Дали вечерате?

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Некогаш.Ама не премногу.Умерено и што помалце бидејки е најлошо и најштетно да се јаде навечер,да се натрупаш навечер.
:salut:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Скоро секоја вечер.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
ихххххх јадам и кога треба и кога не треба , кога дојдов на факс пред 4-5 години се поправив едно 15-ина килца ... а сега пошо седам вечер подолго си јадам кога ми текне, а да сум гладен де или стрв ако ме фати :) али последни 3-4 месеци максимум 2 пати дневно повеќе ретко да можам изгледа сум стасал до некој лимит на организмот :uvo:
али како шо сите знаеме глад не се трпи :nenene:
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Па , не , тешко само понекогаш.
Инаку се случува да јадам пример у 19.00 часот , но онака вистинска фамилијарна вечера не.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Редовно, добро има и некои исклучоци кога не вечерувам но тоа е ретко.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Па.. Обично од сабајле не ми се јаде..
Јадам понекад у школо али не стално и тоа ако јадам некое лиснато или чат пат тост а тоа ми е = на ништо..
Така да главни јадења ми се накај 6 и накај 12 или понекад па и 9-10 и следно у 2-3 саат.. Така сум навикната.. Додуша некад ете ако јадам у школо и јадам дома после па и не ми се јаде така покасно.. Али како и да е кога и да јадам неможам да спијам одма после јадење.. Не легнуем претрупана.. После јадење иде кафе и убаво да спадне јадењето едно 2 саати.. Али пак и гладна нема шанси да легнам! Ми се дешава ако не сум јадела баш дента и да станам од спиење да јадам и ко што реков кафе ова она после.. Али да легнам гладна нема шанси цревата ќе ми се залепат до сабајле
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ауу редовно :vozbud: вечерата мене ми е главен оброк,не ја пропуштам и таква обилна ја правам
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Вечерам,ама според програма цел ден така да лесно нешто.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Обавезно секоја вечер пошо ако не јадам ке сонувам храна ....:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom