Дали вреди да се биде добар?

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Ако сакаш на 30години да си умреш тогаш да. :)
 
Член од
14 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
30
Вреди да го правиш тоа што најмногу те прави тебе среќен.
Ако те прави среќен како што вели поговорката За да бидеш среќен,треба да направиш други луѓе среќни. Истото и со добар.
Ако те прави тебе да се чувстуваш убаво кога правиш добри нешта тогаш вреди да си добар.
Ако те прави тебе да се чувствуваш убаво кога правиш лоши нешта тогаш вред да си лош.
Но напоменам и никогаш не треба да се заборави,се си има свои последици и свои контра реакции.
Па сега одбери ти.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Не вреди се додека размислуваме дали вреди.
Суштината на одговорот не е во вредноста, зошто сепак добрината не е особина која се избира туку е еден вид автоматизам по кој се води нашата личност при изборот на праведната одлука .
На крајот на денот, со секоја добра постапка останува само да се надеваме дека ќе има адекватен повратен одговор, па според тоа би се проценило дали вредела добрината.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Полека губам надеж за целово човештво и мислам дека е тргнато во некоја лоша насока. И да бидеш добар дали 5 % ке знаат тоа да го почитуваат и да да размислуваат трезно дека си немал задни намери. Кога гледам како некој ладни суштества убаво си поминуваат ,мислам дека најголема мана ми е што се обидувам да станам подобар и похуман човек. :(
 
Последно уредено од модератор:

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Да вреди да се биде добар но само со мајка ти и татко ти со друг не.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Vredi sekako.. samo ako e iskreno. Ako e na sila i so lazhnost ne vredi voopshto.
I cel svet da ne go isceni toa shto si ti dobar i shto pravish dobri dela, univerzumot go ceni i vrakja na sovrshen nachin so tekot na vremeto.. samo ako e iskreno i realno.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Vredi sekako.. samo ako e iskreno. Ako e na sila i so lazhnost ne vredi voopshto.
I cel svet da ne go isceni toa shto si ti dobar i shto pravish dobri dela, univerzumot go ceni i vrakja na sovrshen nachin so tekot na vremeto.. samo ako e iskreno i realno.
Па лицемерието е една од најгадните особини и прво како карактер,после и како хороскопски знак не можам да ја поднесам. Со тие што сум требало да бидам лицемерен не сум бил ,туку сум ги отерал у 3 лепе зашто неможам да се замарам и и да измислувам лаги само за да смирам ситуација.
Според мене подбро е со 2 асални луге отколку со 2000000000 дибеци. ;)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Па лицемерието е една од најгадните особини и прво како карактер,после и како хороскопски знак не можам да ја поднесам. Со тие што сум требало да бидам лицемерен не сум бил ,туку сум ги отерал у 3 лепе зашто неможам да се замарам и и да измислувам лаги само за да смирам ситуација.
Според мене подбро е со 2 асални луге отколку со 2000000000 дибеци. ;)
Taka e be brat, nema zoshto tuka da se licemeri so licemeri, ednostavno se tera u kurac se toa i se ide napred.
Ja na primer do den deneshen praktikuvam, ako nemam nikoj ASALEN, a pri toa imam nekoi debili, odma gi otfrlam debilite i si furam sam..
Znachi mnogu mi e podobro da sum sam odkolku da sum so takvi lugje koi mislat trostrano i samo za sebe.
Zatoa sekogash kje ostanam hardcore pa po cena i sam da sum! Pozz
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Taka e be brat, nema zoshto tuka da se licemeri so licemeri, ednostavno se tera u kurac se toa i se ide napred.
Ja na primer do den deneshen praktikuvam, ako nemam nikoj ASALEN, a pri toa imam nekoi debili, odma gi otfrlam debilite i si furam sam..
Znachi mnogu mi e podobro da sum sam odkolku da sum so takvi lugje koi mislat trostrano i samo za sebe.
Zatoa sekogash kje ostanam hardcore pa po cena i sam da sum! Pozz

Голем лајк, од прва одма ми ја сфати поентата на постот. На некој у лице 30 пута да му повторам ЏАБЕЕЕЕ.(y)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782

Голем лајк, од прва одма ми ја сфати поентата на постот. На некој у лице 30 пута да му повторам ЏАБЕЕЕЕ.(y)
Dzabe bratec, ne se site realni i toa e vistina. Malkumina se lugje shto ja sfakjaat vistinskata vrednost. Pozdrav, i keepin it real! :)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Се у курац треба да се тера на денешницава само кога не си створен да бидеш таков е тука веќе почнуваш да наебуваш самиот.А излез од таа ситуација е здраво напивање и што на ум тоа на друм.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Се у курац треба да се тера на денешницава само кога не си створен да бидеш таков е тука веќе почнуваш да наебуваш самиот.А излез од таа ситуација е здраво напивање и што на ум тоа на друм.
НЕ,НЕ,НЕ,НЕЕЕЕ........
Напивање у никој случај не е решение.Заради некоја будала ја 2 дена да неможам глава и желудник да средам ,можда у другиот живот ке го праам тоа. Никој не е толку вреден за здравјето да си уништам заради него.
А за наебувањето - еднаш ако ја научиш лекцијата после тоа ке тераш шо на ум то на друм ;) А за у курац да тераш тоа се подразбира ,само внимателно да не настрада некој недолжен и поштен :icon_lol:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
НЕ,НЕ,НЕ,НЕЕЕЕ........
Напивање у никој случај не е решение.Заради некоја будала ја 2 дена да неможам глава и желудник да средам ,можда у другиот живот ке го праам тоа. Никој не е толку вреден за здравјето да си уништам заради него.
А за наебувањето - еднаш ако ја научиш лекцијата после тоа ке тераш шо на ум то на друм ;) А за у курац да тераш тоа се подразбира ,само внимателно да не настрада некој недолжен и поштен :icon_lol:
Кога реков се значи сите, нема исклучоци.Колку си по покварен толку повеќе ќе те ценат ако си љангач ти кажав што следи.За напивање и онака ќе се очукаш немора некое теле да ти е причина само велам може успут да го измаршираш ако ти налета во леј.:ROFLMAO:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Кога реков се значи сите, нема исклучоци.Колку си по покварен толку повеќе ќе те ценат ако си љангач ти кажав што следи.За напивање и онака ќе се очукаш немора некое теле да ти е причина само велам може успут да го измаршираш ако ти налета во леј.:ROFLMAO:
Имам запознаено неколку исклучоци и затоа не напишав дека 100% имам изгубено доверба ;)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не,не вреди ама ич,не ценат,не почитуваат,биди добар те газат
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дефинитивно не колку си добар толку си искористен и немаш напредок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom