Дали е најважен изгледот на партнерот?

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Дали критериуми или љубов?

На ова мислам. Девојките со кој сум бил во врска до сега биле по мој критериуми, главно физички. Знам како изгледам, и сакам девојка ми да е складна со мене. Сеуште зборам за физички изглед. Ама имало, и има девојки со кој толку можам да се поврзам психички, што понекогаш мислам дека таа е ТАА. Но, многу го одбирам физичкиот дел пред љубовта. Дали вие правите исто, или ја бирате љубовта пред физичкиот изглед? Мора да си го средам мозокот, зошто мислам дека ми е сјебан 100% на ова прашање.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
На ова мислам. Девојките со кој сум бил во врска до сега биле по мој критериуми, главно физички. Знам како изгледам, и сакам девојка ми да е складна со мене. Сеуште зборам за физички изглед. Ама имало, и има девојки со кој толку можам да се поврзам психички, што понекогаш мислам дека таа е ТАА. Но, многу го одбирам физичкиот дел пред љубовта. Дали вие правите исто, или ја бирате љубовта пред физичкиот изглед? Мора да си го средам мозокот, зошто мислам дека ми е сјебан 100% на ова прашање.
секако дека кога го гледаш некој човек прво што забележуваш кај него е физичкиот изглед...сите сме такви, но душата, јарактерот е она што го прави човекот убав. сигурно дека не би одела со неој што е грд( иако нема грди луѓе на планетава, сите се убави на некој свој начин) само поради тоа што е душа човек:nenene::nenene::nenene: ама па нема да одам ниту со некој што е многу убав али гомно у карактер...
така да треба да се обидеме да направиме некој биланс меѓу овие две работи оти ретко дека ќе ги најдеш кај еден ист човек и двете. за едно нешто малку ќе бидеш воздржан, е сеа што ќе биде тоа ти самиот треба да си одлучиш...
и не се плаши не си единствен што го одбираш физичкиот изглед пред љубовта и јас сум чист пример за тоа единствен исклучок ми е само дечкото:toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа нормално е тоа прво да забележиш физички изглед,па со тек на време и да оформиш мислење за партнерот. Никогаш не се водам по некои си мои x-критериуми, зошто ако е така секогаш наоѓам некој спротивно од мојот идеален партнер :icon_lol:.
Така да, не ми е битно толку многу како изгледа[пример,да е некој спротивно од моите си некои поставени критериуми], повеќе го гледам карактерот. Ако се водам по критериуми тоа нема ни да е љубов.. Едноставно кај него би ме привлекувало само физичкиот изглед[а можи да има срање карактер]
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Во принцип првото нешто што те прилекува кон партнерот е физичкиот изглед.Секоја личност си има изградено некои критериуми кои ги бара кај другата особа.Тоа може да се коса,очи,уста, нос или не знам уште што.Но мислам дека тоа е само првичното.Останатото е она психичкото поврзување со партнерот.Ако го немаш тоа џабе е и целата убавина и сите високо поставени критериуми.
Доколку сакаш врска мислам дека со тек на време повеќе внимание ќе обрнеш на карактерот:pipi:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
За жените убавината е примарна. Таа им е најголемиот адут кој тие максимално го користат.
Не може жена да те фасцинира со работни достигнувања или факултети кои ги завршила.
Можеш да почувствуваш почит, но не и страст.
Жените служат за ебење, тоа е базичната потреба на машкото од нив.
После некое време стануваат мајки и тука е огромната љубов кон потомците и нејзе кои ти ги дала.
Но.. обична девојка е секс објект, таа не е сопруга, не е мајка, не е ништо.
За жената да стане човек треба некој маж да ја валидира, да ја земе за сопруга и таа за тоа да го награди со дечиња.
Девојка, жена која го нема оправдувањето на мажот за сопственото постоење таа е никој и ништо.
Затоа не е необично што ги гледаш само како изгледаат и како би ги лежел. Се додека не припаѓа на некого таа е слободна роба.
 
S

smart ass

Гостин
За жените убавината е примарна. Таа им е најголемиот адут кој тие максимално го користат.
Не може жена да те фасцинира со работни достигнувања или факултети кои ги завршила.
Можеш да почувствуваш почит, но не и страст.
Жените служат за ебење, тоа е базичната потреба на машкото од нив.
После некое време стануваат мајки и тука е огромната љубов кон потомците и нејзе кои ти ги дала.
Но.. обична девојка е секс објект, таа не е сопруга, не е мајка, не е ништо.
За жената да стане човек треба некој маж да ја валидира, да ја земе за сопруга и таа за тоа да го награди со дечиња.
Девојка, жена која го нема оправдувањето на мажот за сопственото постоење таа е никој и ништо.
Затоа не е необично што ги гледаш само како изгледаат и како би ги лежел. Се додека не припаѓа на некого таа е слободна роба.
obicna devojka ne e seks objekt tuku licnost,inaku kolku za informacija ubavinata nema ama bas nikakva vrska so ljubovta toa e naucno dokazano a sto se odnesuva do rabotni dostignuvanja ne e merka dali partnerkata e dobra-vazno e megusebnoto razbiranje pocitta.

i uste edna rabota zenite ne se samo za ebenje ne se slozuvam so tebe barem ovde imeno imas dosta inteligentni realni razmisluvanja no ovde ne se slozuvam:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
obicna devojka ne e seks objekt tuku licnost,inaku kolku za informacija ubavinata nema ama bas nikakva vrska so ljubovta toa e naucno dokazano a sto se odnesuva do rabotni dostignuvanja ne e merka dali partnerkata e dobra-vazno e megusebnoto razbiranje pocitta.

i uste edna rabota zenite ne se samo za ebenje ne se slozuvam so tebe barem ovde imeno imas dosta inteligentni realni razmisluvanja no ovde ne se slozuvam:smir:
koj go dokazal toa naucno ziti se?:pos2:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
За жените убавината е примарна. Таа им е најголемиот адут кој тие максимално го користат.
Не може жена да те фасцинира со работни достигнувања или факултети кои ги завршила.
Можеш да почувствуваш почит, но не и страст.
Жените служат за ебење, тоа е базичната потреба на машкото од нив.
После некое време стануваат мајки и тука е огромната љубов кон потомците и нејзе кои ти ги дала.
Но.. обична девојка е секс објект, таа не е сопруга, не е мајка, не е ништо.
За жената да стане човек треба некој маж да ја валидира, да ја земе за сопруга и таа за тоа да го награди со дечиња.
Девојка, жена која го нема оправдувањето на мажот за сопственото постоење таа е никој и ништо.
Затоа не е необично што ги гледаш само како изгледаат и како би ги лежел. Се додека не припаѓа на некого таа е слободна роба.
Мажите исто служат како и жените-за ебење(добро де,и за почастување).
Исто и тие стануваат мажи дури кога ке се оженат,а ако не биде така тогаш се претвараат во скитници,оти без жена мажот е нула.

И секако,многу ебитен изгледот ама ако карактерот е никаков,тогаш џабе убавина.
Што би рекле-убавина пазар збира,ум кука врти.
 
O

Out Boy

Гостин
...
Жените служат за ебење, тоа е базичната потреба на машкото од нив.
...
Но.. обична девојка е секс објект, таа не е сопруга, не е мајка, не е ништо.
За жената да стане човек треба некој маж да ја валидира, да ја земе за сопруга и таа за тоа да го награди со дечиња.
Девојка, жена која го нема оправдувањето на мажот за сопственото постоење таа е никој и ништо.
:uvo: Не... не знам што да мислам за авторот на постот...
На стрејтерите, жените им служат како животни партнери, лица со кои делат се’. Жената не служи за “ебење“, туку за водење љубов, споделување на страсти, разговор, давање и примање совети, договарање и правење на планови за животот...

Една девојка е исто толку битна, како и едно машко. Таа е личност, човек, со свои емоции, свои проблеми, своја среќа и тага... Ако себе си некој може да се смета за секс објект, тогаш ок, има право да мисли дека и другите се истото. Ама да потценува, никако. Конкретно до авторот: тебе ти требаше жена за да станеш МАЖ? :tapp:

Одговор на темата: Изгледот на партнерот НЕ Е најважен. Ако е така, никој со никого немаше да биде, сите ќе посакуваа да се со физички најпривлечните, и секој ќе беше сам на овој свет. Постојат еден куп работи кои се пред надворешниот изглед. Може партнерот ви е просечно “убав“, може е потпросечно, може дури за другите да е грд... Ама ако со него можете да разговарате како со никој друг, да побарате совет и поддршка од него, помош, да делите се’ со него, да го сакате неговиот интелект, начинот на кој размислува, се смее, се однесува кон вас и ве цени и почитува... е тоа е тоа вистинското.

Не знам што е финтата што страста ја ставате на прво место во една врска. Таа е променлива категорија... денес е тука, за некое време, ослабнала. Разбирањето, почитта, довербата... тоа прави работите да функционираат.

Не мора да ми верувате. Еве, прашајте некој кој во моменти на страст, направил свршувачка со лице кое не го познава доволно. Може некој пример да ни даде за тоа како функционираат овие бракови?

Абе и двајцата лепоти, страст фрчи меѓу нив... ама по некое време, несогласувањата и различните ставови испливуваат на површина, правејќи пекол...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Според мене гледано не е многу важен...добро сеа сакам пак да биде убава женската ми ама повеќе гледам карактер него убавина...повеќе сакам да иам разбирање во врската него само да ја глеам женската како фигура од префектни пропорции и постојано да има каранииц...:toe:
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Секако дека не е најважен надворешниот изглед, важен е и карактерот :)
 
S

smart ass

Гостин
koj go dokazal toa naucno ziti se?:pos2:
mnogu smesno ti e no psiholozite napravile eksperiment koj trael podolgo vreme,imnalko 'jaki tipki' no i 9ne grdi) tuku obicni zeni, pritoa vo eksperimentot ubavite najcesto provocirale,dodeka drugive bile potolerantni ni 80% od mazite se zaljhubile ili bile privleceni od prosecnite zeni dodeka 20% od tie sex bombi...analizite na mozocnata aktivnost ukazuvaat deka koga mazjak gleda jaka tipka se aktiviraat seksualnite nagoni,dodeka kaj prosecnite se analizira karakterot:helou:

edinstveno ljubovtq ne e vazna kaj homoseksualcite bidejkinse promiskuitetni
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.531
Поени од реакции
4.361
Важен е изгледот, ама најважен е внатрешниот изглед :smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
mnogu smesno ti e no psiholozite napravile eksperiment koj trael podolgo vreme,imnalko 'jaki tipki' no i 9ne grdi) tuku obicni zeni, pritoa vo eksperimentot ubavite najcesto provocirale,dodeka drugive bile potolerantni ni 80% od mazite se zaljhubile ili bile privleceni od prosecnite zeni dodeka 20% od tie sex bombi...analizite na mozocnata aktivnost ukazuvaat deka koga mazjak gleda jaka tipka se aktiviraat seksualnite nagoni,dodeka kaj prosecnite se analizira karakterot:helou:

edinstveno ljubovtq ne e vazna kaj homoseksualcite bidejkinse promiskuitetni
ajde be batka,proceslaj po netov i ke najdes uste najmalku nekolku milioni takvi anketi i eksperimenti normalno SEKOJA SO RALZICEN REZULTAT,...taka sto ...sekoj moze da si kazuva sto saka,i da si zaklucuva sto saka...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom