Дали државата треба да изгради посебни установи, каде би се лекувале хомосекцуалците?

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Државата само треба да ги оневоможи хомосексуалците и нивните подршувачи и ментори во своите намери за медумско ширење, да не кажам рекламирање, на своите определби. Потребата за барање игла во сено е очигледна намера за ширење на ваквите појави меѓу младите луѓе, посебно онаа популација на тинејџери кои се во самиот почеток на развој на карактерот, кои барајќи се себе си би можеле да бидат лесна цел на вакви рекламни кампањи. Приказните за некаква борба за човекови права се само маска за остварување на овие цели...
 
O

Out Boy

Гостин
Lele lele, gi ;itam nekoi od ;lenovite, prosto ne mi se veruva... Eve na primer ovoj телетабисоид над мене смета дека пропагандата ги прави луќето да бидат геј. Како воопшто не сакате да разберете дека геј популацијата од антиката до денес е константа по број и распространетост низ светот. Па не може бре браќа и сестри, „другови и другарици“ како Ахмадинеџат да тврдиме дека нема геј популација во некоја држава! Па во антички времиња геј популацијата била повеќе почитувана отколку денес. До каде стигнавме со овие религиите, го заблудија народот, му го затворија мозок, па малку ли научници на клада спали и вештерки, па сега и на геј популацијата че му ја ускратувате потребата за љубов и топол дом.

Значи, геј луќето отсекогаш постоеле и секогаш ќе постојат, сакале вие тоа или не. Геј не се станува, геј се раѓа. Ако живееш со геј, воопшто нема да постанеш геј ако си роден како стрејт, така што ни т.н. геј пропаганди не ја прават стрејт младината геј, туку само ја поттикнуваат геј младината да не се сраме од своите чуства.

Колку побрзо го сфатите ова, толку подобро за вас, стрејтерите!
Кис
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Lele lele, gi ;itam nekoi od ;lenovite, prosto ne mi se veruva... Eve na primer ovoj телетабисоид над мене смета дека пропагандата ги прави луќето да бидат геј. Како воопшто не сакате да разберете дека геј популацијата од антиката до денес е константа по број и распространетост низ светот. Па не може бре браќа и сестри, „другови и другарици“ како Ахмадинеџат да тврдиме дека нема геј популација во некоја држава! Па во антички времиња геј популацијата била повеќе почитувана отколку денес. До каде стигнавме со овие религиите, го заблудија народот, му го затворија мозок, па малку ли научници на клада спали и вештерки, па сега и на геј популацијата че му ја ускратувате потребата за љубов и топол дом.

Значи, геј луќето отсекогаш постоеле и секогаш ќе постојат, сакале вие тоа или не. Геј не се станува, геј се раѓа. Ако живееш со геј, воопшто нема да постанеш геј ако си роден како стрејт, така што ни т.н. геј пропаганди не ја прават стрејт младината геј, туку само ја поттикнуваат геј младината да не се сраме од своите чуства.

Колку побрзо го сфатите ова, толку подобро за вас, стрејтерите!
Кис
Oпаааа нов адвокат на педерите се јаве...

Дете заеби и религии и све , јас атеист сум ...ама сум приврзаник на традиционалното македонско општество - кое придонело овој народ да опстои со векови...а верувајми традиционалното наше семејство е составено од маж и жена !

За пдерите предлагаме посебни институции за лечење ,бидејќе еве од неодамнешните примери гледаме дека тие самите се нудат за да им се укажит лекарска помош!

А ти многу информиран дека во антиката имало педери, кажи еден доказ???

Ма педеризмот се до таа корумпираната конвенција чинам 1976 беше , се третираше соодветно како болест....ама баш тогаш почна улогата на парите да биде решавачка за ширењето на оваа лоша појава !
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Хомосексуалноста е болест и треба да биде третирана како тоа.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја мислам конц логор да се отвори за тие што ги мразат педерите. 30 на 30 километри жица, објектот поделен на две половини. У едната шетаат голи расни плавуши, ама педеромразачиве врзани за нога, не смеат да ги пипнат. У другата врие педери и мразачите добиваат право на избор (демократија!) во која половина им е полесно да поминуваат време.
Расните плавуши да бидат, патем, трансексуалци „конвертирани“ со операција на органите.


Поглупа идеја за напредок на државава не беше ни законот за алкохол после 19h.
 
O

Out Boy

Гостин
Oпаааа нов адвокат на педерите се јаве...

А ти многу информиран дека во антиката имало педери, кажи еден доказ??? !
Ама не, мали, не сум јас адвокат на нив, па јас сум еден од тие „психички болни“. Чудно како и факултет имам завршено на мои 21, со супер просек, и друшто саглам имам, и работа и живот.

Ацка Македонецот, мали, знаеш оти геј бил? Или не сакаш да признаеш дека е така. Чудно, горд си што си негов потомок, а се срамиш што бил геј.

И кај е Платон, Микеланџело, Оскар вајлдс, Ернест Хемингвеј сите го читате, а професорките се срамат да ви кажат дека читате дело на геј писател. Што е со Салвадор Дали, Мустафа Кемал, таткото на Турците.

Да да, со една реченица вие сите плукате по нивните дела и од великани на човековата цивилизација ги сведувате на ниво на психички болни. Која иронија.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
абе ја мислев само да честитам празник, вие пак се расприкажавте.

да знаев, немаше ништо да пишувам, арно си седеше темата мирна.
 
O

Out Boy

Гостин
На сите заљубени хомо-, би- и хетеросексуалци им го честитам денешниот празник.

Исто така и на нашиот градоначелник му го честитам именденот.
Фала брат, честит празник и на тебе, кој и да го славиш.

А на Трифун му се бројат деновите. Никаков светец не му помага. :smir:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ама не, мали, не сум јас адвокат на нив, па јас сум еден од тие „психички болни“. Чудно како и факултет имам завршено на мои 21, со супер просек, и друшто саглам имам, и работа и живот.

Ацка Македонецот, мали, знаеш оти геј бил? Или не сакаш да признаеш дека е така. Чудно, горд си што си негов потомок, а се срамиш што бил геј.

И кај е Платон, Микеланџело, Оскар вајлдс, Ернест Хемингвеј сите го читате, а професорките се срамат да ви кажат дека читате дело на геј писател. Што е со Салвадор Дали, Мустафа Кемал, таткото на Турците.

Да да, со една реченица вие сите плукате по нивните дела и од великани на човековата цивилизација ги сведувате на ниво на психички болни. Која иронија.

Убаво е што си знаеш дека си хомич ,значи има шанси за тебе , оди на лекар и побарај помош ! :)


А Аце Македонски....хехехех, на кој к*р ти знаеш што тој бил , да не си бил ти тогаш жив па си го искусил....можно е оти..тој стално ги е**вал грчиштата кој веруваат во секакви пропаганди !

Да знаеш дека за таквите нема место во нашето општество...бидејќи колегите од белград убаво дадоа на знаење - како треба да се испонашаме со вас...

штета сепак за тебе мали...млад а болен/ненормален....никогаш да не ја почуствувал убавината на женското тело...штета . те жалам...

мало потсетување
Еве како колегите навивачи во Белград ,одговорија на хомичите кои по 10000000 пат сакаат да ни кажат дека се педери !!

И...во која група на педери спаѓаш ти?

1 - деца отфрлени од општеството (грди пајчиња)

2 - будали желни за профит и внимание

3 - богаташи кои незнаат што друго да направат во животот

???????????????????????????????????????????????????????????????
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
нешто е труло во гејската држава.
треба да се лечат и да побараат помош од психијатри
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
По една гума да им дадеме на хомосексуалците и да пловат по вардар надоле во нивната света држава Грција. :)
 

MaryJane

It's alive!
Член од
11 јуни 2008
Мислења
369
Поени од реакции
33
Ама не, мали, не сум јас адвокат на нив, па јас сум еден од тие „психички болни“. Чудно како и факултет имам завршено на мои 21, со супер просек, и друшто саглам имам, и работа и живот.

Ацка Македонецот, мали, знаеш оти геј бил? Или не сакаш да признаеш дека е така. Чудно, горд си што си негов потомок, а се срамиш што бил геј.

И кај е Платон, Микеланџело, Оскар вајлдс, Ернест Хемингвеј сите го читате, а професорките се срамат да ви кажат дека читате дело на геј писател. Што е со Салвадор Дали, Мустафа Кемал, таткото на Турците.

Да да, со една реченица вие сите плукате по нивните дела и од великани на човековата цивилизација ги сведувате на ниво на психички болни. Која иронија.
тебе братче ништо не ти помага,изгубен случај си ти.....:tapp:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
И...во која група на педери спаѓаш ти?

1 - деца отфрлени од општеството (грди пајчиња)

2 - будали желни за профит и внимание

3 - богаташи кои незнаат што друго да направат во животот

???????????????????????????????????????????????????????????????
он ти е педер од роџење :pos2:

тоа е главна фора кај гејците. такви се родиле, демек знаеле уште од 3 годишна возраст дека ќе имаат дечко. само и само во служба на теоријата дека они не се болни. болни во смисла, не лепрозни, него пореметување.
да би било нормално, немаше да постои вазелин. него на допир, газето на мажот ќе се влажни исто ко и вагината :)

нека пробаат на суво, онака природно...
крв ќе падне !
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ама не, мали, не сум јас адвокат на нив, па јас сум еден од тие „психички болни“. Чудно како и факултет имам завршено на мои 21, со супер просек, и друшто саглам имам, и работа и живот.

Ацка Македонецот, мали, знаеш оти геј бил? Или не сакаш да признаеш дека е така. Чудно, горд си што си негов потомок, а се срамиш што бил геј.

И кај е Платон, Микеланџело, Оскар вајлдс, Ернест Хемингвеј сите го читате, а професорките се срамат да ви кажат дека читате дело на геј писател. Што е со Салвадор Дали, Мустафа Кемал, таткото на Турците.

Да да, со една реченица вие сите плукате по нивните дела и од великани на човековата цивилизација ги сведувате на ниво на психички болни. Која иронија.
Ај ај ти како ги зареди..... сите големи личности од историјата(со тебе на чело) педери биле мајката.А гледам и филмот на Оливер Стоун ти е гледан...па и за Ацо наш си начул дека бил педер...убавини.
Борн ту би педер...свашта еј.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
он ти е педер од роџење :pos2:

тоа е главна фора кај гејците. такви се родиле, демек знаеле уште од 3 годишна возраст дека ќе имаат дечко. само и само во служба на теоријата дека они не се болни. болни во смисла, не лепрозни, него пореметување.
да би било нормално, немаше да постои вазелин. него на допир, газето на мажот ќе се влажни исто ко и вагината :)

нека пробаат на суво, онака природно...
крв ќе падне !
Не греши душа...геј ти е општествен статус:pos2:..овде прајме муабет за класични педеришта:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom