Дали би ја промениле верата за милион евра?

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Slusaj si go Kiss i ne me zamaraj.
Патриоту, научи да пишуваш на македонски (Неможам да го слушам Кисс, можам да ги слушам), и научи да пишуваш на кирилица.:tapp:

Прашање е дали воопшто ја сфаќаш религијата и нејзината природа и намена. Не си ти крив што си христијанин, само те крстиле како мал, и си го прифатил здраво за готово без предходно да дојдеш во вистински духовен допир со своите верувања.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Abe nikoj od nas sam ne izbral kakva vera saka da bide toa se znae od so zavisi.....
Verata e nesto povrzano so covekovata intima i vnatresnost nema covek koj ne se koleba dali da veruva ili ne duri i najgolemiot ateist ima mala skriena misla deka postoi Bog..

A na prasanjeto dali bi si go prodal Gospod odgovorot e ne zatoa sto ako si ja prodadam verata si prodavam i golem del od sebe!!!!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Нема шанси да си сменам вера за пари.Не е финтата во парите.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Parite se edna materijalna zloba no potreban za zivot za opstanok vo ova opsestvo zatoa da se trudime da gi otfrlime sto e mozno poveke, zaradi nas samite i zaradi bliznite.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Верата не се мери со пари не можиш ни да ја продадиш, можиш да речиш дека си православен , муслиман, будист , а колку веруваш е тоа е друга работа. Незнам ни зошто е поставено вакво глупо прашање
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Не, не би ја сменил никогаш.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Prasanjeto e stvarno glupavo, mislam deka nema potreba od poveke komentiranje za nea.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ма какви пари бе вера не менувам за ништо ееј тоа е најлошо.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Da!
Zasto?
Ke si gi zemam parite, ke ja smenam verata, no sepak ke ostane ona vo mene deka jas sum ateist. Nikoja sum na pari ne moze da me napravi vernik..
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Верата НЕ ама на 'непристоен предлог' би одговорил со ДА! Лелеее:smir:
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
jas bi gi zel tie milion evra ali kakva religija ke smenam koga ne veruvam vo nisto
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Нема теорија,а не па шанса за такво нешто!:nenene:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
За милион евра ај шо ќе сменам и вера и име и презиме гратис трчам гол до охрид и назад ..... со тие пари ехехеееее :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom