Дали ги криете емоциите?

Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
epten gi krijam emociite, no samo onie tazhnite. ne samo od svetot tuku i od samata sebe si. ne si dozvoluvam da bidam ranliva ili tazhna u nikoj sluchaj, sekogash imam nasmevka ogromna na liceto, ali otkoga ke mi se soberat site tie emocii i vekje nemozham da gi podnesam i ignoriram, ednostavno si zemam eden period od 3-4 nedeli za samata sebe si. ne izleguvam mnogu (nekoash uopshte ne), i onaka si zemam vreme za mislenje i ventanje.
a u javnost retko pokazhuvam slabost (skoro nikogash) zatoa shto u takva situacija kakva shto sum ako pokazham slabost ke me raspnat na krst. mozda ne e ni tolku dobro da si gi ignoriram emociite ednostavno nemash vreme za lechenje, ali bolje da mi e ubavo da si minam so site i da se prepravam ko se da mi e u red i pole nekoj den da si zemam off za da se izladam, otkolku samo da zboram za toa kolku mi e teshko i kako nema reshenie za mojot problem i taka da bidam 2 meseca, i da im go unishtam vremeto i mene i na site.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
NE. Ne mozam. Posebno pred luge koisto gi sakam (znaat koi se :wink:)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
Пробав еднаш, и не успеав. Не бев тоа јас. Не можам никако да ги кријам, и да сакам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Мислам дека треа да се исказат емоците,никако да се прикриат.Засто некогас лагата знае д аболи,подобра е вистината секогас макар и да е мн теска!!!!!
 
Член од
3 април 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
DA. Kako tece zivotot, taka i moeto svakanje za emociite se menuva. Sekoj den se poveke se temeli i dobiva vo znacenje mislenjeto deka ne pred sekogo treba da se razgoli srceto i da se otkrijat cuvstvata. Imam najdobar drugar, a i taka podobra drugarka, megjutoa ne sum veke celosno otvorena kon niv(iako toa nekogas da receme bilo). Samo doma mi e onaka super,so semejtvoto, opusteno, da ne mora da glumam postojano!
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
не бе какво криење не криам ништо
 

zoko

tralalalla
Член од
12 јуни 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
emociite se krijat poradi strav od osuda od dugite kako tie ke reagiraat na vasite cuvstva i kakov kjomentar ke dadat posle
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
hm naj golea doblest na covek e da znae koga i kako i vo koe vreme da gi iskaze svoite emocii....ne se sramam i ke kazam deka sum naj emotinvnata licnost so postoi no vo meera na normala....
 
С

Сатори

Гостин
Се под контрола , така е најдобро

Зависи од личностите кои што се во моја близина.Сакам да покажувам чувства , оние длабоките само кога сум со луѓето што ги сакам и никој друг , а во други ситуации сакам да бидам малку искулирана иако не секогаш тоа ми поаѓа од рака , ама последниов период се држам под контрола , па и чувствата.:coffee:
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Emotivna sum mnogu duri i premnogu i nekogas i toa mnogu mi preci.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Da.Sekogas gi krijam emociite ..nekogas i preterano.Podobro e da se iskazat site cuvstva ama jas ne mozam..i koga mi e najtesko jas si kutam.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
abe ako nekoj zasluzuva da mu gi kazam mojte emociiiii zasto da ne,no na odredeni licnosti im prekutuvam i ne se izdavam
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Наташа напиша:
Многу емотивна особа скриена под лавовска маска тоа сум јас.Многу луге мислат дека багер не ме гази а не знаат дека можам и на Гозила филмот да плачам.Секогаш ја обрнувам на шала.Е сека има и случаеви кога и експлодирам ама тоа е мнооогу ретко.
.....да не се повтарам...
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
јас сум прилично затворена типка и најчесто не ги откривам емоциите добро можеби само на најблиските
 

Kajgana Shop

На врв Bottom