Дали да се биде точен е маана или доблест?

Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Ѕвездите секогаш доаѓаат последни!:pos2::pos2:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ваква тема околу каснењето гарант имаме, ама ајде. Секаде во светот да си точен е предност. Кај нас, и од ,,причини шо ми се имат на мене десено :pos:,, е маана прибидејќи јас сум точна, а никој друг не е.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Па многу нормално дека е доблест,не гледам како би можело да е маана
Маана во смисла знам луѓе кои сметаат ако си точен значи си некој кој шо нема шо попаметно да праи па затоа нишо не му искрснуе и затоа касни
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Јас секогаш сум точна, мнооооооооооооогу ретко доцнам. Мразам да чекам и да ме чекаат.... можеби и не треба да си тоооолку точен ама ете таква сум :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јас да не бидам точна е доблест.
Другите да ми каснат- маана. :kesa:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Никогаш ама баш никогаш не сум точно на време, секогаш сум 5 минути порано. Едноставно се плашам од оној закон на Марфи кај што вика „Кога пробуваш да стигнеш на време, секогаш испаѓа некоја работа плус„....затоа идам 5 минути порано, таман една цигара добро ако се чекам со девојче нормално 3 цигари:pos::pos:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Доблест е најнормално.Ако е не е убаво да се биде навреме зашто тогаш кога каснат учениците на час им пишуваат неоправдан,зашто кога касниш на работа шефот ти се дере и ти кине од плата?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Убаво е да си точен и на време. Јас лично некад сум точен, некад каснам, некад подранувам и така.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Како сакаш гледај никако не чини... Редовно сум точен и се изначекувам дур да се соберат сите. Речиси секогаш дур да дојде некој 5 минути седам сам и чекам. А да задоцнам, едноставно неможам. Е колку е ова маана или доблест....
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Ако сме сите точни, тогаш е доблест, т.е. никој нема да чека :). Ако пак, некој е точен, а сите останати доцнат, тогаш е маана :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Како сакаш гледај никако не чини... Редовно сум точен и се изначекувам дур да се соберат сите. Речиси секогаш дур да дојде некој 5 минути седам сам и чекам. А да задоцнам, едноставно неможам. Е колку е ова маана или доблест....
Апла исто :)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Секогаш сум точен...10 мин секогаш порано на местото на злосторството сум...дали за на кафе за на школо автобус се чекало итн итн....Не е доблест.....Мн лоша мана е......Секогаш некој доцни и ќе доцни и мн е лошо ти да го чекаш него....не знам како може да мислите дека се работи за доблест....мене мн ми смета.... нешто секогаш ме бцка не можам да издржам дома да седам а да не тргнам порано... :tapp:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Objektivno gledano tocnosta e doblest. No vo denesno vreme premina vo maana, duri vo drustvo si smesen ako si tocen. Jas otsekogas docnam, no 5-7 minuti najmnogu. A docnenjeto po 30 minuti e veke preteruvanje. Takviot sto docni tolku vreme ne treba ni da se ceka, zasluzuva da bide izvisen.
Docni mnogu, a posle se due oti nema mesto po kaficite... (a nego/nea sme ja cekale tolku vreme)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Точноста е доблест. Само сеуште не можам да сфатам како може доцнењето да се толерира во ова општество.
Јас се трудам да бидам точен или предвреме. Ако некој доцни малку, простувам, иако можеби не треба. А ако доцни многу пиштам, вриштам и слични работи. Ако другата страна го смета тоа за навреда, ондак кој го/ја ебе. Гледам во иднина да имам помалку контакт со негко/неа.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
. А ако доцни многу пиштам, вриштам и слични работи.
и тепаш со флаери ВО ТУЃА СОПСТВЕНОСТ

точноста е мана.. јас секогаш ко сум точна се растурам од чекање... Па во последно време некако ми викаат дека се договорени за порано за да успеам да стигнам на време, Еспањола е жив сведок дека вчера ќе ги убиев ради тоа.
предспремањето е стварно тешко... не бе.. дур се натерам да тргнам е жива мака.. а после се си е супер.. претерано каснам ебате..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom