno i so fakti,a dani glushi kur ko po obichaj.
Cao
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Okej Dani^^^, ama za da ti e gadno treba da imas probano za da mozes da kazes, a ti kolku sto razbrav nemash, pa od kade znaesh dali e navistina gadno ili ne?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Погледнете го следниов лог...

<Acidity> ohriganka
<Acidity> ti goltash?
<ohriganka> neam ushte ..
<ohriganka> ama valjda bi goltala:)
... доволно искрен и интересен за да го приложам на темава. :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Dani^^^ напиша:
E seaaa Zlobnica ako ti goltash devojko nemora da znaci deka site treba da go praat toa :) Ja licno u toa ne gleam nikakvo zadovolstvo ni za zenskoto a ni za maskoto osim toa sho maskite se palat poshto golem procent od zenskite ne bi go napraile toa -pa zatoa ne ni mislam deka devojkite treba da goltaat za da im pruzat satisfakcija na maskite deka nivnata devojka GOLTNALA! ... a i deka e gadno -gadno e t.e eve gleam za kogo kako :) Moze gresam..... :)
Јас се извињавам што не се уклучив порано во дискусијава :P

Дани, да се надоврзам на Делфин ти изгледа живееш апла во нељубовна атосфера - затоа и го вараш дечко ти ... ај признај си :P :wink:

Можеби е навистина гадно на прв поглед, ама кога се води љубов, а не секс, нема ништо гадно. Мислиш ние машките не голтаме од вашиот сок при орално задоволство? Кога девојката на некој начин ќе сврши при орален секс, ние не голтаме? Или тоа не се важи? И тоа ли се брои како наш + во смисла на тоа да се фалиме дека сме јебачишта ???
Не знам колку си ти запознаена, но ај ќе пробам да ти го разглобам ова за да го сфатиш. Според твоите размислувања и оралниот секс е непотребен - што ќе му на дечкото да ти ја .... кога он не осеќа ништо. Мрда јазик само. И обратно, зошто женското да му пружа орални задоволства кога и тоа е гадно???? Самата возбуда на едниот партнер, иницира возбуда и кај другиот партнер. Ако при водењето љубов не си угодувате еден со друг, не си го праите меракот, ништо од убавината. Самиот чин на голтање на спермата, или прифаќање на истата во уста, значи многу за машкото. Ако некогаш пробаш, ќе ја видиш разликата кај партнерот.... ЦЕЛТА НА ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ Е ДА СЕ СОЕДИНАТ ПАРТЕРИТЕ, НЕ САМО ДУХОВНО, ТУКУ И ФИЗИЧКИ. АКО ТИ СЕ ГАДИШ ОД НЕКОИ РАБОТИ, ОНДАК ОСТАНУВА САМО СЕКСОТ, НИШТО ОД ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ :wink:

И на крај ќе го цитирам StormAngel.... Сите сте вие невини .... ама у уво

8)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
секоја чест Дарко:))
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
StenmarC i go plesna sea :D :D :D

Dani .. ne mislish deka so takvo ponashanje na dechkoti ke go navedesh da misli deka voopshto ne ti znachi? i deka se gadish od nego???
Mene ne bi mi bilo prijatno da pochuvstvuvam takvo odbivanje od dechkoto ..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ти не сфаќаш - според неа, се повеќе од вагинален секс во мисионерска позиција е непотребно, гадно и тотална глупост.
Ама, демек... Абе уствари шо се објаснувам, се е кристално јасно тука. :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
StenmarC напиша:
Dani^^^ напиша:
E seaaa Zlobnica ako ti goltash devojko nemora da znaci deka site treba da go praat toa :) Ja licno u toa ne gleam nikakvo zadovolstvo ni za zenskoto a ni za maskoto osim toa sho maskite se palat poshto golem procent od zenskite ne bi go napraile toa -pa zatoa ne ni mislam deka devojkite treba da goltaat za da im pruzat satisfakcija na maskite deka nivnata devojka GOLTNALA! ... a i deka e gadno -gadno e t.e eve gleam za kogo kako :) Moze gresam..... :)
Јас се извињавам што не се уклучив порано во дискусијава :P

Дани, да се надоврзам на Делфин ти изгледа живееш апла во нељубовна атосфера - затоа и го вараш дечко ти ... ај признај си :P :wink:

Можеби е навистина гадно на прв поглед, ама кога се води љубов, а не секс, нема ништо гадно. Мислиш ние машките не голтаме од вашиот сок при орално задоволство? Кога девојката на некој начин ќе сврши при орален секс, ние не голтаме? Или тоа не се важи? И тоа ли се брои како наш + во смисла на тоа да се фалиме дека сме јебачишта ???
Не знам колку си ти запознаена, но ај ќе пробам да ти го разглобам ова за да го сфатиш. Според твоите размислувања и оралниот секс е непотребен - што ќе му на дечкото да ти ја .... кога он не осеќа ништо. Мрда јазик само. И обратно, зошто женското да му пружа орални задоволства кога и тоа е гадно???? Самата возбуда на едниот партнер, иницира возбуда и кај другиот партнер. Ако при водењето љубов не си угодувате еден со друг, не си го праите меракот, ништо од убавината. Самиот чин на голтање на спермата, или прифаќање на истата во уста, значи многу за машкото. Ако некогаш пробаш, ќе ја видиш разликата кај партнерот.... ЦЕЛТА НА ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ Е ДА СЕ СОЕДИНАТ ПАРТЕРИТЕ, НЕ САМО ДУХОВНО, ТУКУ И ФИЗИЧКИ. АКО ТИ СЕ ГАДИШ ОД НЕКОИ РАБОТИ, ОНДАК ОСТАНУВА САМО СЕКСОТ, НИШТО ОД ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ :wink:

И на крај ќе го цитирам StormAngel.... Сите сте вие невини .... ама у уво

8)

Од прееска сакав ова да го кажам ама мислев дека некој ќе сфати дека ако некого сакаш вистински, при водење љубов НЕМА НИШТО ГАДНО.
 
Член од
2 март 2005
Мислења
499
Поени од реакции
1
lol aaajaja
ama priznajte deka podobro e da PLJUKAS
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Se soglasuvam so toa sto go kaza dee dee.



Kako i da e, ako dani nejke, nejke, nejzin problem. Ako na site drugi, including me, razbira se, im e dobro, ne treba poveke diskusija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom