Дали ви се доволни 24 часа?

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Зависи кога како :toe:понекогаш имам дури и премногу време па незнам како да го искористам иако во последно време ретко се случува тоа.Понекогаш посакувам денот да има барем уште 3 часа за да можам да завршам се:toe: а не трчам и да се онесвестувам али тоа е тоа.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Понекогаш кога не успевам све да завршам истиот ден не ми се доволни, ама не успевам само поради то шо наместо да си ги извршам обврските си седам на интернет или спијам..
значи не успевам само од мрза и после кога ќе ми текни што треба.. касно ќе е и посакувам да имаше некој час повеќе..
а иначе ако правилно го организирам времето доволни ми се 24 часа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зависи од денот и од периодот од годината, при што морам да кажам дека ме нервира тоа ептен. Имам денови кога едвај чекам да заврши денот, значи имам премногу слободно време, од досада еднаш дури легнав на кревет во соба и почнав да мислам машината за перење кога ни се расипа, па каде ја носевме на сервис, па што и беше проблемот, кога ни ја донесоа. Си се чудам на себеси што правам кога имам слободно време така. Но од другата страна па, има денови кои ми одат со 300 на час, немам време ни да јадам, тренинг, школо, учење, состаноци од федерација, средување документи, натпревари, излегување со друштво (дури ова е под знак прашалник) и тогаш ни 48 часа мислам дека нема да ми стасаат.
Тоа што ме нервира е што колку и да сакам некогаш да си ги средам обврските навреме и предвреме дури, во еден ден се случува да ми се насобере се` и да не знам главата кај ми е. Една од неколкуте работи кои ми пречат во животов е таа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ми остануваат вишок. Неорганизирано копиле без обврски.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
meне потребни ми се минимум 35 часа дневно :toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мене ми се искрено премалку :toe: навикнат сум да водам динамичен живот и сакам што побрзо се да завршам,но не ми успева секогаш...има работи кои што со месеци чекаат некои слободни минути и искрено незнам до кога ќе чекаат...најчесто кратам од сонот за да завршам нешто што воопшто не ми е по воља...но брз е животот
 
А

Александра Д.

Гостин
Не ми се доволни. Кога бев помала и многу ми беа, но сега, толку ми фали време...
Но не размислувам на него, уживам во ова преостанатото.
Иначе кога морам нешто да кратам, тоа е дремење пред Пи Си и слично. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Koga kako. Koga odev naskolo malku mi bea, nemav vreme za se, ako ucev i izleguvav so drustvo nemav vreme za pc, ako sednev na pc ne mozev da izlezam so drustvoto. Sega mi se premnogu 24 casa.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Зависи.
Некогаш ми се доволни,некогаш имам и многу слободно време па незнам како да го искористам но некогаш не се доволни:toe:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не ми се доволни и никогаш нема да ми бидат.Премногу обврски, премногу работи кои што сакам да ги направам,а секако тука е и спиење од кое постојано имам недостиг.Во принцип мајка му е само на добра организација на време,ама понекогаш ни тоа не помага...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Зависи од обврските кои треба да ги завршам. Сепак, најчесто ми се доволни, бидејќи спијам во просек од 5-8 часа, ретко кога повеќе. Меѓутоа има денови кога не знам што да правам со себе од мрза, а имам обврски, па најчесто надокнадувам со спиење и обврските ги извршувам кога ќе ми се натрупаат повеќе. Само тогаш не ми се доволни 24 часа.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Честопати знам да се пожалам дека немам време и за се трчам во 5 до 12, не ни насетувам како ми минуваат часовите, баш у последниот месец незнам главата кај ми е, не ми стасува времето за ништо, ми фалат часови за спиење...
Од друга страна, сум чекала шо побрзо да помине времето, да претепам денот, да се префрлам од еден на друг кревет...
Сепак останувам на тоа дека сосема доволно се 24 часа, за оној кој знае добро да го организира својот ден.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не се оптеретувам многу со времето некогаш не ми се доволни 24 да завршам све некогаш па 24 немам што да правам зависи каков ќе ми биде денот и што обврски имам за тој ден
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Не ми се доволни,уште 5-6 часа да имаше мислам дека ќе ми бидат таман.
За кратење кратам секогаш различно,некогаш од спиење(најчесто),некогаш некои понебитни обврски си одлагам(мразам,ама морам),некогаш од шетање(од ова ми се чини најретко:)).Последица ми е пореметен биоритам,неколку дена спијам по два три часа,после тоа се обидувам да надоместам,тешко ми оди,па пак следи период на неспиење и се ми е испореметено.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Не ми се доволни 24 часа :) Затоа секој ден станувам 1 час порано за денот да ми трае 25 часа :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom