Дали би ја претвориле вашата девојка во гејмер?

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Тој што сака својата девојка да ја направи гејмер, очигледно не знае што да прави со неа во слободно време.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Ама зошто во чек диз аут :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.512
Поени од реакции
33.680
Хаха, слушај се со другарите почесто оти ќе ти требаат.

Девојка штом се интересира да игра игри со тебе, да гледа твои филмови и да слуша твоја музика е последен крик, сигнал за реконектирање со нешто заедничко, последен обид за имање fun time со тебе како очаен обид за напуштање рутата од 9 од 10 денови киснење кај тебе дома, но штом ќе се опуштиш in that redundant behavior таа кога-тогаш ќе и се деси factory reset, игрите ќе се за лузери, повторно ќе гледа лигави ромком филмови и ќе ја слуша Ријана а во меѓувреме нема да сака ништо со тебе поради немањето возбуда.

Ама од друга страна, треба да искачи експанзија од Diablo III кај и да е, so you got that going for you at least.

А тоа marry a gamer girl.. држи вода само ако сама се заинтересирала за тоа, во нејзиното слободно време, како нејзино хоби.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
а наместо да гејмате по 8/10 саати да искочите малце надвор да видите свет и малце социјализација?

уште малце ке почнете и сајбер секс да имате.....
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
а наместо да гејмате по 8/10 саати да искочите малце надвор да видите свет и малце социјализација?

уште малце ке почнете и сајбер секс да имате.....
И покрај PC може да се најде нешто за секс. Само треба да се побара на правото место :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
703
Кога си сам, ок е да гејмаш. Си тепаш слободно време, се занимаваш и бегаш од реалноста. Да речеме дека е тоа супер хоби кое ти ја опушта психата и со кое се осеќаш корисен, опуштен и среќен за самиот себе на определен период.
Има многу парови низ светов што гејмаат во пар. Некој од зависност (не добар случај), некој колку да се спроведе заедничко време заедно на интересни работи (ок случај).

Но јас сеуште си стојам на она мое мислење дека кога си со девојка, други работи се прават, и имаш други начини за меѓусебна забава со неа.....:icon_lol:
Тогаш не ти требаат компјутерски игри ;)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Чудна работа... девојче да игра игри затоа што видео игрите се само за машки... ај леле да ви грицнам од тоа мозочето ошумоглавено. :facepalm:
Абе па ти.. женско за во кујна е само ! ..


затоа после плачат кога ги рендаме на цс... нели маче ;)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.567
Поени од реакции
11.694
Znaci vo vrska sme 5 godini i si funkcionirame normalno kako i sekoj par.

E sega preku Zima ne iskačame taka redovno(ednas vo 10 dena da se kaze) i pretezno sme kaj mene doma...e sega obicno bi gledale nekoj film,pa posle se stavam na online PES i ona uziva vo toa,znaci nema prepravanje ili slicno,stvarno i e ubavo dur igram i toa se primetuva.

Sega pocnav da igram Diablo III za prv pat vo zivotot i neznam sto mi tekna i i rekov da igrame zaedno da bide pointeresno...i super si odigra ona duri se iznenadiv kako uspea taka jako da odigra i toa dobri 4 saata,duri me prasa koga sleden pat ke igrame...Od edna strana mi e milo a od druga malku me plasi da ne se zarazi so toa.
Како за почеток, видео играта мора да биде предигра за нешто посериозно, тоа мораш да го запомниш.

А кога сме кај претворање на девојката во гејмерка, изводливо е на следниот начин.

 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Хаха, слушај се со другарите почесто оти ќе ти требаат.

Девојка штом се интересира да игра игри со тебе, да гледа твои филмови и да слуша твоја музика е последен крик, сигнал за реконектирање со нешто заедничко, последен обид за имање fun time со тебе како очаен обид за напуштање рутата од 9 од 10 денови киснење кај тебе дома, но штом ќе се опуштиш in that redundant behavior таа кога-тогаш ќе и се деси factory reset, игрите ќе се за лузери, повторно ќе гледа лигави ромком филмови и ќе ја слуша Ријана а во меѓувреме нема да сака ништо со тебе поради немањето возбуда.

Ама од друга страна, треба да искачи експанзија од Diablo III кај и да е, so you got that going for you at least.

А тоа marry a gamer girl.. држи вода само ако сама се заинтересирала за тоа, во нејзиното слободно време, како нејзино хоби.

Свесен си колку си у право така? :D
Баш ко ја видов темава ова си го помислив, ама ги избра правите зборови..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Женска ми е опасна со нафрлувања од корнер на фифа...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom