Дали ви се доволни 24 часа?

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Дали ви се доволни 24 часа во денот? Дали се успевате да завршите? Дали има работи кои со месеци ги одлагате зашто немате време,од типот на кафе со пријателите,одење во теретана? Од што најчесто кратите за да најдете време?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
мене животот не ми е доволен не па 24 часа :) никогаш се нема време затоа и времето е пари . :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Да точно времето е пари, јас се обидувам да го искористам на мој начин, но не се преоптеретувам околу времето, најбитно ми е обврските кои што ги имам да ги завршам.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па да и така е подобро затоа некој некогаш рекол , што помалку мислиш на времето тоа повеќе го имаш :star:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Не баш, ми фали време за да одспијам уште некој сат и време да идам на тренинг :jaj:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ама ич не ми се доволни.Обично секогаш утрото планирам што ќе правам преку целиот ден, па гледам да опфатам се што треба да направам.Ама скоро секогаш искачаат некои + работи, како кафе со пријатели, искачање со дечкото и слично, кои се обидувам секогаш кога ќе се појават да ги спроведам.Меѓутоа ете, тоа е од што највеќе си кратам, барем јас.Кога треба да се учи, да се оди на некое важно место и слично, од кафињата најчесто позајмувам време.

А да, уште нешто.Мора, значи мора, да има барем 2 часа слободно време за попладневна дремка, се' откажувам заради тоа :icon_lol: .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не верувам дека на некого му се доволни 24-те часа што денот ги нуди...така и мене...за жал, кратам од задоволство, за да извршам потреби...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Некогаш ми се премногу, некогаш премалку. Има денови кога премногу ми е досадно, кога не знам што да правам со себе. Има денови кога немам време ни да јадам, а за спиење да не правам муабет.
Сепак најчесто причина за тоа што немаме доволно време е заради лошата организираност. Со добра организација се се' постигнува, али нормално не сум јас робот па постојано да ми е се до минута организирано. Напротив, јас сум постојан хаос, ама успевам најчесто се што сакам да постигнам. Ама најчесто. Не секогаш. :icon_lol:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Некогаш ми се премногу, некогаш премалку. Има денови кога премногу ми е досадно, кога не знам што да правам со себе. Има денови кога немам време ни да јадам, а за спиење да не правам муабет.
Сепак најчесто причина за тоа што немаме доволно време е заради лошата организираност. Со добра организација се се' постигнува, али нормално не сум јас робот па постојано да ми е се до минута организирано. Напротив, јас сум постојан хаос, ама успевам најчесто се што сакам да постигнам. Ама најчесто. Не секогаш. :icon_lol:
Целосно се сложувам со постот.

Пред неколку денови имав колоквиум и полагав... Учев 2 дена со ред, дење-ноќе и не стигнав да научам.
А предходните денови не знаев што да правам од досада.

Ако добро се планира, има време за се, и да се завршат обврските и доволно време за одмор.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Зависи некогаш да некогаш не, најчесто доволно ми се, но се случува и да не се... најчесто се планирам како што и доволно испаѓаат :D
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ма каки...

Со оглед на тоа дека сум вечно ненаспан... и со најновите случувања кај мене на фејсбук, практично е невозможно да се заврши се`. Не ми е баш најјасно како луѓето функционираат, и како функционирале порано. Луѓето живеат за да работат, и нишо повеќе. Тоа е прилично дебилно. :nesum:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
6 и пол илјади постови на форум. Ооо да. И тоа како имам време доволно. Дури и претерано слободно време имам. За жал моментално освен факс друго во денот не ме обврзува.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Сосема доволни ми се, некогаш дури и многу, а сето тоа е благодарение на фактот што многу мал дел од тие 24 часа го минувам во спиење, значи 6 до 7 часа максимум, што ми овозможува време да го спроведам сето останато што ми е во план.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Секогаш ми се малку, посебно за спиење.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
За мене да не мораше да се спие ќе беше најубав животот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom