Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Moze eden vestacki ostrov na Ohridsko ezero i gasni komori za pederistava ahhh sto gi mrazam
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
да да ја мислам дека треба да има такви установи и да се викаат КОНЦЕНТРАЦИОНИ ЛОГОРИ а.к.а АУШВИЦ! и да ги тушираат што почесто!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Еве ако треба ацко и доброволец ќе се јави да ја води турнејата низ АУШВИЦ со педерите само да се излечат.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Не сум за накај АУШВИЦ јас.Вртам одма десно пред АУШВИЦ!
и идеш у треблинка. нема проблем... исто ти е само што таму нема мој пациент да бидеш. нема ја со темперни да пробам очите да ги бојам!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Ама не, мали, не сум јас адвокат на нив, па јас сум еден од тие „психички болни“. Чудно како и факултет имам завршено на мои 21, со супер просек, и друшто саглам имам, и работа и живот.

Ацка Македонецот, мали, знаеш оти геј бил? Или не сакаш да признаеш дека е така. Чудно, горд си што си негов потомок, а се срамиш што бил геј.

И кај е Платон, Микеланџело, Оскар вајлдс, Ернест Хемингвеј сите го читате, а професорките се срамат да ви кажат дека читате дело на геј писател. Што е со Салвадор Дали, Мустафа Кемал, таткото на Турците.

Да да, со една реченица вие сите плукате по нивните дела и од великани на човековата цивилизација ги сведувате на ниво на психички болни. Која иронија.
Дел од овие што ги спомена плескале и мажи и жени (ако Александар бил само хомосексуалец, од каде имал дете/деца, башка биле во војни, а во војна човек поинаку се однесува од нормалниот живот), а за другиот дел не би се повикувал на нивната сексуална ориентација (нити психичка стабилност) пошто се онаделе со адолесценти и деца. Тоа е болно, еве прочитај за Оскар Вајлд, Микеланџело, нивниот сексуален живот не бил баш за гордеење, биле изопачени личности. А голем дел од великаните во културата-уметноста биле психички растроени, нестабилни личности и сексуално малку или повеќе настрана од нормалното поимање во општеството.
Така да споредба со такви личности не е во ред воопшто, посебно не се споредувајте нити вие хомосексуалците, нити би или хетеро со Александар, не е реално, далку сме од него сите ние и по умот и по храброста и волјата. Филмот за Александар сепак не е репер за споредба, од сите негови врлини, само тоа се спомнува.
Ова сето погоре е верувам голем дел и заради иритирање на народот со постојано експонирање на хомосексуалците во јавност преку некои паради и преку онаа масо организација, немање права....
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Не сум за накај АУШВИЦ јас.Вртам одма десно пред АУШВИЦ!
Ти батка не вртиш на десно. Според постовите - ти си левичар, и вртиш само на лево (што би се рекло - право во шупакот на Б.Ц. )
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Ти батка не вртиш на десно. Според постовите - ти си левичар, и вртиш само на лево (што би се рекло - право во шупакот на Б.Ц. )
Кај виде ти нешто лево кај него?
Да ги бранеше човековите права на хомосексуалците да речеше ај лев е, ама тој беше цело време офф.

Него ај назад на темава, која по отварачот би требала да биде за лечење на неизлечивото.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Ма какви лекувања, да фрли се што е скапано, труло, гнило на буниште.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.194
Поени од реакции
966
Според мене нивната сексуална ориентација си е нивно право.
 
O

Out Boy

Гостин
Ха ха... ве читам и ми станува јасно зошто сме на дното на светската култура и цивилизација. Заради луѓе како вас кои не прочитале ништо после трето одделение. Со луѓе како вас, ни во африканската унија нема да не сакат, не па Европа :tv: Европа значи култура, толеранција, почитување, а не секојдневна пракса на вашата сељачка балканска култура од 15-ти век.

И не ви се лутам, многу добро знам дека тука се лимитите на вашите интелектуални капацитети. Инаку јас сум академски граѓанин кој едвај преживува од една просечна плата, ама барем во животот имам се сам постигнато и сум ценет во околината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom