Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мислам дека зависи...ако врската завршила пријателски - тогаш да, но ако се случило нешто многу лошо за да мора да се прекине врската - не е баш пожелно... Е сега јас би седнала на кафе, зошто да не... Но, ако чувствувам дека имам силни чувства кон него, ќе го одложам кафето, затоа што не сакам после кафето да се чувствувам глупо, празно и да се прашувам зашто раскинавме и да се убедувам дека е срце и све останато
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Па би требало да се седне ако врската завршила во добри односи иако јас никогаш не би седнал зашо несакам многу да ги глеам бившите ама ако ми останала другарка зашо да не :toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
секако дека треба да се остане во контакт зашто сепак тој/таа е бил/а дел од твојот живот и знае дел од твоите тајни,навики .....
што било поминало и треба само да се зачуват добрите моменти зашто секој прави грешки и учи од нив
тоа што си го поминал со него/неа никогаш нема да се пофтори со друг/а
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Јас се трудам после секоја врска да останам пријател со неа,али тоа не зависи само од мене така да...со задоволство пи пиел кафе,би се дружел и слично...впрочем со бившата сега сме другари и баш е ОК
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
А зшто па да се изгубат контактите со нив, луѓе сме сите грешиме понекогаш а за едно кафе некој саат два поминати заедно и правење муабет на рзни теми не би ми пречело ама баш ич
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Важно да се дружиме!
Што има тоа дали ти е бивша или пак нешто друго. Кафето ти е убава работа ако знаеш како да го пијаш :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Zasto da ne.Ama sekako samo vo slucaj da sme se razdelile prijatelski i da sme imale dobra vrska.A so nekoja sto ne sum se soglasuval mnogu a na kraj uste i sme se pcuele togas nema smisla da sednuvam na cafe so nea.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Што знам...зависи колку време е поминато...
Ако било пред година дена...можеби пак ќе се падни во искушение... :)
Така што избегавам...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ја здраво немам со бившите не пак да седнам кафе да пијам
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
vaka od iskustvo vidov deka kolku i da sakav da ostanam fer i prijatel ona sto za vozvrat dobiv bese davenje- aj da se smirime itn a toa bas i ne e nekoe drugarstvo i pienje kafe neli? a isto imam i eden so koj ne ni bese bogzna kakva vrskata zanci prvo bese kratka vtoro bevme prvo drugari, pa koga prekina vrskata drugarstvoto pordolzi ama se gleame na kafe ednas vo mesec obavezno, e za nego nikad nema da skrijam a i da mi se buni decko mi neka mu stoi, svakas?
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Зашто да не,ние пак си остануваме другари зависи со кој и како се одвивала врската али треба време да помине
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
HHhahahahha interesantna tema ... patem da se izjasnam :) Bi sednal ako e toa samo vo granicite na prijatelsko pienje kafe ako ne se somnevam deka ima nekoi drugi nameri od nejzina strana :D Patem skoro so site bivsi sum si drugarCce :D nov bunar kopaj na star ne plukaj taka rekle stari :D
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Jas mozam da idam na kafe so bivs sto ne mi znacel kojznae kolku.A so toj sto mi znacel najmnogu vo svet ne sme se videle otkako raskinavme,osven ednas,slucajno.ednostavno boli i gotovo
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ne bi go napravil toa :) ednostavno ni sam ne znam zasto ali taa prikazna e zavrsena :) poso od prijatelsko kafe moze i nesto otom potom da se slu4i :) zatoa... ne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom