Дали е време да раскрстиме со Србија...

Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
И јас се надевам, за конечно и малкуте луѓе во Македонија што се лажеа за некакво пријателство со Србија, конечно да исчезне и да се гоните у пичку материну и вие и вашиот Вранишковски!

А памти ми го зборот...ако нема Качаник да си го вратиме...Св. Прохор Пчињски - сигурно.
Ne znam ko je Vraniskovski.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Nakon ovog, nema prijateljstva izmedju Srba i ljudi iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije (BJRM). Prvo sto treba Srbija da uradi je da povuce saglasnost o imenu Makedonija.
да ти е*ам бившата југословенска мајка што те родила.

а друго ние си имаме ИМЕ ИДЕНТИТЕТ ДРЖАВА И ЦРКВА .
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Треба прво овие што ги имаме низ државава да ги раскртиме, за со друга држава оди лесно и не верувам дека во Македонија постои човек кој не слушнал за сите насилства како и обиди за оттуѓување на територија кои Србија ги правела за време на Балканските земји. И да точно е дека не викаат Јужна Србија, имам фамилија во Белград и лично сум чул како не нарекуваат, а овде ми се курчат србоманите Србија ваков Србија таков пријател се е измислено. Убаво што го признавме Косово, ќе бидеме почитувани од западот.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Nakon ovog, nema prijateljstva izmedju Srba i ljudi iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije (BJRM). Prvo sto treba Srbija da uradi je da povuce saglasnost o imenu Makedonija.
Море мрш у пизду материну од кај си дошол. Ионака во сите институции, а при евросонгот особено ни се обраќате со БЈРМ па сеа ме заболе кур ако повлечето некакво признавање.
 
Член од
11 јануари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
И јас се надевам, за конечно и малкуте луѓе во Македонија што се лажеа за некакво пријателство со Србија, конечно да исчезне и да се гоните у пичку материну и вие и вашиот Вранишковски!

А памти ми го зборот...ако нема Качаник да си го вратиме...Св. Прохор Пчињски - сигурно.
Sekoja cest brate, me voodusevi tvojot komentar.....:aplauz::aplauz::aplauz:
A za ovoj Supakot sto se buni, samo da mu kazam:
Bivsa Cetnicko - Kurvinska Srboslavija (bez Republika Vojvodina)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Један БРАТСКИ ПОЗДРАВ до БАЊИЛУКИ :pos2:

I Will Always Love You

 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Уште малку за “братската љубов“ од српските говна: “Во книгата Кирил Прличев за српскиот терор во Македонија, објавена во 1917 година и заснована на податоци на Извештајот на Карнегиевата комисија за балканските војни, наведува дека во Кавадаречка општина вкупно биле убиени 195 души, а силувани 15 жени. Само во Кавадарци биле убиени 25, а во селата Ваташа 37, Бохула 45, Сирково 26 души итн. Во Неготинска општина биле убиени 331, а 488 куќи биле изгорени. Само во Неготино биле убиени 117 души, а во селата Прждево 37, Бистренци 39, Бесвица 28, Куријата 20 итн.

Поголема е бројката што ја соопштуваат некои сведоци и учесници во Тиквешкото востание. Блажо Видов тврди дека вкупно во Тиквешијата биле убиени повеќе од 1.200 души, од кои во Кавадарци 363, во Неготино 263 и во Ваташа 89. Во Кавадарци биле изгорени над 60 куќи, а во Неготино една третина од вкупниот број куќи во градот. Најмногу настрадале селата Мрзен Ораовец, Фариш, Глишиќ, Ваташа, Марена, Куријата, Паликура, Рибарци, Манастирец и Шивец каде што имало и најмногу изгорени куќи. Според Васил Сеизов, вкупно во Тиквешијата биле изгорени повеќе од илјада куќи, околу 500 души, мажи, жени, деца и старци биле убиени, заклани и живи изгорени, околу 750 куќи во Неготино биле опожарени, а вкупно во Неготинска општина биле убиени околу 500 души, од кои само во градот Неготино 280 души.“
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
dobro de sega shto se nafrlavte na srbite ?? Iskreno recheno na srbite im napravija usluga shto kosovo e nezavisna drzava, deka kako shto gledate nije odvaj izleguvame na kraj so 400000 ili pomalce Albanci, a tie so preku 2000000 ne mislam deka ke izdrzea srbite bi gi molile na albancite da se otcepat :toe:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Ne odi podaleku koga bese krizada vo Kosovo gi brkaa kaj nas da napravat problem,kolku se vratia nazad? Zosto ne gi drzea tamu ili vo Albania,Bosna a,ne kaj nas.Duri i so vozovi gi nosea.
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе срвите и гејовите се заедно и тоа на сите ни е јасно а никогаш не ни постоела братска љубов одете рокајте се со топлите браќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom