Дали е најважен изгледот на партнерот?

Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Битен е изгледот. За некој да те привлече да сакаш да дознаеш каков е во карактер, треба да ти се допадне физички. А за да ти се допадне физички треба во најмала рака барем да биде среден. Да не се лажеме, факт е дека на повеќето никогаш во очи нема да им падне некој/а која не обраќа ни најмалце внимание на изгледот. Физичкото и психичкото не можат едно без друго затоа е многу важно да се постигне рамнотежа, која за жал малкумина ја постигнуваат.
Е сега разликата е во тоа што едните се дотеруваат за на други да им се допаднат, а другите се дотеруваат првенствено за себеси да си се допаднат. Секој е убав на свој начин, ама понекогаш е потребно е во ситуации своите најубави црти да ги истакнеме, а мааните да ги прикриеме. Барем за тоа служи шминката и облеката. И зошто да не една убава средена фина и паметна жена во секој случај е добитна комбинација. :pipi:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
I da nema covek koj znae kolkava prirodna lepota (da ne recam bez ic)....postojat nacini (kako sto kaza devojkata pogore) da se prikrie...da se dodade..da se odzeme..za da izgleda barem normalno. I seuste ne mozam da zamislam koga ke vidam devojki so spojleri okolu stomak kako nosat nizok struk farmerki i maica koja ne im e dovolno dolga za da im go pokrie saloto....mene iskreno mi se gadi od takvo nesto. ne velam deka kaj mene ne visi.i jas gi imam celi 60 kg seuste ne dobro rasporedeni....no takov kiks...veruvajte ne si dozvoluvam.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
А тој среден или среден треба да биде во најмала рака?
Па нормално кога ќе кажам јас среден под тоа подразбирам основното како хигиена и чиста облека. Затоа и реков во најмала рака. Доста од народов треба да научи да се бања зашто со парфемите не се убива смрдеата, напротив. Мислам дека се разбравме зошто напишав така иако знам дека звучи чудно реченицата, моја грешка:pipi:
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Па нормално кога ќе кажам јас среден под тоа подразбирам основното како хигиена и чиста облека. Затоа и реков во најмала рака. Доста од народов треба да научи да се бања зашто со парфемите не се убива смрдеата, напротив. Мислам дека се разбравме зошто напишав така иако знам дека звучи чудно реченицата, моја грешка:pipi:
Не мешај сега физички изглед и хигиена.....
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Не мешај сега физички изглед и хигиена.....

Спаѓа како не спаѓа хигиената во физички изглед. Прост пример ако некоја не ја мие шминката секоја вечер колку и да има чисто лице со тек на време ќе го упропасти.
После одат облеката шминката и ред други работи со кои можеме да прикриеме и истакнеме некои делови, без да одиме под нож.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
И што ако е убава а дрољетина тешка да се ебе со кој ќе стигне?:toe:
Епа и ти ќе ја ебеш....како секој што стигнува да ја ебе :) Нема да ја жениш таквата нели? ;)
ОН топик: Покрај изгледот...битен е и шмекот меѓу двајца и за тоа колку се совршени тие еден за друг. (Иии ама почнав да се изразувам еј)...:)
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Еве ти еден попрост пример: Физички изгледа феноменално....има долга плава коса..ииии...има вошки.....
Хигиена и Физички изглед немаат многу заедничко....
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.469
Поени од реакции
1.816
Не ми е јасно што изведуваат некои тука демек прво карактерот па после изгледот:tapp:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Еве ти еден попрост пример: Физички изгледа феноменално....има долга плава коса..ииии...има вошки.....
Хигиена и Физички изглед немаат многу заедничко....
a voski fakaat tie sto poseduvaat najgolem spektar na higiena,taka?

Не ми е јасно што изведуваат некои тука демек прво карактерот па после изгледот:tapp:
pa neli gledas deka na modniot biznis slabo mu ide,vo kozmetickite studija nikoj ne odi,po salonite za ubavina nema ziva dusa,nasproti toa bibliotekite se prepolni,knizarnicite se prepolni,site kupuavaat ,iznajmuvaat i citaat knigi ,site najveke go vezbaat samo karakterot(zatoa sto toj neli e i najvazen),...hehehehhehe a be si glumataat decava:smir::wink:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.469
Поени од реакции
1.816
pa neli gledas deka na modniot biznis slabo mu ide,vo kozmetickite studija nikoj ne odi,po salonite za ubavina nema ziva dusa,nasproti toa bibliotekite se prepolni,knizarnicite se prepolni,site kupuavaat ,iznajmuvaat i citaat knigi ,site najveke go vezbaat samo karakterot(zatoa sto toj neli e i najvazen),...hehehehhehe a be si glumataat decava:smir::wink:[/quote]

:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Така е:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не ми е важен али првин гледам дали има добри цицки.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
I da nema covek koj znae kolkava prirodna lepota (da ne recam bez ic)....postojat nacini (kako sto kaza devojkata pogore) da se prikrie...da se dodade..da se odzeme..za da izgleda barem normalno. I seuste ne mozam da zamislam koga ke vidam devojki so spojleri okolu stomak kako nosat nizok struk farmerki i maica koja ne im e dovolno dolga za da im go pokrie saloto....mene iskreno mi se gadi od takvo nesto. ne velam deka kaj mene ne visi.i jas gi imam celi 60 kg seuste ne dobro rasporedeni....no takov kiks...veruvajte ne si dozvoluvam.
mene pa bas toa najveke mi se dopaga i me privlekuva,:D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom