Дали е најважен изгледот на партнерот?

S

smart ass

Гостин
daj sega ne se za****vaj,zarem samo sexy zenite se ljubeni....sekoja individua zasluzuva ljubov pa nduri i mazite samo sto opstestvoto ke go proglasi nesposoben:toe:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Ете затоа не верувам во љубов на прв поглед!Затоа што тоа е уствари свиѓање не е љубов,глупости....Нема врска,да се вратиме на темата.Пред се нормално е дека кога некој на прв поглед ти фаќа око и ти е убав на тебе лично има предиспозиции да го засакаш па макар бил најружниот за другите околу тебе...

Ова околу дечкото и шминката и се тоа...Дечко ми го запознав дотеран и среден,се смував со него у спортско издание,а сега го имам и во најлошо издание и пак го сакам...За мене е најубав и мој таков каков што си е!А и обратно...

И после ова се сакав да кажам уствари дека изгледот ја игра една од најважните улоги во љубовта.:pipi:
 
S

smart ass

Гостин
nema problem diskutirame:helou:
poentata mi bese deka maco mazot e mit...i maskite sakaat ljubov..a ima narod koi koga ke vidat deka im odi vrskata odma ke pocnat da go pravat papucar no od ljubomora
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
site ponekogas se raznezneti...pa i maskite..nisto loso i nisto strashno...ne go pravi toa papucar....se dodeka ne pocne vo javnost da se ligavi :helou:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
O

Out Boy

Гостин
edinstveno ljubovta ne e vazna kaj homoseksualcite bidejki se promiskuitetni
Стварно бе...? Ееееее, сега ме онерасположи... :cry:
Во една од најконзервативните енциклопедии на нетов, успеав да најдам дека 3% од хомосексуалците во својот живот имале секс само со ЕДЕН партнер. Дури 20% од нив (тоа ти е групата наречена “педерана“) имале секс со над 50 партнери во својот живот (истражување вршено над постари луѓе).

Остануваат цели 77% кои имале секс со 2 до 49 партнери во текот на животот.

Како стојат работите со стрејтерската популација?
Е сега, истата таа енциклопедија не наведува никакви истражувања за промискуитетноста на стрејтерите.

Истражувањата покажуваат следен просек:
Меѓу стрејт мажите, добиена е бројка од 29.3 секс-партнерки.
Кај жените, бројка од 17 секс-партнери.
Некој овде лаже најверојатно, бидејќи процентот треба да е близок. Или мажите се фалат, или жените се срамат. Иако методолошки не е исправно, просекот меѓу стрејтерите со овие податоци би бил 23,15.

Да потсетам, кај 77% од хомосексуалците, оваа бројка во просек би изнесувала 25,5 секс партнери во текот на животот (2+49/2). Штета што идиотиве ги интересирала бројката 50, па поединечни интервали не се дадени (причината најверојатно е малиот процент на тие што имале повеќе од 20 секс-партнери).

И сега, колку се попромискуитетни хомосексуалците од стрејтерите?
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
За жените убавината е примарна. Таа им е најголемиот адут кој тие максимално го користат.
Не може жена да те фасцинира со работни достигнувања или факултети кои ги завршила.
Можеш да почувствуваш почит, но не и страст.
Жените служат за ебење, тоа е базичната потреба на машкото од нив.
После некое време стануваат мајки и тука е огромната љубов кон потомците и нејзе кои ти ги дала.
Но.. обична девојка е секс објект, таа не е сопруга, не е мајка, не е ништо.
За жената да стане човек треба некој маж да ја валидира, да ја земе за сопруга и таа за тоа да го награди со дечиња.
Девојка, жена која го нема оправдувањето на мажот за сопственото постоење таа е никој и ништо.
Затоа не е необично што ги гледаш само како изгледаат и како би ги лежел. Се додека не припаѓа на некого таа е слободна роба.
Баш ми се смешни ваквите твои постови,иако всушност врска немат:)
Којзнае дали и во реалноста си со вакви ставови или само на форум кажуваш тука некој филозофии:):)

Точно е дека физичкиот изглед е многу битен,посебно за девојките,ама дека на машките само изгледот им е битен нема врска.
За една вечер да,ама за врска верувам дека гледаат многу повеке.
Паметно машко не може да биде со глупава женска,а па паметна женска со глупаво машко уште помалку.
Мислам има и вакви комбинации ама не е тоа тоа.
Добро,ти би бил ли со некоја на изглед убава,ама да не знае еден нормален муабет да откаче?:tapp:
 
S

smart ass

Гостин
znaci samo 3%,iako sum protiv gej brak sepak se prasuvam dali ke go resi problemot so promiskuitetnosta,ako ima nekoj sociolog neka objasni:smir:
 
Член од
2 септември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
11
Надворешниот изглед го дава првиот впечаток, така да и тоа како е битен.
А за тоа како ќе продолжат да се одвиваат работите, доколку не станува збор за one night stand, улога играат сите други фактори
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Бла,бла..Секако дека е важен,ама не е НАЈважен.:smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Можи да не е најважен ама е многу многу важен да не се лажиме, па треба и в кревет да легниш а таму се друго освен изгледот паѓа во вода.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не е најважен.Може да е убава дрољетина а проста ко два и два.:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
33
Поени од реакции
5
Како машко, убавината на спротивниот пол е барем предуслов за да се заинтересирам за таа личност.
Дури потоа карактерот ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom