Дали е смешно пеглањето на мажите?

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Знам да пеглам, знам и да чистам и да готвам.
Готвењето за мене е еден вид релаксација, уметнички занос.
Ама кога ќе дојде за усисување прашина или пак бришење прозори толку ги правам само заради тоа што морам,и затоа квалитетот на истото не на некое завидно ниво, затоа дома мајка ми после мене вика „абе ти исчисти?“. Пеглање, што знам кога треба нешто да се запегла ќе запеглам, ама ако има некој до мене што тоа може и побрзо да го направи и е многу испраксиран мене секундарно ме фаќа мрза и ќе го замолам да ми го испегла нормално ако има време.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...daj sea ushte edno crveno, ziti sve...aj...molim te...:pos2:


...go respetiram tvoevo mislenje, iako ne se slagam so tebe deka e na temava bash...a vo realnosta e mnogu drugachie...nazalost...
Оф: Црвено ти дадов, затоа што ме изнервира твоето мислење, со кое бај д веј нормално не се согласував.

Он: А иначе, не гледам колку е поразлично во реалноста, баш има секојдневни примери, каде во куќата не се поделени работите на машки и женски, туку кој како стигне, без разлика на тоа дали е пеглање, готвење.
Еве хипотетичко прашање: Ако жена ти е на пат 10-15 дена, ти нема да се фатиш да си ги испеглаш работите или пак да зготвиш јадење?:wt?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Незнам зошто би било смешно кога мажот со самата таа постапка и и помага на жената?:uvo:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Оф: Црвено ти дадов,затоа што ме изнервира твоете мислење,со кое бај д веј нормално не се согласував.

Он: А иначе,не гледам колку е поразлично во реалноста,баш има секојдневни примери,каде што во куќата не се поделени работите на машки и женски,туку кој како стигне работи,без разлика на тоа дали е пеглање,готвење.
Еве хипотетичко прашање:Ако жена ти е на пат 10-15 дена,ти нема да се фатиш да си ги испеглаш работите или пак да зготвиш јадење?:wt?
...neznam, koa ke doznam ke ti kazam...ali najverojatno bi se snashol sekako, ke se najde nekoja dobra dushichka da me uteshi, "ispegla", najade i slichno, u takvi krizni momenti...ma garant...ke se snajdam...:smir:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
не ми ни срам да земам да си испеглам алишта ни да зачистам по дома или па да си направам нешто за јадење а уште помалку да признаам,ќе ми биде срам да искочам ко џвакан од дома ебаго
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
зар ке биде смешно , ако сам се средувам дома , испеглам извадам и искомбинирам што ке носам кога ке излезам надвор од дома , или смешно ке биде да сум излезен или фрлен од торнадо - ѓубре.
Немам проблеми со пеглањето сам сум дома, морам понекад и јас да се запеглам, кога треба нешто да го сторам а се мора , го правам тоа и немам тешкотиии и проблеми , така е и со средувањето соби , снаогањето во кујната и сл. :smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
znam da peglam a i ne e tesko i taka i taka sto tolku smsno u toa sto masko pegla alooo sekoe 3 masko ako ne i 2 sam se pegla.koga nema nikoj doma a bas toa sto sakas da go obleces ne ti e ispeglano ili pak nemas ama bas nisto ispeglano sto ke prais ke izlezes zbrckan c c c.
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Пеглам кога имам пиштол на главата или кога мајками не е дома а ја треба да излегувам. Не викам дека е лошо да знае некој да пегла ама мислам дека тоа сепак е женска работа. Или па не?
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Искрено никад не пеглам зошо живеам со мајка ми,а имам и сестра,така да не сум имал таква потреба до сеа,ама затоа правосмукалка,средување на мојата соба и чистење паркет ми е навика. Така да мислам дека не е срамота ние мажите ништо да правима,а тоа дека не треба да ги делиме работите на машки и женски работи,колку и да звучам шовинистички настроен-НЕМОЖЕ! Прво и основно,ако не ги делиме,тогаш јас ке земам ке измијам садови,ама женма ми ке излезе да цепи дрва??? Јас ке исчистам со правосмукалка,ама жена ми ке легне под кола или ке отвори хауба да смени филтер за уље? Јас ке напраам сарма,а жена ми ке земе токмакот ако треба некој ѕид да се бутне??? Е па тоа е тоа,постојат машки и женски работи,само што мажите можат да ги работат сите,а жените само женските и мал број од машките...
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...propast rabota...sam za sebe si raboti, taa sama za sebe si raboti...abe kaj da najdam takva sto ke me pushta da praam sam za mene sve sto sakam...

...pegla u ruki nevesti idni da ne bide posle karanici, nek ve nauchi mama da peglate ke vi bide polesno od rabota nikoj ne umrel od inat i feminizam se umira i toa u najgolemi muki...:tv:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ahahhaaa, aj aj fakaj toa peglata na bel vesh ukluchi ja i chashkata so voda do tebe da ne gi pozutishsssss charshavite, poleka zemi vazduh...izbroi do tri i pochni da peglash, mora da se nauchite momcheto koa ke i kaze na majka mu deka ke se zeni ili veri prvo svekrvata ke prashue...

...a sinko znae li da gotvi ona?
...a sinko znae li da pegla ona?
...znae li da glea kuka ona?
...da ne e mrzla pa da spie po cel den i ti da mi se muchish zlato moe?


...a on ke kaze abe ja sakam mamo(mi o svrte mozokot zimi sve)

...i ona abe znam deka sekoja zena e dobra u krevet ama dali e domakica...sinkooooo beri pamet...ne se zivee so sekakva...bolje e da e poruzna ama da e vredno milooooo...koj ke ti glea deca nema ja ili ti...zena si e zena...ahahahahaaa


...and have a nice day...:)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
...a sinko znae li da gotvi ona?
...a sinko znae li da pegla ona?
...znae li da glea kuka ona?
...da ne e mrzla pa da spie po cel den i ti da mi se muchish zlato moe?
................Ahahahahahhaaaaa..............
Slatko me iznasmea!!!:pos2: :pos2: :pos2:
Sepak mislam deka dodeka gubat mamite vreme na ovie prasanja podobro e da zemat da ve podnaucat na seto ova gore navedeno!!!Nema da e na odmet ...A,sto ako zena ti odi na rabota ,a ti badijalcis po cel den?treba posle rabota da se zasuka i da go sraboti se ona sto ti si mozel da go napravis.........onaka kolku da ubies vreme, od razonoda????
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...a sinko znae li da gotvi ona?
...a sinko znae li da pegla ona?
...znae li da glea kuka ona?
...da ne e mrzla pa da spie po cel den i ti da mi se muchish zlato moe?
................Ahahahahahhaaaaa..............
Slatko me iznasmea!!!:pos2: :pos2: :pos2:
Sepak mislam deka dodeka gubat mamite vreme na ovie prasanja podobro e da zemat da ve podnaucat na seto ova gore navedeno!!!Nema da e na odmet ...A,sto ako zena ti odi na rabota ,a ti badijalcis po cel den?treba posle rabota da se zasuka i da go sraboti se ona sto ti si mozel da go napravis.........onaka kolku da ubies vreme, od razonoda????

...heheheee...a sto ako ne idesh uopshte na rabota i si pun ko brod...mislam si rabotel edno 15 godini i sea imash i kuknja pomoshnichka...sto pere i pegla i plus...kh...kh...kh...a sto ako...pa koa ke bide ke se misli...a do togash peglajte curi ke ve sakaat poishe svekrvite...:pos2::pos2::pos2:


ps...ooo...i Natasha ne se nerviraj ziti sve ova e samo mislenje...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom