Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Па, долго време помина од тогаш.
Всушност, уште подобро функционираме.
Како што кажав, се е до карактер.
Познавам секакви мажи, секакви жени.
Познавам жени кои изневеруваат многу, нивните партнери сеуште не го знаат тоа (или го знаат, а се прават будали?!), познавам мажи кои изневеруваат, ама не можат да простат неверство... познавам се и сешто.
Нормално дека такви работи не се забораваат. Да се забораваа немаше да пишувам на темава.
Но, исто така, само себичен ум може да мисли на опција ,,никогаш нема да ти простам,,.
Кога си со некого долго, и го познаваш тој човек, не е така лесно да му кажеш ,,чао,,.
Посебно кога знаеш дека тој човек се кае за своите постапки.

Реков - сите сме различни. Јасно ми е дека е простено, но не и заборавено. Исто е и од моја страна - простено му е... многу одамна. Не и заборавено.
Но покрај сето тоа, сме пробале да не бидеме заедно, и не ни успеа. После подолго време се смиривме, сеуште сме заедно.
Јас мислам дека добро ни оди.
Но секој човек, секој живот... сите сме различни.
Koга ќе ме запознаеш со жените што изневеруваат многу?:)
Знаеш дека ја напуштив лавицата
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Koга ќе ме запознаеш со жените што изневеруваат многу?:)
Знаеш дека ја напуштив лавицата
Не може така. Јас не сум посредник.
Како психолог, не смеам да давам такви информации :)
 
D

dystopian

Гостин
Не може така. Јас не сум посредник.
Како психолог, не смеам да давам такви информации :)
Е добро де, додека не дипломираш не си обрвзана со никакви етички правила. Мести му некоја, да го части пијачка... :D
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Па, долго време помина од тогаш.
Всушност, уште подобро функционираме.
Како што кажав, се е до карактер.
Познавам секакви мажи, секакви жени.
Познавам жени кои изневеруваат многу, нивните партнери сеуште не го знаат тоа (или го знаат, а се прават будали?!), познавам мажи кои изневеруваат, ама не можат да простат неверство... познавам се и сешто.
Нормално дека такви работи не се забораваат. Да се забораваа немаше да пишувам на темава.
Но, исто така, само себичен ум може да мисли на опција ,,никогаш нема да ти простам,,.
Кога си со некого долго, и го познаваш тој човек, не е така лесно да му кажеш ,,чао,,.
Посебно кога знаеш дека тој човек се кае за своите постапки.

Реков - сите сме различни. Јасно ми е дека е простено, но не и заборавено. Исто е и од моја страна - простено му е... многу одамна. Не и заборавено.
Но покрај сето тоа, сме пробале да не бидеме заедно, и не ни успеа. После подолго време се смиривме, сеуште сме заедно.
Јас мислам дека добро ни оди.
Но секој човек, секој живот... сите сме различни.
Бла бла бла .... колку сме знаеле да дудламе на форум, а само што ќе го свртиме погледот од мониторот, гледаме нешто друго ....
Не сакам да те навредам, не ни сакам да ти замаглам некои погледи, но немој со твоите 20 ? години да леташ толку високо во психолошките поднебја....
И размисли малце кај кого влијае себичноста, кај оној и "покрај се" што ќе ја трпи врската или кај оној кој што, како што велиш ти ќе рече "чао" и ќе го "ослободи" другиот од обврски, и на раат ќе може да си ги задоволува своите потреби и побарувања ......
Во право си, секој со својот живот и свои сфаќања, сите сме различни....
Се најдобро и ако ви е убаво да си терате додека ви е убаво ... :D без последици на млади и невини животи .... ;)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Неверство е неверсто и точка. Со таа разлика што мажите најчесто изневеруваат од бес, а жените од други подлабоки причини.
Мажите вараат зашо мислат со долна глава, жените зашо се премногу емотивни:)
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Неверство е неверсто и точка. Со таа разлика што мажите најчесто изневеруваат од бес, а жените од други подлабоки причини.
Мажите вараат зашо мислат со долна глава, жените зашо се премногу емотивни:)
А значи ли тоа, што сум премногу емотивен, дека сум жена ? :P
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Бла бла бла .... колку сме знаеле да дудламе на форум, а само што ќе го свртиме погледот од мониторот, гледаме нешто друго ....
Не сакам да те навредам, не ни сакам да ти замаглам некои погледи, но немој со твоите 20 ? години да леташ толку високо во психолошките поднебја....
И размисли малце кај кого влијае себичноста, кај оној и "покрај се" што ќе ја трпи врската или кај оној кој што, како што велиш ти ќе рече "чао" и ќе го "ослободи" другиот од обврски, и на раат ќе може да си ги задоволува своите потреби и побарувања ......
Во право си, секој со својот живот и свои сфаќања, сите сме различни....
Се најдобро и ако ви е убаво да си терате додека ви е убаво ... :D без последици на млади и невини животи .... ;)
Не можеш да ме навредиш.
Мислам... мораш прво нешто да ми значиш во животот, за да успееш во тоа.
--- надополнето: Oct 17, 2011 3:30 AM ---
Е добро де, додека не дипломираш не си обрвзана со никакви етички правила. Мести му некоја, да го части пијачка... :D
Не, не може.
Зар јас на Лав да му местам... он е кралот, нек си најде сам... ;)
--- надополнето: Oct 17, 2011 3:31 AM ---
Неверство е неверсто и точка. Со таа разлика што мажите најчесто изневеруваат од бес, а жените од други подлабоки причини.
Мажите вараат зашо мислат со долна глава, жените зашо се премногу емотивни:)
Во мојот случај не беше така. Сега.. верувал или не.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Не можеш да ме навредиш.
Мислам... мораш прво нешто да ми значиш во животот, за да успееш во тоа.
Доволно си зрела за да го разбериш постот,(ваљда) но изгледа не си доволно за да одговориш на истиот и користиш некои инстант "поговорки" за да се повлечиш од комуникација, најверојатно користиш и некоја психолошка литература ....
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Доволно си зрела за да го разбериш постот,(ваљда) но изгледа не си доволно за да одговориш на истиот и користиш некои инстант "поговорки" за да се повлечиш од комуникација, најверојатно користиш и некоја психолошка литература ....
Па, твојот пост изобилува со нечесно негодување (задскриено), веројатно мислиш дека си многу мудар со тоа, но со погрешна личност дискутираш на таков начин.
Твоето негодување, односно, прикриено лепење етикети на мене, не значи и дека си во право.
Од друга страна пак, донесуваш конечни заклучоци за работа за која што не знаеш речиси ништо, и не оставаш простор ти да размислиш дали си сигурен во својата констатација.
Ме убедуваш мене да размислам што е попаметно и подобро, а ни ти самиот не си го слушаш советот.
Јас не летам во психолошки поднебја, што и да ти значи тоа поднебја, а психолошките области ги знам прилично добро, да, на 20 години, тоа ми е идна професија.
Не можам да се повлечам од комуникација, туку од конверзација.
Понатаму, моментално не користам никаква литература, на форум сум, а не на семинар или дебата, и на крајот, ако нешто сакаш да кажеш, кажи го тоа отворено, се надевам ја имаш таа доблест, а и во мојот приватен живот не користам литература, напротив, ако ми е потребен стручен совет, нема да го барам сама од себе.
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Па, твојот пост изобилува со нечесно негодување (задскриено), веројатно мислиш дека си многу мудар со тоа, но со погрешна личност дискутираш на таков начин.
Твоето негодување, односно, прикриено лепење етикети на мене, не значи и дека си во право.
Од друга страна пак, донесуваш конечни заклучоци за работа за која што не знаеш речиси ништо, и не оставаш простор ти да размислиш дали си сигурен во својата констатација.
Ме убедуваш мене да размислам што е попаметно и подобро, а ни ти самиот не си го слушаш советот.
Јас не летам во психолошки поднебја, што и да ти значи тоа поднебја, а психолошките области ги знам прилично добро, да, на 20 години, тоа ми е идна професија.
Не можам да се повлечам од комуникација, туку од конверзација.
Понатаму, моментално не користам никаква литература, на форум сум, а не на семинар или дебата, и на крајот, ако нешто сакаш да кажеш, кажи го тоа отворено, се надевам ја имаш таа доблест, а и во мојот приватен живот не користам литература, напротив, ако ми е потребен стручен совет, нема да го барам сама од себе.
k290122_fuck+yea.png
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ме мрзи да видам како се ти објасниле дека грешиш, затоа и јас.
Во природата на мажјакот е да има повеќе женки, тоа е вистина.
Но во природата на женката е да биде со најспособниот мажјак.
Според тоа, женката ќе ги шутне сите досегашни удварачи, за да биде со најсилниот.
Според тоа... па тешко дека на женката не и е во природа да изневерува...
--- надополнето: Oct 17, 2011 1:31 AM ---
Мислам дека нема реално разлика, се е до карактерот на партнерите.
Во мојот случај, кога јас бев изневерена, не страдав до тој степен да не знам што да правам, ниту пак го сметав тоа за крај на светот. Најголем дел од тоа се должи на моите либерални сфаќања, и со оглед на тоа дека стануваше збор за one night stand, му беше простено веднаш, но тој од тогаш ме нема изневерено, барем 99% сум сигурна.
Сепак, кога јас изневерив, не ми беше туку така прогледано низ прсти.
Дечко ми е многу поемотивен од мене, и јасно ми беше што се е во прашање.
ЕГО-то, најмногу.
Но како и да е, реално нема разлика.

Неверството е лоша работа, предизвикува лоши чувства, ако изневеруваш личност која што ја сакаш.
Јас ја научив мојата лекција, имам среќа што ми беше простено.
Ако ти дојде некој набилдан, посилен бајаги од твојот сегашен деќко, ќе му раскиниш? Или некој кој заработува повеќе?
Бидејќи е во твојата природа тоа...
Или ја надмина својата “природа“ и “природата“ на својот пол (3,4 милијарди на светот)...:icon_lol:

Скоро никогаш во познатава историја, од Сумер до денес, надвор од последниве педесетина години и можеби неколку изолирани статистички небитни периоди, жените не бирале ништо и никого.

Тој израз “во природата му е“ ништо не значи надвор од неколку збора кои во бинарна или печатена форма постојат.
Една од стотиците нејасни и недефинирани фрази кои се употребуваат 24/7 од рајата а не им се знае значењето. Бидејќи го нема или е толку општо што точноста му е еквивалент на изјава од типот “времето е фино денеска“...
Ако имаш поволни услови од 10 деца можеш да добиеш 10 различни “продукти“, се зависи од програмата која ќе им се даулодира во соодветен период од животот.
Повторувања на нечии повторувања на нечиите повторувања без да се запраша некој дали е тоа точно...how nice...:)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.224
Ако ти дојде некој набилдан, посилен бајаги од твојот сегашен деќко, ќе му раскиниш? Или некој кој заработува повеќе?
Бидејќи е во твојата природа тоа...
Или ја надмина својата “природа“ и “природата“ на својот пол (3,4 милијарди на светот)...:icon_lol:

Скоро никогаш во познатава историја, од Сумер до денес, надвор од последниве педесетина години и можеби неколку изолирани статистички небитни периоди, жените не бирале ништо и никого.

Тој израз “во природата му е“ ништо не значи надвор од неколку збора кои во бинарна или печатена форма постојат.
Една од стотиците нејасни и недефинирани фрази кои се употребуваат 24/7 од рајата а не им се знае значењето. Бидејќи го нема или е толку општо што точноста му е еквивалент на изјава од типот “времето е фино денеска“...
Ако имаш поволни услови од 10 деца можеш да добиеш 10 различни “продукти“, се зависи од програмата која ќе им се даулодира во соодветен период од животот.
Повторувања на нечии повторувања на нечиите повторувања без да се запраша некој дали е тоа точно...how nice...:)
Па, јас сигурно нема да го направам тоа, всушност, ќе го направам, ако дечко ми потфрли на секој можен начин према мене. Во праисторијата, станувало збор за општ опстанок.
И ако овој горе дотичниов тврди дека ,,во природата на мажот е да биде полигамен,, треба да знае и дека не секој маж е полигамен, туку најсилниот ;)
Ако не си најсилен.. е јебига, судена ти е моногамија :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Неверство е неверсто и точка. Со таа разлика што мажите најчесто изневеруваат од бес, а жените од други подлабоки причини.
Мажите вараат зашо мислат со долна глава, жените зашо се премногу емотивни:)
nikoj ne izneveruva od bes vo toa bidi siguren site toa go pravat od kejf i mazi i zeni i svesni se za svoite posledici ama zadovolstvoto im e nad se !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom