Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Vaka sega... moj princip e.... ako jas ne sakam da i go goltam "nejzinoto" togash ne ni sakam taa da go golta "moeto".... inace ako veke epten si insistira neka golta.... ama taa vecer moze da si zaboravi deka so mene ke si zalapa.... :lol:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Devojko ti ocigledno ne slusas sto ti kazuvaat site decki na forumov, toj del im pruza nevideno zadovolstvo, a deka ima milion drugi nacini se soglasuvam so tebe, e sega ti sto imash drugo mislenje e tvoja rabota, samo ne treba da go gledas toa kako negativna rabota toa e...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Ete konecno nekoj da me poddrzi :)) super mislenje i se soglasuvam! : )
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А и маживе, ем сакаат, ем не им држи да ја бакнат после девојката...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Zlobnica ti go kazav moeto mislenje zoso mislam deka im pruza nevideno zadovolstvo ..samo zatoa sho za mnogu mnogu devojki toa e tabu tema seushte i zatoa sho im e gadno pa koa nekoj tip kje natera nekoja tipka da goltne (ili taa sama kje go naprai toa) za niv toa e wowwww! :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Dani^^^ напиша:
DObro toa pruza nekakvo zadovolstvo na edniot bar a kazi mi koe e tvoeto zadovolstvo od toa sho devojkata kje goltne? sho e razlikata ako samo ne goltne ?! :)
Не "голтне", туку "голта". Разликата е во тоа што:
ФАКТИ

(за мажите)

1) поголем е "лезетот" (ако некој незнае што е тоа нека ја праша marija)
2) немора да се забришуваш (ти се олеснува работата)
3) возбудливо е и корисно за во иднина (кога ќе ти се створи слика од минатиот пат... ммм...)

(за жените)

1) зголемена возбуда (така викаат)
2) белковини (докажано корисно и здраво во повеќе научни и здравствени магазини)
3) лечи од депресија (спермата содржи хормони како тестостерон, естроген и простогландини кои можат да влијаат на чувствата на жената. Тие по ејакулацијата на мажот во телото на жената мошне брзо навлегуваат во крвта преку крвотокот, каде и го манифестираат своето антидепресивно дејство)
4) служи како диета (да, мислите дека диетите не делуваат на вас? Читајте повеќе тука - http://ncbuy.com/news/wireless_news.html?qdate=2002-11-20&nav=VIEW&id=09136I5C1UF021120 )

Сума сумарум, жените сепак имаат поголема корист од сето ова.
Ајде Рејџ, Марија и другите "незнам зошто, ама јас сум против"-нички на голтањето, чекам контра аргументи.

:wink:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Acid bi ja poljubil tipkata posle toa? iskreno...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Gledaj pred se mislam deka poveketo devojki kaj nas barem vo Mkd ne go pravat toa bidejki im e tabu tema ili bidejki se furaat, a drugo moe mislenje e devojkata da napravi takvo nesto samo koga ona saka, a deka za maskite e toa woooow da, a za devojkite e wow iskustvo bidejki so toa mu pruzila na partnerot nevideno zadovolstvo....
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Da dobro zlobnica taka e se soglasuvam...ali ostanuvam na moeto koj kako saka...a ne ste razmislile deka ima maski sho sakaat neso drugo a ne toa? ima i takvi sho bi se popalile mnogu poishe na neso drugo nego na toa... :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Dani^^^ напиша:
Da dobro zlobnica taka e se soglasuvam...ali ostanuvam na moeto koj kako saka...a ne ste razmislile deka ima maski sho sakaat neso drugo a ne toa? ima i takvi sho bi se popalile mnogu poishe na neso drugo nego na toa... :)
Остануваш ама незнаеш зошто. И да, секако дека би ја "пољубил" :roll:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Isklucoci postojat od se, no tuka veruvam deka pogolemiot del od pripadnicite na maskiot pol da receme edno 90% go sakaat toa...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да бе стварно, ни еднаш не даде конкретно образложување зошто, само рече дека е негативно.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
и јас би ја пољубил бидејќи на крај краева тоа шо она го голта е од мене, а би прашал како пак женските сакаат да ги пољубат машките ко они ќе ги лижат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom