Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
FortunE ти си мој човек. тоа јас го прашав и вчера како може женските да сакаат да го залапаат партнерот откако ќе добијат орален секс. според мене тоа ти едно та исто. ако некој смета дека е така нека дискутира,а мислам дека секој ко треба да има сексуални односи сигурно е чист и дека никој не би сакал да има секс со некој што не си ја одржува редовно својата и хигиената на своите полови органи. а на крај сепак ќе кажам дека дали женското ќе голта или не тоа е нејзино право, но исто така дали машкото ќе лиже или не тоа си е лично негова одлука и ако има компромис за лижење мора да има компомис и за голтање.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Abe ja neznam zaso site tuka se praite ko da ne me razbirate so sakam da kazam? : )) licno jas nesakam sho e i slucaj so mnogu drugi kako sho i nekoi sakaat :) za mene koj sho saka neka si prai negova rabota..posho temava e Dali zenskite sakaat da goltaat ja dadov odgovor deka povekjeto ne sakaat ama ne vikam deka ne go praat toa (za da go zadovolat maskoto) kao sho e i slucaj so oralniot sex. A eve gleam ima mnogu sho go praat toa (barem taka se izjasnuvaat na forumov) i samo napred ! Goltanjeto e samo eden mal detal od sexot ima mnogu poishe u nego od toa...neznam zaso ste se fatile bash za ovaa rabota kako najbitna...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Anonymus1 batka, jas bev samo iskrena i otvorena... Ne gledam prichina zoshto da nema baknuvanje posle oralen sex, sepak toa se dvajca koi "vletale" vo situacija koja prethodno sigurno zapochnala so jazik vo usta...
Dani, ne se pravam deka ne te razbiram... Te razbiram, no znam i zoshto taka razmisluvash... Kolku shto razbrav od tvoite postovi, ti ne si probala da goltash... Niedna devojka koja ne probala nema da kaze deka e ubavo chuvstvoto, zatoa shto ne znae kako e... Povekjeto devojki imaat odbivnost kon toa, zatoa shto taa "lepliva materija" imaat mislenje deka treba da "zavrshi" nadvor...
Ne sakam da sum pogreshno sfatena i deka sakam da ti "popuvam" i nemoj da mislish deka nekoj ima za cel da te natera da napravish neshto koe ne go sakash, si imash pravo na izbor :D Pozdravche
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Dani^^^ напиша:
Goltanjeto e samo eden mal detal od sexot ima mnogu poishe u nego od toa...neznam zaso ste se fatile bash za ovaa rabota kako najbitna...
Абее, подомаќински е некако. Иначе, треба чаршави да мењаш на пол саат, па се арчи детергент, а Ариел скуп.... :wink:
 
Член од
15 јуни 2005
Мислења
2
Поени од реакции
1
Dali zenite sakaat da goltaat...
Toa e kako nekoj da napise dali mazite sakaat da lizat i da go goltaat ona sto go lizat ...
Mislam opsto kolku i da se vazi kako maska pervezija ona so goltanjeto sepak luge ,daj oprajte se ,ako bese tolku prijatno vkusno hranlivo i neznam sto veke ne kako sto e navedeno od fakti na koj naidov na prvite 2 stranici a ponataka nesakav da citam od prosta balkanska pricina ,kade sto ete sekoj nekoj ima svoe mislenje i sekoj nekoj go potisnuva tugoto kako da e nevazno i toa go pravi so agresiven ton ,zatoa Daniela , Mila namalete tenzija repleciraiki si edna so druga i praveiki showGirls na forumov kade sto naiduvate na bodrenje od publikata sokoesto prisvojuvate sipatizeri kon vaas ne deka so samoto toa ste posebni ednostavno deka pravite cirkus i pokazuvate vrednost sto ne ja poseduvate ...Prvo Mila do tebe ,drsko deluva dosta ona sto ti go imas napisano vo prvata replika okolu ona kolku kako i sto e so spermata ...jas ja pocituvam tvojata izjava deka seto toa e oki no sepak nepocituvam deka govoris vo ime na mnozinstvoto svakas ,ednostavno nemozes da go pravis toa i da zboruvas za mnozinstvoto od zenskiot pol pa makar spermata i bila sveta voda za zenite i Daniela oki e go razbiram tvojot stav okolu spermata i jas licno kako masko se soglasuvam so tebe i seto toa sem prestani da si repliciras so Mila otvaraiki zestoki debati koja e poveke vo pravo ,deka taka samo davate sliki na sebe sto jas licno za sebe sudam ne gi poznavam ,poznavaiki ve i dvete dosta dobro ,sepak nemozev da ve pronajdam kako onakvi na koj jas se sekavam pred forumov ...alo dajte pateticno e da se diskutira za nesta za koj znam deka vo zivo bi zboruvale so crvenilo na obrazite ...spermata e sperma aktuelna tema vo sexot sekojdnevieto biten faktor za da bideme site nie denes tuka i malku pokazete pocit kon samoto toa ...
Ke se navratam okolu sperma kako maska zamisla pervezija a ne kako nesto za koe treba da govorat zenite ,zasto i da govorat govorat za nesto sto voopsto ne go poseduvaat ne go ziveat ne go imaat kako nivno sem delovite kako forumov dali moze da se golta ili ne ...
Devojki sperma mozete da goltate ako sakate sekoj den ,no toa deka od nea ke bidete pozdravi pomladi poubavi ke imate glas neznam kakov ili deka ke bidete nahraneti poradi nedostatokot na hrana vo denesicava kako sto veke nekoj se deklarirase deka e hranliva ,pa deca ako bese taka vo Afrika sega lugeto ke si ja jadea sopstvenata sperma ke bea ubavi svezi mladi i pred sve sekogas ke bea uraneti ....alo toa e najpateticno nesto sto moze da go napise bilo koja zenska osoba i so samoto toa da dade slika na sebe kako osoba koja moze da se kupi i so pari ,namesto da se zboruva dali sakate da goltatE ,smenete ja temata na toa kako mazite gledaat na toa so goltanjeto .zatoa sto jas sakam da svrsam vo zenska usta ama nesakam da mi ja goltaat spermata zasto i samoto svrsuvanje e cin koj dava slika na nadostatok vo pocituvanjeto kon samata taa osoba so koja sto sum ,taka da sepak ke poteciram sakam vo potsvest da svrsuvam nebitno dali ke goltaat ili ne no sepak toa ne go pravam na sekoja ,pa sega samite svatete na koj tip devojki go pravam toa i kolku e moeto pocituvanje kon niv koga ona sto normalno go pustam vo solja vo slucajov go pustam vo nivna usta i zgora na toa baram da go progoltaat na nacin isto kako da sum pustil voda poslem kenjanje ...So pocit kon site onie sto ostavile svoe mislenje i se nadevam deka vo idnina barem dve od vas ke gi namalat strastite pronaogaiki se sami sebe vo temive i ke moze da se ostavi prostor kade sto ke mozat da govorat site bez da naiduvaat na sekoja replika na nesto kade sto vie si go imate megu sebe kako licen konflikt ...Tolku od mene ..
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Саше, извини што се мешам у штипки. Земи воздух, олади малу, краток животов. Тиииии ама се запали :roll:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Abe Vega ona sho go zboris ti i jas se obiduvam da go kazam celo vreme... kao sho vo 100 navrati napishav KOJ SHO SAKA TOA NEKA PRAI a mene me napadnaa site zoso nesakam sho e dosta bezveze...sekoj si ima pravo na svoe mislenje i na svoja privatnost...a dosta gi pocituvam onie sho si kazaa sho si imaa na forumov bez nikakva cenzura niti pak se sramea kao ova da e nekoj sho znam kakva tabu tema-za toa e i forumot neli? samo zal mi e za onie sho se prepucavaat so mene ili so bilo koj poshto ja utnale poentata na temava i forumov voopsto ...pozdrav

"Zatoa sto jas sakam da svrsam vo zenska usta ama nesakam da mi ja goltaat spermata zasto i samoto svrsuvanje e cin koj dava slika na nadostatok vo pocituvanjeto kon samata taa osoba so koja sto sum ,taka da sepak ke poteciram sakam vo potsvest da svrsuvam nebitno dali ke goltaat ili ne no sepak toa ne go pravam na sekoja ,pa sega samite svatete na koj tip devojki go pravam toa i kolku e moeto pocituvanje kon niv koga ona sto normalno go pustam vo solja vo slucajov go pustam vo nivna usta i zgora na toa baram da go progoltaat na nacin isto kako da sum pustil voda poslem kenjanje .."-----zborovi na Vega(da ne go citiram celiot tekst) !! Konecno nekoj so koj sho vredi da se diskutira za bilo koja tema bez da se grizis dali glumi ili ne za da bide interesen pred drugarcinjata! Sho da kazam drugo se e kazano od negova strana taka da tolku od mene za forumov i Vega- RESPECT !!: ))) :D
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Alvega Aj smiri se i pokazhi male respekt kon nekoj shto e daleku postar i poiskusen od tebe za da ne letaat sakncii. Aj please - eden sovet od mene : neka mozokot ti bide pobrz od jazikot....
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
Какво бре голтање !!!

Тоа ми е така ретро еј !!... уопште не сте ми јасни ... исто ко да ставиш панталнона- ѕвонарка уфф

Инаку, луѓето се делат на многу гадливи, помалку гадливи и негадливи.

Е сеа, спермата е гадна. Факт е дека ние се навикнуваме и правиме некои работи кои се гадни, па ги правиш еднаш двапати па може и да ти се засвиѓа. Тоа е значи една работа.

Но, некоја што е природно гадлива и не може свашта да проба/голтне , кај бе ке ја натераш?

исто ко да ме натера некој да пробам пача или супа од јагнешки бубрези или поховани тестиси од бишка..

Така да, све е прашање на “вкус“/гадливост и слично... ;)
 
Член од
15 јуни 2005
Мислења
2
Поени од реакции
1
Eee Macedalien brat ti si mi 3tata posledna replika :) ti si mi nadovrzuvanje na sve ova ...deka vo svetot postojat 4 tipovi na luge ...mazi ,zeni mazi kako tebe koj se zeni i zeni kako taa sto ja branis koj sto sakaat da bidat mazi :) e tuka se sofpaga ona moeto deka koga sakam da go isturam vo necija usta kako potsvesna fantazija na nedovolen respekt kon osobata toa e sekogas vo slucaj kako na zeni sto se mazi (drugarkati so stipkite svakas ) zena koja na maz mu nudi stipki :) a ona sto denesnite mazi ne gi pravi da se mazi " i im go dava pravoto na tie zeni da bidat mazi se tokmu vidovite na mazi kako ti :) mazi koj se ednostavno zeni :) ili klasicno narodno kazano pickolisci koj mislat deka imaat sexualno iskustvo kojznae kolku pa zatoa i pokazuvaat razbiranje koga ke naidat na tipot zena-maz :) ama veruvaj mi deka vo slucajov ne se pravis jebaciste so toa sto go pisuvas i mi pretis nepotrebno i mi ukazuvas kako da razmisluvam iako ne me poznavas ,nego ednostavno pokazuvas kolku niska vrednost imas vo sebe kako maz i sum sreken sto mozam da srekavam sekojdnevno luge kako tebe za so samoto toa da svatam kolku sum sreken poradi delot sto sum maz i pokraj onaaa prikazna da ne se mesam vo stipki ,zatoa sto i samite stipki ne me pravat zena nego me pravat samo maz koj ja pocituva zenata za razlika od tebe koj ti si zena prifakas sve ama si dovolno maz da nebrois stipki :) svakas vo sto e razlikata megu mene i tebe :) sto ti brat sem za sebe negledas so nikakov respekt kon samata zena i seta ovaa maska so pretenjeto i kurotresenjeto za ona deka mislata mi e pobrza od govorot :) samo pokazuvas kolku ti si bezvreden vo ocite i na zenite i na mazite :) i veruvaj mi deka tipovi kako tebe ne samo sto nesvrsuvaat vo zenska usta nego istata taa sperma si ja pustaat sekojdnevno vo solja zatoa sto vo sustina i neznaat sto znaci zena kako tema za ljubov pocituvanje i sex ...kiss od momakot so stipkite :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Poveketo i ne sakaat da go pravat... iskreno.Ne deka neshto gi branam.Fakt e deka skoro sekoj od mazite saka da go pravat.Ipak... kako shto veke Vega kazhal... go isturam u usta samo na nekoja shto ne mi e do nea.Valjda od nekoja pochit.Mozhda ke kazhetew i deka sum zaostanal... ili neznam shto... ama ne mi e nekoj biten moment dal ona ke goltne ili ne... momentite pred... i posle poveke me praat sreken :) Kaof kambek a? :) Ja posle dugachko vreme na forumoF! Pozdrav!
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Sasho fala na tvoeto mislenje, no ova e forum, kolku sto znam poentata na celata rabota e sekoj da go dade svoe mislenje. Drugo barem ova e moe mislenje, vo nieden moment ne se pokaza nikakva zestoka licna konfrontacija pomegju mene i Dani^^^, smetam deka sekoja si go braneshe samo svojot stav i mislenje na sto ustvari i ima pravo, a istotaka vo nieden navrat ne rekov deka moeto izneseno mislenje e 100% korektno, Drugo spermata ne rekov deka e sveta voda, skraja da e, samo iznesov nekolku argumenti od sto se sodrzi, nisto poveke, aludirav na toa zosto smetam deka ne e ''gadno'' kako sto poveketo devojki kazuvaat. Ima devojki koi go pravat toa, ima takvi koi se gadat, ima takvi sto ne go pravat od princip, drugi go prvat za zadovolstvo na partnerot, nekoi zavisi od situacija itn itn. Go pocituvam seto toa no samo dadov svoe mislenje vo odnos na gorenavedeniot Topic....Kiss
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Isabelle posle doglo vreme da ti kazam-u pravo si! istoto vazi i za trte konecno nekoj da misli priblizno ko mene ***** :msc3:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
swallowing rulz....taa sho kje progolta ja nosam na vechera
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Saso_aLveGa напиша:
Eee Macedalien brat ti si mi 3tata posledna replika :) ti si mi nadovrzuvanje na sve ova ...deka vo svetot postojat 4 tipovi na luge ...mazi ,zeni mazi kako tebe koj se zeni i zeni kako taa sto ja branis koj sto sakaat da bidat mazi :)
E da - gi ima sekakvi. Duri i takvi kako tebe shto namesto so gornata mislat so dolnata glava (ili voopshto ne mislat = kreteni) . Jas te preduprediv a ti pishuvaj shto sakas :wink:

Patem, malku li ti bese nikot aLveGa sho si otvori nov ili???

Eve poveli klikni tuka za da se potsetis deka ti e seuste aktiven.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom